Nauczyciel gorzej traktował niezaszczepione dzieci. Do szkoły musieli wkroczyć rodzice

Korytarz szkolny
Korytarz szkolny - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Nauczyciel biologii kazał niezaszczepionym przeciw Covid-19 uczniom siedzieć w klasie z tyłu i obiecywał zaszczepionym lepsze stopnie. Po proteście rodziców był zmuszony się z tego wycofać. Segregację i dyskryminację dzieci opisują węgierskie media.

Nauczyciel w szkole podstawowej w węgierskim mieście Tamasi oznajmił uczniom na początku roku, że na jego lekcjach niezaszczepieni będą musieli siedzieć osobno z tyłu, żeby nie kaszleć na zaszczepionych.

Jeden z rodziców powiedział dziennikowi, że według relacji jego dziecka pedagog nieustannie robił niezaszczepionym uwagi, a także zapowiedział klasie, że dzieciom mającym zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19 będzie dawał stopnie o jedno oczko lepsze.

Rodzice złożyli na nauczyciela skargę do dyrektora Laszlo Gasparicsa. – Rodzice powiedzieli mi, że jeden z moich kolegów popadł w przesadę – powiedział dyrektor. – Wezwałem go, porozmawiałem z nim i udzieliłem ustnego ostrzeżenia, bo u nas nikt nie może być traktowany z powodu szczepienia ani lepiej, ani gorzej”.

Jak dodał dyrektor, pedagog obiecał, że we wszystkich klasach wycofa się z wprowadzonych przez siebie zasad. Gasparics podkreślił, że nauczyciel biologii jest dobrym człowiekiem i dobrym pedagogiem.

Sekretarz stanu ds. edukacji publicznej Istvan Gyoergy poinformował na początku roku szkolnego, że prawie 40 proc. uczniów powyżej 12. roku życia zostało już na Węgrzech zaszczepionych przeciw Covid-19.

11 KOMENTARZE

  1. Cytuję:

    „… podkreślił, że nauczyciel biologii jest dobrym człowiekiem i dobrym pedagogiem…. ”

    Ten dyrektor musiał być albo pijany, albo bardzo nieudolnie próbował „rozlane mleko wsadzić znów do garnka”, czyli ratować stracone.
    „Nauczyciel” który stosuje takie „pedagogiczne metody” powinien zostać wysłany do wyrębu drewna, a nie do pracy z dziećmi.

  2. Bardziej troszczył się o zaszczepione? Skoro są zaszczepione to są bezpieczne, nie umrą, a chorobę przechodzą łagodnie, więc można na nie kaszleć do woli. Gorzej jak zaszczepione kaszlą na niezaszczepione. Sami sobie przeczą. Chyba że to pic na wodę.

Comments are closed.