5G w Polsce. Polacy nie chcą masztów w swojej okolicy [SONDAŻ]

Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com
Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
23 proc. z nas nie chce korzystać z 5G, ale to maszt w bliskim sąsiedztwie straszy dużo więcej osób. „Rzeczpospolita” przedstawia wyniki badań w zakresie masztów 5G.

Gazeta pisze o raporcie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji zrzeszającej m.in. operatorów telekomunikacyjnych pt. „Nastawienie Polaków do pola elektromagnetycznego i nowych technologii”.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że raport został oparty na badaniu Kantar Media i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz poszerzony o wnioski pracowników naukowych zarówno tej uczelni, jak i kilku innych.

Badacze sprawdzali wiedzę i opinie Polaków nt. emisji pola elektromagnetycznego (PEM) i technologii (głównie 5G). Badano m.in. również, czy respondenci będą używać 5G w przyszłości i co może zmienić ich nastawienie do budowy masztu telekomunikacyjnego w pobliżu miejsca zamieszkania.

„Z raportu wynika m.in., że użytkowanie 5G w przyszłości zadeklarowało tylko 37 proc. badanych, a 38 proc. uważa, że jest ona niezbędna dla rozwoju polskiej gospodarki. To wynik nie najlepszy dla operatorów, ale nie oznacza on, że wszyscy pozostali respondenci byli przeciwnego zdania. Wśród badanych jest duże grono osób, które nie mają wyrobionej jednoznacznej opinii. Tylko 23 proc. badanych nie zgadza się ze zdaniem ‚zamierzam w przyszłości korzystać z 5G’, a z tezą o wadze tej technologii dla gospodarki nie zgodziło się 17 proc. badanych” – czytamy w „Rz”.

Dziennik zwraca uwagę, że dużo wyraźniejsza jest opinia społeczna nt. PEM. 57 proc. badanych nie akceptuje wież operatorskich emitujących PEM w bliskim sąsiedztwie, z czego 16 proc. – kategorycznie.

13 KOMENTARZE

  1. Pole EM o częstotliwościach mikrofalowych jest szkodliwe. Jak bardzo, jest to ukrywane przed ludźmi ale oni i tak wiedzą swoje. Tak jak Big Pharma ukrywa szkodliwość „szczepionek”.
    Manmade Electromagnetic Fields and Oxidative Stress—Biological Effects and Consequences for Health – mdpi.com/1422-0067/22/7/3772

  2. A nie zastanawiąją się ci ignoraci gdzie u każdego przynajmniej po dwie komórki że działają sieci 2G 3G 4G i w sumie ich promieniowanie jest dużo większe a promieniowanie komurki trzymanej przy uchy jest dużo większe niż z masztu oddalonego znacznie. Ot i ciemnota gminna !!!

  3. Dla cywilów, wszystko powinno być przeniesione do linii światłowodowych – tv, internet, telefonia…
    Łączność bezprzewodowa – tylko wojsko, policja, straż pożarna

  4. „jest ona niezbędna dla rozwoju polskiej gospodarki” – kolejny fetysz po klimacie, co2 i szprycach

Comments are closed.