COVIDOWY AMOK. Wyślij swoje zdjęcie w 15 minut, albo wyślą policję do ciebie

Mężczyzna w masce oraz australijska policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/PAP (kolaż_
Mężczyzna w masce oraz australijska policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/PAP (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Wyślij swe zdjęcie w ciągu 15 minut albo to policja zostanie wysłana do ciebie – tak można podsumować najnowsze rozwiązania wdrażane w Australii.

Rząd Australii Południowej (jeden ze stanów Australii – red.) prowadzi próby systemu, który będzie kolejnym krokiem we wdrażaniu totalnej inwigilacji.

Obywatele zostaną zmuszeni do zrobienia sobie zdjęcia za pośrednictwem aplikacji rządowej, aby zgłosić swą lokalizację na żądanie w ciągu 15 minut. Jeśli tego nie zrobią może zostać do nich wysłana policja.

Orwellowska aplikacja

Rząd Australii Południowej, jednego z sześciu stanów kraju, opracował i obecnie testuje aplikację tak orwellowską, jak żadna inna w wolnym świecie, aby egzekwować swoje zasady kwarantanny, donosi portal theatlantic.com.

Aplikacja ma dotyczyć osób odbywających podróże międzystanowe w obrębie Australii. Powracający podróżni, poddawani kwarantannie w domu, będą zmuszeni do pobrania aplikacji, która łączy rozpoznawanie twarzy i geolokalizację.

Państwo „będzie kontaktować się z ludźmi losowo, prosząc ich o dostarczenie swojej lokalizacji w ciągu 15 minut”.

Jeśli ludzie odmówią zgłoszenia swej lokalizacji lub nie są w stanie tego zrobić, lokalna policja zostanie wysłana, aby sprawdzić to osobiście.

Nie mówimy im jak często i kiedy, na zasadzie losowej muszą odpowiedzieć w ciągu 15 minut – powiedział premier Australii Południowej Steven Marshall. Jego zdaniem „każdy Australijczyk z Południa powinien czuć się dumny”, że stan jest pionierem we wdrażaniu aplikacji do kwarantanny domowej.

Niewiele się to różni od dosłownego wyposażania ludzi w elektroniczne bransoletki na kostkach, które śledzą ich każdy ruch, jak więźniów w areszcie domowym, zwraca uwagę portal summit.news.

– Niezależnie od Twoich poglądów na temat COVID, to co dzieje się w Australii jest niepokojące, ekstremalne i niebezpieczne – zauważył dziennikarz Glenn Greenwald.

 

24 KOMENTARZE

 1. A co ze strajkiem kierowców ciężarówek? Mieli zatrzymać od 1 wrzesnia całą austarlię na minimum kilka tygodni by zmusić wszystkich ludzi to wyjścia na ulice. Skończylo się na zapowedziach?

 2. Ale chcącemu nie dzieje się krzywda! To Australijczycy wybrali ten oszołomski, totalniacki, proamerykański rząd (który w „trosce o Ujgurów” na zlecenie USA, zrujnował swoją gospodarkę wojną na sankcje z Chinami, której nie miał ŻADNYCH szans wygrać. Teraz gra w COVIDa by na to zgonić stan gospodarki a nie na kretyńską rozpętaną wojnę z Chinami)… :-))))

 3. Ten kraj wziął się z zasiedlenia przez recydywistów. Widać po obecnej fantazji, że geny to geny. W o bo za ch niemieckich z II WŚ kapo wywodzili się z recydywy również. Wiadomo, poziom okrucieństwa w ekstremalnej sytuacji, jeszcze tylko się u nich wzmaga.

 4. Na przykładzie Australii najlepiej widać o co tak naprawdę chodzi w tym całym covidzie. Ale oczywiscie jakieś @Antyszczepakilewaki będą mówić, że to jest słuszne(tak nawiasem mówiąc, to chyba jakis głęboko nieszczęśliwy człowiek)

  • Oj bardzo nieszczęśliwy! Pana lek. n. med. Roberta S. ze Śląska 15 lat temu wyrzucono z upeeru i od tamtego momentu leczył swą frustrację trollując na tym forum. 5-6 lat temu zamilkł, ale święta szczepionka aktywowała jego zwierzęcą naturę.

  • Głowno prawda. Ja na kwarantannie poszedłem na piwo do szwagra, a moja żona wysłała zdjęcie syna. Syn podobny, a zdjęcie rozmazane, ale i tak podejrzewam że ten system obsługuje SI. A że rządowe aplikacje ZAWSZE kuleją, to nie takie rzeczy przechodzą. Teraz jestem szczęśliwym ozdrowieńcem i mam wy***** na całą szczepionkę.

  • Do mnie przez pięć dni słali sms’y z komunikatem: „jesteś na kwarantannie, masz obowiązek zainstalować aplikacje kwarantanny domowa”. Olalem to, tak jak i telefony od nich. I co? I nic. Po pięciu dniach odpuścili. Sami wpisali I wypisali mnie z kwarantanny bez mojego udziału. Było to po powrocie z wakacji.

 5. Izraelski minister Lapid mógłby wysłać zamiast selfie zdjęcie dupy i tak wyglądałby tak samo, btw kiedy w Izraelu taka apka?

  • Wytłumacz chorym umysłowo i kobietom.
   Kolegę gdy się przeziębił do sanepidu zakapowała jego własna żona (mieszkają nieco na uboczu, można powiedzieć w lesie) w ciągu kilku minut on sam ona, jej rodzina i połowa jego znajomych wylądowała na trzytygodniowej kwarantannie. Ona zapytana dlaczego to zrobiła odpowiada „bo tak trzeba” . Gdyby nie jego brat przez trzy tygodnie w sześć osób żarli by tylko to co mieli w lodówce.

 6. Dokładnie taka właśnie aplikacja funkcjonuje w PL o roku. Z choinki spadliście? Bylem na kwarantannie i kilka razy na dobę musialem wysyłać selfie przy włączonej lokalizacji. Polecenia przychodzily o różnych porach.

 7. Ten tego – to może w dużych miastach /jest ich kilka/ się uda – ale w interiorze ???
  30 milionów ludzi na 9 milionach kilometrów kwadratowych…

  • Urzędnicze świry, od kiedy to jest przymus posiadania smartfona czy jakiejś guvnianej aplikacji? Coś tu nie gra z tą Australią, czy rzeczywiście tak tam dokręcili śrube czy jest drugie dno?🤔

 8. Jak ludzie głosują na lewackich imbecylów to trudno się dziwić stalinowskim represjom, u nas oprócz Konfederacji to mamy prawie samych partyjnych kretynów na pasku prezesa i jego milczących stołków rozdawanych wg stopnia wazeliny.

 9. …u nas oprócz Konfederacji to mamy prawie samych partyjnych kretynów …
  Mylisz się naiwny Johnie! Kolaboracja Bosaków&Dziamborów to ten sam sort co pozostali szubrawcy.

Comments are closed.