Kaskadowa segregacja sanitarna i noszenie masek wracają nad Dunaj

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oskarża Unię o niesprawiedliwy podział szczepionek. Zdjęcie: EPA/CHRISTIAN BRUNA Dostawca: PAP/EPA.
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oskarża Unię o niesprawiedliwy podział szczepionek. Zdjęcie: EPA/CHRISTIAN BRUNA Dostawca: PAP/EPA.

Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy, dotyczące zwalczania mniemanej pandemii. Wracają maski FFP2, będą większe obostrzenia dla niezaszczepionych – ogłosił w środę na konferencji prasowej kanclerz Sebastian Kurz. Nie wykluczył także wprowadzenia trzeciej „przypominającej” dawki szczepień.

Podczas konferencji prasowej w środę kanclerz Sebastian Kurz i minister zdrowia Wolfgang Mueckstein przedstawili nowe zasady walki z epidemią koronawirusa w obliczu wzrostu fali zachorowań. O szczegółach konferencji informuje portal Vienna Online.

Wśród nowych zasad, mających obowiązywać na terenie Austrii już od 15 września, wraca obowiązek używania masek FFP2 między innymi w sklepach spożywczych, aptekach, transporcie publicznym. Osoby niezaszczepione będą zobowiązane do noszenia masek FFP2 we wszystkich sklepach.

„Jeśli liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii będzie nadal rosła, może nastąpić dalsze zaostrzenie” – podkreślili Kurz i Mueckstein. Zapowiedzieli też wykorzystanie liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii jako wskaźnika, służącego do wprowadzania kolejnych stopni obostrzeń.

Początek obowiązywania nowych zasad to środa 15 września – na ten dzień, jak przewidują eksperci, ma zostać przekroczony wskaźnik hospitalizacji na poziomie 10 proc. (dla Austrii jest to 200 łóżek na oddziałach intensywnej terapii).

Przy obłożeniu oddziałów intensywnej terapii na poziomie 15 proc. będzie wprowadzona zasada 2G, czyli tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli przebywać w restauracjach i uczestniczyć w dużych imprezach (powyżej 500 osób). Po osiągnięciu poziomu 20 proc. – samodzielnie wykonywane testy antygenowe nie będą uznawane, a w kinach czy restauracjach będą brane pod uwagę jedynie testy PCR. Mueckstein szacuje, że próg 15 proc. zostanie przekroczony na początku października.

(PAP)

20 KOMENTARZE

  • Austria ma jeszcze mniej zaszczepionych niż kiepsko wyszczepiony Izrael, zaledwie 59,3%, to problemy rosną.
   A tymczasem u światowego lidera szczepień, w Singapurze (79,7% zaszczepionych) kolejny dzień bez zgonów na Covid-19….

   • W socjalistycznej Austrii aż 59,3% zaszczepionych i Covid ma się świetnie. A w XIX konserwatywno-liberalnej Anglii wyszczepiono przeciw ospie tylko 20% ludności. I ospa zniknęła.

    • Pierwszy raz na świecie przymus szczepień wprowadzili brytyjscy konserwatywni liberałowie w Wielkiej Brytanii w połowie XIX wieku

     Ucz się stryjek biologii.
     We w miarę wyszczepionej Austrii kilka zgonów dziennie. W najlepiej wyszczepionym Singapurze od wielu dni zero zgonów.
     Przypominam – konserwatywni liberałowie zwalczali ospę nie tylko przymusem szczepień, ale też ścisłą segregacją sanitarną.

     • W Wiekszosci/wielu panstw nie bylo zadnej szczepionki przecis ospie… i nie bylo ospy… na przyklad u sasiadow w Niemczech…
      Przciw polio „szczepionka” pojawila sie, gdy polio juz wlasciwie nie bylo… ale sukces treba bylo odgwizdac. Dzis nawel konfederaci mowia, ze nie zachorowali na ospe, bo byli szczepieni, i nie wsciekli sie, bo byli szczepieni przeciwko wsciekliznie, i nie sa tedzy (poza jednym), bo szczepili sie przeciwko tezcowi.

     • Śmierć niemowlęcia związana ze szczepionką Covid firmy Pfizer, którą matka przyjęła podczas karmienia piersią. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) opisuje chorobę Kawasaki, znaną również jako zespół Kawasaki, jako „ostrą chorobę gorączkową o nieznanej przyczynie, która dotyka przede wszystkim dzieci poniżej 5 roku życia”. ..

     • Choroba powoduje obrzęk ścian średniej wielkości tętnic w całym organizmie. Objawy kliniczne obejmują gorączkę, wysypkę, obrzęk dłoni i stóp, podrażnienie i zaczerwienienie białek oczu, obrzęk gruczołów chłonnych na szyi oraz podrażnienie i zapalenie jamy ustnej, warg i gardła.

     • Wiadomo, iż przeciwciała, w tym przeciw SARS-CoV-2 – wirusowi odpowiedzialnemu za C-19 – są przenoszone z matki na niemowlę przez mleko matki. Potwierdzają to badania naukowe. Jedno z ostatnich badań wykazało, że 98 procent kobiet, które nigdy nie były zarażone wirusem SARS-CoV-2, ale karmiły piersią w czasie, gdy otrzymały szczepionkę mRNA – taką, jaką zawiera szczepionka firmy Pfizer – miało w swoim mleku przeciwciała przeciwko temu wirusowi.

     • (obecnie 63 procent populacji jest w pełni zaszczepione). Dla porównania w Wielkiej Brytanii 522 osoby na milion otrzymały pozytywny wynik testu, podczas gdy w USA było to około 595 na milion. W ciągu ostatniego miesiąca gwałtownie wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych.

 1. Kiedyś jak górale byli kilka miesięcy na halach to sie masturbowali do dunaja, a na dole była powódź to wiadomo było że to dunajec spod jajec

 2. „wykorzystanie liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii” – czyli im wiecej wyszczepów trafi przez ta trucizne na oiom to tym bardziej ich beda wyszczepiac :).

 3. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ur. 1986 to jeden z najmłodszych „uczni/wychowanków” WEF z Davos, wykonujący zagorzale polecenia NWO. Podobnie jak Macron ur. 1977, czy tez Justin Trudeau ur 1971.

 4. Zjawisko to, jak odkryli, jest związane z atakami serca i innymi uszkodzeniami układu krążenia. Zespół badawczy zaprezentował te ustalenia na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, przedstawiając jako dowód 26 stron danych wraz z 56 przypisami. I nadal nic nie zostało zrobione, aby rozwiązać ten problem.

  • „I maluje niepokojący obraz: wyspecjalizowane komórki naczyń krwionośnych zwane pericytami mają receptory zwane CD147s. Sam nowy koronawirus (Sars-Cov-2) nie może zaatakować tych CD147s i uszkodzić komórek perycytów, potencjalnie prowadząc do zakrzepów i zawałów serca.”

 5. „Covid-19 jest koniem trojańskim do zniszczenia światowej gospodarki; świat bez gotówki, planowany krach finansowy *jest* planem”, napisał inny o prawdziwej agendzie w grze z tym wszystkim.

Comments are closed.