Niemcy. Przestępcy wśród ewakuowanych z Afganistanu. Terroryści, pedofile i gwałciciele

Dolna Saksonia, Wunstorf: Samolot transportowy Airbus A400M niemieckich sił powietrznych lecący po uchodźców do Afganistanu Photo: Hauke-Christian Dittrich/dpa Dostawca: PAP/DPA
Dolna Saksonia, Wunstorf: Samolot transportowy Airbus A400M niemieckich sił powietrznych lecący po uchodźców do Afganistanu Photo: Hauke-Christian Dittrich/dpa Dostawca: PAP/DPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wśród ewakuowanych z Kabulu do Niemiec Afgańczyków znaleźli się przestępcy i ludzie „znani już organom bezpieczeństwa” – potwierdził minister spraw wewnętrznych RFN Horst Seehofer. Niemieckie służby zidentyfikowały do tej pory 20 takich osób – informuje „Die Welt”.

Dokładne kontrole ewakuowanych Afgańczyków służby przeprowadzały dopiero po ich przylocie do RFN. Procedurę taką tłumaczono chęcią jak najszybszego ewakuowania niemieckich obywateli i afgańskich współpracowników. Do tej pory rozpoznano i zatrzymano „20 osób, które trafiły do Niemiec, ponieważ nie zostały sprawdzone w Kabulu” – wyjaśnił Seehofer.

Jak dodał minister, wśród zatrzymanych są skazani za gwałty, osobnicy kojarzeni z działaniami terrorystycznymi oraz ludzie ze sfałszowanymi dokumentami. Rozpoznano też deportowanych wcześniej z Niemiec do Afganistanu za popełnienie przestępstw.

– Dwóch przestępców zostało już przewiezionych do zakładu karnego na podstawie otwartych nakazów aresztowania –
potwierdził rzecznik MSW Steve Alter na łamach „Die Welt”.

Według danych MSW do Niemiec przewieziono w sierpniu łącznie 4587 osób, z czego 3849 to Afgańczycy, a 403 – obywatele Niemiec. Na pokładach niemieckich samolotów przylecieli też obywatele innych krajów, potrzebujący ochrony.

– Niektórzy całkowicie sfałszowali dokumenty, od A do Z, a niektórzy nie zostali skontrolowani –
powiedział Seehofer i podkreślił, że „w Kabulu miała miejsce sytuacja nadzwyczajna, a takie sytuacje są zawsze wykorzystywane przez przestępców”.

Kontrola bezpieczeństwa odbywała się po wjeździe do RFN. Z uwagi na chęć przyspieszenia procesu ewakuacji mogło okazać się, że „niektórzy niepożądani ludzie również przybyli do kraju” – twierdzi „Die Welt”. Dlatego zadaniem ministra spraw wewnętrznych jest dokładne przyjrzenie się tym, którzy przylecieli, a „celem transportu powietrznego było sprowadzenie do kraju przede wszystkim Niemców oraz miejscowych pracowników i ich rodzin” – podkreśla dziennik.

Jak zaznaczył Seehofer, przypadki przestępstw nie dotyczą sprowadzonych lokalnych pracowników.

Jednym z przestępców seksualnych, który został zidentyfikowany podczas kontroli po przylocie, jest Sardar Muhammed M. – wynika z informacji, do których dotarł „Spiegel”. Mężczyzna został deportowany z niemieckiego aresztu do swojego kraju w lutym 2019 roku. Do Frankfurtu przyleciał przez Taszkent 24 sierpnia.

W 2012 roku Sąd Okręgowy w Monachium skazał M. na osiem lat i trzy miesiące pozbawienia wolności za zgwałcenie i wieloletnie wykorzystywanie seksualne własnej córki. W chwili deportacji do Afganistanu pozostał mu jeszcze do odbycia wyrok 177 dni pozbawienia wolności, dlatego po kontroli tożsamości na lotnisku we Frankfurcie został ponownie aresztowany i obecnie przebywa w tamtejszym więzieniu.

– Jak Sardar M. zdołał znaleźć miejsce w samolocie Bundeswehry, tego nie udało się jeszcze wyjaśnić –
podkreśla „Spiegel”.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. „Afgańczyk Usiłował Zamordować Kobietę w Berlinie Tylko Dlatego Bo Ta Pracowała” – (05-09-2021)

    W berlińskiej dzielnicy Wilmersdorf mężczyzna narodowości afgańskiej zadawał ciosy w szyję i gardło kobiecie i mężczyźnie. Kobietę zaatakował tylko dlatego bo ta pracowała co według policji mogło nie odpowiadać jego normom kulturowym. Mężczyznę z kolei napadł ponieważ ten próbował bronić zaatakowaną kobietę.

  2. „Ewakuacja z Afganistanu. Do Niemiec Przylecieli Też Przestępcy” – (04-09-2021)

    Dotychczas rozpoznano 20 przypadków, które „nie zostały sprawdzone jeszcze w Kabulu, więc dostały się do Niemiec”, jak w Monachium powiedział szef resortu Horst Seehofer. Według niego, są wśród nich skazani sprawcy gwałtów. Inne sprawy dotyczyły sfałszowanych dokumentów.

  3. Ilekroc lapia jakiegos pedofila, to po chwili idzie info, ze byl powiazany z „elytami” i popelnil samobojstwo. Moze jakis wplywowy znajomy tego przestepcy zatesknil za mlodym towarem i pomogl mu w przylocie? „Imigranci” od razu po przyplynieciu sa wmontowywani w siatki przestepcze trudniace sie wszystkim przy cichej zgodzie oplacanej policji…

Comments are closed.