Brazylia - Argentyna przerwany, koronawirus, sanepid.
Sanepid przerwał mecz Brazylia - Argentyna. Na boisku ogromne zamieszanie. (Fot. Twitter/screen)
REKLAMA
Hitowe spotkanie pomiędzy Brazylią a Argentyną zostało przerwane po kilku minutach. Na boisko wtargnęli urzędnicy sanitarni wraz z policją i zarzucili czterem piłkarzom Albicelestes „covidowe kłamstwo”.

Mecz Brazylia – Argentyna elektryzuje kibiców na całym świecie. Tym razem grano w Sao Paulo w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Zbyt długo jednak nie pograno. Tuż po gwizdku arbitra rozpoczynającym spotkanie, na boisko wtargnęli urzędnicy z Anvisa (odpowiednik tamtejszego sanepidu) wraz z policją.

REKLAMA

Powodem interwencji było „zatajenie” w protokole przez czterech piłkarzy Argentyny covidowych informacji. Zgodnie z pandemicznymi przepisami obowiązującymi aktualnie w Brazylii, wszyscy, którzy w ostatnich 14 dniach przebywali na terenie Wielkiej Brytanii i trafili na terytorium Brazylii powinni poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

W kadrze Argentyny znajduje się czterech piłkarzy, którzy na co dzień występują w klubach angielskiej Premier League. To Emiliano Buendia i Emiliano Martinez z Aston Villi oraz Giovanni Lo Celso i Cristian Romero z Tottenhamu Hotspur.

Podobno piłkarze ci nie wskazali w formularzu covidowym, że w Wielkiej Brytanii ostatnio przebywali. Czujni urzędnicy wyśledzili natomiast, że przebywać musieli, bo grali przecież w meczach swoich klubów w Anglii.

Postanowili więc od razu po rozpoczęciu meczu wtargnąć na boisko i „zgarnąć” piłkarzy na kwarantannę. Wywołało to ogromne zamieszanie. W obronie przeciwnika stanęli zawodnicy Canarinhos i sugerowali, by sanitaryści dali im spokój. Negocjował sam Neymar, ale wszystko na nic.

Według agencji prasowej EFE, ekipa gości zamknęła się w szatni, a arbitrzy wraz z przedstawicielami południowoamerykańskiej konfederacji (CONMEBOL) rozpoczęli ze służbami sanitarnymi negocjacje ws. rozwiązania zaistniałej sytuacji. Mecz nie został wznowiony i albo zostanie rozegrany w innym terminie, albo Brazylii zostanie przyznany walkower.

REKLAMA