Zradykalizowany islamista zamówił sobie w Internecie „Kałasznikowa i udaje wariata…

AK 47 Kałasznikow
Fot. ilustr. WIkipedia domena publiczna AK-47
Prenumerata NCZ! z prezentem
Mieszkaniec podparyskiego departamentu imigranckiego Seine-Saint-Denis został aresztowany za zamówienie w USA przesyłki z „Kałasznikowem” i amunicją”. Numer był bezczelny, ale nie udał się choćby z tego względu, że kupujący figurował w kartotece „S” francuskiej „bezpieki” jako zradykalizowany islamista.

Został zatrzymany 1 września, o czym dopiero teraz informują francuskie media. Miał w domu „ważną literaturę dżihadystyczną”. Podobno od momentu zatrzymania udaje wariata.

Według informacji „Le Parisien” zatrzymany w Seine-Saint-Denis podejrzany został umieszczony w areszcie wydziału antyterrorystycznego. Zamówiona przez niego przesyłka z karabinem i amunicją została przechwycona przez służby celne.

Aresztowany ma 27 lat. Twierdzi, że nie miał żadnych planów zamachu, ani „akcji z użyciem przemocy”. Trudno ustalić jego motywację, bo konsekwentnie udaje chorego psychicznie. To stara metoda „bojowców”. Jego sprawę prowadzi Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna.

Nie wiadomo, dlaczego nazwisko 27-latka trafiło do kartoteki „S” i został on zakwalifikowany jako „poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”? Jak ustalił „Le Parisien”, nie był wcześniej karany.

5 KOMENTARZE

  1. Gdy w Niemczech/Francji/Belgii (jeden czort) zatrzymają jakiegoś zamachowca, to jeszcze przed pierwszą konferencją prasową poświęconą temu wydarzeniu produkują historię choroby zatrzymanego. Potem opowiadają ile lat był leczony psychiatrycznie… Oczywiście w rzeczywistości nigdy leczony nie był, ale taki przekaz ma uspokoić społeczeństwo. Co ciekawe, choroby psychiczne zamachowców stwierdza się wyłącznie u islamistów.

  2. Bzdura. „Zamowil sobie” – export broni jest tylko i wylacznie przez dealera w USA do dealera w kraju odbioru i przechodzi przez mase papierow. Moze jeden debil drugiemu debilowi rozmawiajac po ichniemu wyslal dhelem gnata :). Hehe Smiech smieche ale to nasi przeszli przywidcy, pozwalsmy im ogarniac swiat :))

Comments are closed.