Bilbord szprycpropagandowy/Fot. screen Twitter
Bilbord szprycpropagandowy/Fot. screen Twitter
REKLAMA
Już nie „Ostatnia prosta”. Na polskich ulicach pojawiły się nowe bilbordy z serii #SzczepimySię. Tym razem jednak, zgodnie z mądrością etapu, skierowane są do uczniów i ich rodziców. „Chamska propaganda” – oceniła ich wydźwięk Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

Przy polskich drogach nie ma już sportowców i artystów reklamujących szpryCę. Zastąpił ich bilbord z wizerunkiem chłopców – uczących się zdalnie i stacjonarnie.

„Co 3. uczeń cierpi z powodu izolacji” – czytamy na plakacie. Zamieszczono tam również hasło „Żyj normalnie” i #SzczepimySię.

REKLAMA

Pod jednym z takich bilbordów zatrzymała się Karolina Elbanowska. W mocnych słowach powiedziała, co myśli na temat takiej kampanii proszprycowej.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Widzicie ten szantaż, tę bezczelną manipulację? Jeśli się nasze dzieci nie zaszczepią, to zamkną im szkołę – mówiąc w skrócie – stwierdziła.

– Nasze dzieci mają być rynkiem zbytu dla niesprawdzonych szczepionek, które ewidentnie nie przynoszą efekt. Kolejne kraje się zamykają z powodu kolejnej fali pandemii, mimo wyszczepienia ogromnego. Zobaczcie jaki tupet, jaka bezczelność – oceniła Elbanowska.

Zwróciła się też do Mateusza Morawieckiego. – Panie premierze, chciałam powiedzieć, że tego typu manipulacja, tego typu chamska propaganda, nie oszukujmy się, obróci się przeciwko wam. Ludzie nie są tak głupi, jak wy uważacie, że są, naprawdę. A rodzice nie pozwolą dłużej krzywdzić swoich dzieci. Nie pozwolimy na to – zapewniała.

– Może być pan pewny, że nie pozwolimy na to, co się działo przez ostatnie półtora roku i nie pozwolimy szczepić dzieci niesprawdzonymi preparatami. Już się wycofują kolejne kraje, Wielka Brytania, Niemcy. Nie pozwolimy krzywdzić naszych dzieci – dodała Karolina Elbanowska.

Nagranie pojawiło się na Twitterze. Odniósł się do niego m.in. dr Piotr Witczak. W kilku słowach skwitował proszprycową propagandę.

„Nauka zdalna jako element szantażu, który ma na celu przymuszenie do szczepienia najmłodszych p-ko C19

Pseudonaukowe
Niebezpieczne
Nieetyczne
Nieludzkie” – napisał.

Naukowiec załączył też link do swojego artykułu na temat szczepień dzieci na Covid-19. Biolog medyczny wskazał, że w tym przypadku szpryca przynosi niewielkie korzyści, ale za to wiąże się z istotnym ryzykiem.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

REKLAMA