Ulewy ich nie powstrzymały. W Kanadzie protestują przeciw segregacji [VIDEO]

Protest przeciwko segregacji covidowej w Montrealu (Kanada, Quebec) Źródło: Twitter/Marie Oakes
Protest przeciwko segregacji covidowej w Montrealu (Kanada, Quebec) Źródło: Twitter/Marie Oakes
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
– Wolność jest dla mnie ważna, jestem obrońcą wolności mojego kraju, będę jej bronił, nawet jeśli jest to przeciwko naszemu rządowi – powiedział redakcji New.in-24 uczestnik demonstracji przeciw segregacji covidowej w Montrealu.

5 września ulicami Montrealu w prowincji Quebecu przeszedł marsz przeciwko segregacji sanitarnej. Tysięcy protestujących nie wystraszył nawet deszcz, który zaczął padać w pewnym momencie marszu.

W Quebecu, francusko-języcznej prowincji Kanady, paszporty covidowe obowiązują od 1 września.

Osób maszerujących w niedzielę ulicami Montrealu nie należy mylić z tzw. „antyszczepionkowcami”. Wielu uczestników protestu przyznaje, że zaszczepili się, ale są przeciwni segregowaniu ludzi.

– Nie chcę popaść w totalitaryzm jak w Rosji –
mówili protestujący.

– Paszport szczepień jest sprzeczny z naszą wolnością – twierdzili uczestnicy protestu. – Jesteśmy w Quebecu, jesteśmy w ustroju demokratycznym. Mam wrażenie, że chcą ustanowić dyktaturę.

Protestujący zapowiadali także, że będę bojkotować restauracje, które będą odmawiały wstępu osobom bez paszportów covidowych.

Marsz przebiegł całkowicie pokojowo. Obyło się bez interwencji policji. Największymi przeciwnikami protestów byli turyści – m.in. liczni turyści z Francji. Niezadowolenie wyrażała również część lokalnych restauratorów.

Źródło: New.in-24, NCzas

3 KOMENTARZE

Comments are closed.