Papież Franciszek apeluje o przyjmowanie afgańskich uchodźców. Martwi się o ich godność

Papież Franciszek. Foto: PAP
Papież Franciszek. Foto: PAP

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o przyjmowanie uchodźców z Afganistanu i zapewnienie im ochrony. Zapewnił także o swej modlitwie o to, aby młodzi Afgańczycy mogli się uczyć, a wszyscy obywatele tego kraju żyli w pokoju i braterstwie.

Zwracając się do wiernych zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział: „W tych burzliwych chwilach, w których Afgańczycy szukają schronienia, modlę się za tych najsłabszych wśród nich. Modlę się o to, aby wiele krajów przyjęło i chroniło tych, którzy szukają nowego życia”.

„Modlę się także za wewnętrznych uchodźców, aby otrzymali konieczną pomoc i ochronę. Niech młodzi Afgańczycy otrzymają edukację, niezbędne dobro dla rozwoju ludzkiego. Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze i w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami” – oznajmił Franciszek.

Zapewnił również o swej modlitwie za ludność USA, która ucierpiała w wyniku huraganu oraz za zmarłych.

Prenumerata NCZ! z prezentem

16 KOMENTARZE

 1. Sa kraje sasiednie,ktore ich z ,,radoscia ,, przyjma i nie musza byc ciagnieci przez dwa kontynenty i upychani tam gdzie ich nikt nie chce, no moze poza socjallstami i lewackim bydlem

 2. Macie najwięcej złota na świecie więc jak przyjmiesz ich chu.. do siebie to będą ci bardzo wdzięczni a później zetną ten twój pusty baniak

 3. wszystkie drogi prowadzą do Rzymu .
  potrzebna jest apka na smartfony po „afgańsku”/pasztuńsku tak by prowadziła te czarne owieczki nad Tybr .

 4. To niech przyjmuje, kto mu zabrania. Watykanowi raczej nie brakuje ku temu środków i miejsca. Czekamy więc aż zaświeci przykładem.

 5. Już przyjął ich podczas pierwszej fali, oddał im katedry kościoły, np ta w boloni, te islamski bydło, załatwialo swoje potrzeby fizjologiczne w rogu kościołów, a z domu Bożego zrobił wielka jadalnię, jaskinie zabójców. Gdyby Pan Jezus znowu chodził po ziemi i widział to, batogami porospedzal by jak w scenie wypedzenia przekupnikow, poprostu papież oszalał, ale komu służy???

  • Widzisz mylisz 1fakt. Świątynia o której pisz była jedna później w 70 roku zburzona. Od momentu rozdarcia zasłony w Przybytku po śmierci Pana Jezusa nie czci się Boga w świątyniach. I List do Koryntian 3:16 (UBG) Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży w was mieszka?
   Dzieje Apostolskie 17:24 (UBG) Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, ten, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką.
   Czytaj cała Biblie w kontekście.

 6. a za pałowanych w Paryżu i innych miastach Francji pewnie też się modli. Nie słyszałem tylko czy potępia metody milicji francuskiej bijącej bestialsko swoich rodaków protestujących przeciw drakońskim bezmyślnym obostrzeniom. Czy potępia władze Australii które kraj zamieniły w jeden wielki obóz koncentracyjny?.

 7. Papa Franku, ty się nie módl, tylko otwórz bramy tego biznesu. Tam mieszkań wiele, pokaż miłosierdzie, a nie tylko innym nakazuj to robić. Liczy się dobra czynienie, a nie pierdaczenie.

 8. Słusznie, najlepiej przez państwa sąsiednie: Uzbekistan, Pakistan, Turkmenistan i dalsze (ale też muzułmańskie) Arabia Saudyjska i ZEA.

 9. czyż nie powinien zająć się głoszeniem Słowa Bożego i upominać ludzi o stosowaniu się do Niego, a nie zajmować się akwizycją? i już nie ważne kogo lub czego? czyż nie powinien zając się obroną Chrześcijan mordowanych i prześladowanych na całym świecie, a nawet u Jego bram, w Europie?

Comments are closed.