Obrzucony żwirem premier Kanady traci nerwy: „Antyszczepionkowa tłuszcza nie szanuje podstaw nauki i elementarnej przyzwoitości”

Premier Kanady Justin Trudeau fot. flickr.com
Premier Kanady Justin Trudeau fot. flickr.com
Prenumerata NCZ! z prezentem

Obrzucenie mnie przez tłum antyszczepionkowców żwirem nie zmieni przebiegu mojej kampanii wyborczej – zadeklarował premier Kanady Justin Trudeau. W Kanadzie 20 września odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. W poniedziałek premier został obrzucony żwirem przez przeciwników obowiązku szczepień. Chociaż partia Trudeau miała początkowo wysokie poparcie w sondażach, ostatnio wg sondaży traci przychylność wyborców.

Będący liderem Partii Liberalnej Kanady (LPC) Trudeau spotyka się ostatnio podczas swoich wieców wyborczych z coraz bardziej wrogimi reakcjami – zauważa agencja AP. W poniedziałek, podczas mityngu w Londynie w prowincji Ontario, w Kanadzie, wsiadający do swojego kampanijnego autobusu premier i towarzyszący mu dziennikarze zostali obrzuceni żwirem. Trudeau zaatakowały osoby protestujące przeciwko obowiązkowym szczepieniom przeciw Covid-19 – relacjonuje AP.

„Antyszczepionkowa tłuszcza nie szanuje podstaw nauki i elementarnej przyzwoitości, której oczekują od siebie Kanadyjczycy” – mówił we wtorek Trudeau. Dodał, że nie zmieni przebiegu swojej kampanii wyborczej z powodu incydentu.

Trudeau ogłosił przedterminowe wybory w połowie sierpnia z nadzieją, że jego sformowany po wyborach w 2019 r. mniejszościowy rząd uzyska parlamentarną większość. Początkowo sondaże dawały LPC zwycięstwo, ale z czasem jej przewaga zmniejszała się, obecnie poparcie dla liberałów zbliża się do wyniku Konserwatywnej Partii Kanady (CPC) kierowanej przez Erina O’Toole’a – pisze Reuters. To może zwiastować koniec rządów Trudeau – dodaje.

Ostatnie sondaże pokazują zbliżone poparcie dla obu partii. Według poniedziałkowego badaniu dla stacji CTV liberałowie zyskają 34,1 proc. głosów, konserwatyści – 32 proc. Poprzedniego dnia wynik był odwrotny: CPC miało 34,9 proc. poparcia, LPC – 33,4 proc. Do zdobycia większości parlamentarnej w kanadyjskim systemie wyborczym potrzeba ponad 38 proc. głosów.

Wydaje się, że Trudeau nie docenił konsekwencji zwołania wyborów podczas kolejnej fali pandemii; ludzie wydają się też zmęczeni jego rządami – komentuje Reuters. Uzupełnia, że O’Toole stawia na spokojniejszą kampanię, w przeciwieństwie do Trudeau ogranicza bezpośrednie spotkania uzasadniając to zagrożeniem epidemicznym i stara się poszerzyć bazę wyborczą konserwatystów.

Rząd Kanady wprowadził obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników federalnych. W czterech prowincjach, w tym w dwóch najbardziej zaludnionych – Ontario i Quebecu obowiązuje system certyfikatów szczepionkowych, które należy okazywać przy wejściu do restauracji czy siłowni.

O’Toole wierzy, że można znaleźć rozsądne udogodnienia dla niezaszczepionych osób, takie jak szybkie testy czy zasada zachowania odległości od innych osób – pisze Reuters. „Z respektem podchodzimy do szczepień, staramy się zachęcać i informować ludzi, ale będziemy szanować ich indywidualne decyzje dotyczące zdrowia” – zapewniał lider konserwatystów.

(PAP)

41 KOMENTARZE

  • „Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem – przekonywał kandydat na prezydenta.”

  • Też czekam na wynik wyborów.
   Może tego czopka w końcu zmiotą z politycznej sceny?
   To byłby sygnał.

   Mam tylko wątpliwość, że demokratyczne wybory w ogóle takimi są, jak z założenia miałyby być.

 1. Coś mi to przypomina, c’nie, panie Kałczyński!?

  Trudeau też łobesrał Kanadę i oczekuje pochwały. To się nazywa nie mieć rozeznania rzeczywistości, albo „bujać w obłokach”.

  • Żwir może być, tylko taki bardziej wyrośnięty. Albo po prostu kostka. Granitowa.

   ..to jest nieuniknione. Po prostu to refluks po „bezkrwawej transformacji”! Lustracja była wtedy konieczna, a teraz odbija się czkawką!

   Ilu zbrodniarzy w spokoju i dostatku dożyło śmierci i pochówku z honorami na Powązkach !!!

   I co, teraz mamy ich stamtąd wydłubywać!?

   • „Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. – Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie… – tłumaczył. – Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem – przekonywał”

    • Dziadzio korwin mógł sobie mówić co chce – w sytuacji gdy władza traci moralną i prawną legitymizację to się nie stosuje. Korwin nie jest idiotą – on tam wie,że latarni ci u nas dostatek a po co mu to na stare lata. Tym bardziej że maseczkowo-komunistyczna banda to kompletne oszołomy.

    • Nie po drodze mi z JKM z wielu powodów. Ale w wielu wypowiedziach ma on rację. Tak i tym razem.
     Z tym że niekonieczne jest od razu strzelanie. Rzucających kamieniami czy palących opony należy izolować, wychwytywać i surowo karać.

     • Antyszczepaków rzucającymi kamieniami w premiera też izolować? Przecież to segregacja! :-)
      Jednak pomysł J.Mikke by strzelać do antyszczepskiej tłuszczy bardziej przekonuje :-)

 2. ej teczowi konfedraci .trudeau jest odpowiednikiem teczowego trzaskowskiego na ktorego glosowaliscie w prezydenckich . jeden i drugi jest zolnierzem sorosa .dlaczego obrzucacie go błotem??????????????????????????????????????????

  • Ty ziemniok, czy jak ci tam załgany przygłupie PISowski, nie żłop więcej dykty :D PIS=PO=jedno zło, jako wyborca i wspierający konfederację nie wybierałem „mniejszego zła”. Na szczaw.

 3. Właściciele Kanady, USraela, UE zażądali od marionetek promocji zboczeń lgbtq, niszczenia klasy średniej, szprycowania eksperymentowania z preparatami pod przykrywką fałszywej pandemii, w państwach UE, Kanadzie zakazu stosowania kary głównej nawet podczas wojny
  więc sługusy wykonują rozkazy są na nich haki typu pedofilia, udziały w orgiach …
  premier Kanady Justin na pewno tam jest nagrany dla tego nie chce podpaść :)

 4. Na obrazku widziemy, szanowna wycieczko, że facet dostaje orgazmu dotykając przelotnie wędrownych zboczeńców..

  Przypomina to wszystko tzw. dekadencję czyli KABARET! W Australii już są obozy koncentracyjne a obywatel nie ma absolutnie żadnych praw! Nazizm w czystej postaci!

  Najdziwniejsze, że jeszcze nie zaczęli wypłacać reparacji Aborygenom a już grabią sobie na rekompensaty dla sekowanych obecnie białasów. Tylko kto komu będzie płacił?

  Podobnie przecież jest w Kanadzie!

 5. Lewactwo wszelkiej maści to wrzód na dupie ziemi i tak trzeba to chamstwo traktować ludzie bez czci i zasad. Róbta co chceta…Owsiok. Niestety obawiam się że normalnych ludzi tam jest garstka.

 6. „Zastrzeli łajdaka komuniste ..po prostu” – wiecie kto. Zgadzam sie, dobry komuch martwy konuch. Jesli juz nie tak radykalnie to kolonie dla komuchow zrobic, pelno miejsca jest. Komunistan i niech beda komuchami w takim kraju.

 7. cd…Zadna partia w Kanadzie nie reprezentuje logicznego programu naprawy panstwa, wszedzie na swiecie rzadza POPiS-y niestety. Jednak sytuacja jest taka, ze trzeba wybrac mniejsze zlo. Przynajmniej na poczatku troche zelza z tymi zakazami.

  • cd..Przyglup rozdaje leniom za darmo po $1800/miesiac i na tym chce wygrac wybory. Za jego kadencji cena mojego domu sie potroila, wyrzucil z rynku nieruchomosci cala mlodiez jak leci, bo z czego na dom nazbieraja…

 8. cd…ostatnie wybory Drama Teacher wygral, bo bezmozgom mlodym sprzedal dostep do marychy, rowniez te nowe wynalazki , facet w sukience, sa mocno promowane, ale do czasu, bo sie juz powoli tym rzyga. W pracy przymus szczepien, albo…beda konsekwencje! Jakie? nie moge sie doszukac.

 9. Podstawy naukowe są takie, że szpryce szkodzą zamiast pomagać, zaszczepieni transmitują wirusa, maski szkodzą a choroba wokół której rozpętała się histeria, okazała się grypą: „Recent studies on SARS-CoV-2 show both a significantly lower infectivity and a significantly lower case mortality than previously assumed, as it could be calculated that the median corrected infection fatality rate (IFR) was 0.10% (…) compared to 0.10% for endemic influenza—again a figure far lower than expected”

 10. Mam nadzieje, ze to byl dawno nie wymieniany zwirek z kociej kuwety :P U nas lepiej sprawdza sie zwirek wiekszego kalibru. W czasie Stanu Wojennego jednym z ciekawszych hobby na Nowohuckich blokowiskach w Krakowie byl rzut betonowa plyta z 11 pietra do celu – milicyjnej suki. Szkoda, ze nie bylo wtedy komorek i musimy sobie wyobrazac co sie dzialo przy trafieniu. Niezly byl tez zwirek z kulek z lozysk miotany z domowo robionych proc :)

  • Ludzie jako tako zamożni powinni wyznaczyć nagrody za wynalezienie nowoczesnego sprzętu miotającego takie kulki. Proca owszem, ale trochę kłopotliwa w tłumie stojącym naprzeciw policyjnej falangi, którą należy rozpędzić.

 11. My Polacy , też powinniśmy się baczniej przygldać kandydatom – pajacom , bo to idioci i ludzie nieobliczalni. Wiekszość z nich to po prostu wariaci. Czy tak nie jest ?

 12. „Rząd Kanady wprowadził obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników federalnych. W czterech prowincjach, w tym w dwóch najbardziej zaludnionych – Ontario i Quebecu obowiązuje system certyfikatów szczepionkowych, które należy okazywać przy wejściu do restauracji czy siłowni.”

  Ani slowa o sytuacji w Alberta?

  • Ostatnio orzeczenie sadu w Alberta o braku dowodow na istnienie wirusa spowodowalo, ze w tej prowincji wszystrie restrykcje mialy byc odwolanie przez wladze tej prowoncji. NCz tylko potrafie powtarzac po PAP i GW, bo to po polsku, a najemnicy Sommera ani be ani me w innych jezykach, tak jak naczelny?

Comments are closed.