W szponach koronaparanoi. Tak źle nie było od 20 lat

Kobieta, Covid-19 Źródło: Pixabay, collage
Kobieta, Covid-19 Źródło: Pixabay, collage
Aż jedna czwarta młodych dorosłych mieszkańców Niderlandów ma problemy psychiczne, wynika z danych Holenderskiego Urzędu Statystycznego (CBS). Urząd tłumaczy to mniemaną pandemią koronawirusa.

Dane opublikowane przez CBS dotyczą pierwszego kwartału 2021 r. Urząd zauważa, iż liczba osób z problemami psychicznymi rośnie we wszystkich grupach wiekowych.

Jednak w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat ta liczba wzrosła aż o 10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jest to najwyższy odsetek od 2001 roku, kiedy dolegliwości psychiczne zostały po raz pierwszy zmierzone przez Holenderski Urząd Statystyczny.

Zdaniem CBS młodzi Holendrzy cierpią na takie dolegliwości jak depresja, przygnębienie i permanentny stres częściej niż osoby w innych grupach wiekowych.

Jednocześnie na początku tego roku Instytut Trimbos opublikował badanie dotyczące wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne mieszkańców Niderlandów.

Potwierdza ono ustalenia CBS, że od czasu pandemii zdrowie psychiczne wśród osób w wieku od 20 do 35 lat się pogorszyło.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Słabi psychicznie = łatwiej będzie muzułamnom opanować Europę.
    Europa kupuje ropę naftową od krajów arabskich, a one z tych pieniędzy finansują islamizację Europy. Meczety za pieniądze szejków powstają w Europie jak grzyby po deszczu. W Polsce też, a najciekawsze jest to, że prezydenci miast, o korzeniach żydowskich, najchętniej się na to zgadzają.

  2. w czasie pandemii mieszkałem w Holandii, i nie było tam ciężkich lockdownów, po ulicach można było chodzić bez masek, do sklepów i w pracy już tak, ale nikt nie zamykał ludzi w domach. W dodatku w Holandii marihuana jest legalna więc można było ten lekki stres jakoś łagodzić jointem, a mimo to ilość osób z depresją wzrósł… to ciekawe jak jest w Polsce, skoro nawet się takich badań nie robi…

    • Po co badania? Wystarczy popatrzec na twarze zatroskanych (czesto oglupialych) przechodniow, lub porozmawiac z przypadkowym czlowiekiem i odpowiedz nasunie sie sama.

  3. To nie z powodu pandemii. To z powodu szoku, że ich własny rząd rozpoczął z nimi walkę, jak bezwzględny najeźdźca.

    To dotyczy prawie każdego kraju na świecie. Na szczęście etap najgorszego wstrząsu psychicznego społeczeństwa mają już za sobą. Określiły sytuację jako „wojna”, zidentyfikowały nieprzyjaciela i organizują się do obrony, a wkrótce z pewnością i do ataku.

Comments are closed.