Greenpeace zaatakował w Warszawie [VIDEO]

GreenPeace w Warszawie Źródło: TVN24 prt sc
GreenPeace w Warszawie Źródło: TVN24 prt sc
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W czwartek wczesnym rankiem aktywiści Greenpeace zablokowali kontenerami wejście do gmachu Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie domagając się od rządu wyznaczenia roku 2030 jako najpóźniejszej daty odejścia Polski od węgla.

Jak przekazało Greenpeace w komunikacie, „ponad 100 osób działających pod szyldem Wszystkie Dla Klimatu od wczesnych godzin rannych blokuje wejście do resortu domagając się od rządu wyznaczenia roku 2030 jako najpóźniejszej daty odejścia Polski od węgla”.

„Jak zapowiadają, dziś ministerstwo będzie nieczynne” – podano w informacji.

Wejście do ministerstwa zablokowali kontenerami m.in. z napisami: „Dość gadania” i „Mamy dość”, a uliczki dojazdowe do resortu blokuje samochód z banerem: „Dość gadania. Czas działać” oraz aktywiści z hasłami: „Polska bez węgla 2030”, „Sprawiedliwa transformacja teraz” czy „Wszystkie dla klimatu”.

Działacze Greepeace tłumaczą, że to właśnie w MAP zapadają decyzje dotyczące energetyki i górniczych spółek, a szef resortu, wicepremier Jacek Sasin ma możliwość podjęcia decyzji o sprawiedliwej transformacji.

Joanna Flisowska, szefowa działu klimat i energia w Greenpeace, cytowana w komunikacie, podkreśla, że „w polskiej energetyce trwa pożar i jedyną szansą na jego ugaszenie jest przyjęcie planu szybkiego odejścia od węgla”, a także chcą „jak najdłużej trwać w węglowym status quo i unikać zmierzenia się z wyzwaniem jakim jest przeprowadzenie sprawiedliwej transformacji”. ”

– Mamy tego już dość, podobnie jak mamy dość czczego gadania polityków. Chcemy zobaczyć skuteczne działania na rzecz klimatu – powiedziała.

Źródło: PAP

32 KOMENTARZE

  • Też myślę, że władzy są na rękę akcje ekoterrorytów. Będą mieli pretekst, że świadome społeczeństwo samo chciało zimna w domach i drożyzny.

 1. Zasranice opłacane z zagranicy nie macie prawa zabierać głosu w jakiejkolwiek sprawie..gdzie kurwa byliście jak budowali sobie zamek w środku puszczy albo jak guwno Trzaskowski do Wisły puszcza?za to wam z zagranicy nie zapłacili i nie kazali robić szopki?opłacane kundle na smyczy Sorosa i spółki..

  • To lewicowcy. Sam byłem zmuszony poznać parę osób, które jednocześnie wspierało „dbanie o środowisko” i mówiło, że komunizm miał „dobre założenia”. Oni szukają tylko powodów na kłótnie z rządem. Jakby chodziło o środowisko protestowaliby przed ambasadą Chin.

 2. dobrze ze to nie byli antyszepionkowcy bo tych by spałowano i wyrzucono …
  Ale ci maski mają. … to wszyzstko wporzątku.

  Brawo dla kontrwywiadu za ochornę rządu, – jak tam biznesy, kwitną chyba bo czasu na pracę ustawową chyba nie macie panowie…….

 3. Prawdziwe prognozy przewidują globalne oziębienie i bez własnych źródeł energii będziemy powoli wymarzać. Depopulacja planowana na kilku frontach – agresywne wirusy, trujące szczepionki, modyfikowana żywność i wspieranie po cichu terrorystów, nie tylko islamskich, ale takich jak Greenpeace, BLM i Antifa.

  • 100/100.racji.Globalne media jakby nie widza coraz ostrzejszych zim pojawiających się na całym globie.Obecna zima w Argentynie ,RPA,Chile,Australi a nawet w Brazylii[wymrozila plantacje kawy i trzcicny cukrowej] jest rekordowa jeśli chodzi o mrozy i opady śniegu.

 4. Policja nic nie robi, bo takie dostaje rozkazy. Zapobiec bójkom, a nie rozproszyć bezużyteczne protesty. Sam fakt, że ci Greenpeace mają tęczową flagę jednak świadczy o tym, że nie chodzi tylko o środowisko. Muszę przyznać, że zamiast „Polska bez węgla” wolałbym „Polska bez idiotów”.

 5. To nie Soros. „Strajk” „Kobiet” dostawał pieniądze od protestujących i to dość spore. Potem wyszła lempart i powiedziała, że zbankrutowała. Zbankrutowała i to nie swoimi zarobkami.

 6. Nie rozumiem co władzy szkodzi wyznaczyć im ten 2030 jako ostateczny rok odejścia od węgla? Przesz* nie takie rzeczy obiecywali.

 7. Rada Fundacji
  Florian Faber
  Karin Kublblock
  Heinz Reindl

  GreenPeace Polska to volksdeutsche, zarządzani przez Niemców.

 8. Ci kretyni o węglu bo ktoś im za to zapłacił ale protestować przeciwko ludobójstwu i eugenice, jakie się teraz odbywają przy pomocy preparatów zwanych szczepionkami, przeciwko drakońskim szalonym karom i restrykcjom jakie narzucił rząd PiS Polakom aby zmuszać ich do szczepień, greenpicerzy milczą?

 9. Jak tym pozytecznym idiotom (_._) do krzesł zaczną zima przymarzac, to sie zastanowia co robili, ale wtedy bedzie za późno….

 10. A do czaskoskiego to nie łaska się najpierw udać za smrodzenie Wisły ? Jakie odejście od węgla, a czym mam w piecu palić po 2030, szyszkami ?

 11. wyłapać, skoszarować i poczekać na zimę; a w zimie wsadzić do namiotów i podłączyć do paneli i wiatraków; niech się ta grzeją na zdarowie;

Comments are closed.