Lubelskie. Niezaszczepieni uczniowie wysłani na zdalne nauczanie

Nauka zdalna.
Nauka zdalna - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
Segregacja sanitarna w Polsce. W jednej ze szkół w Biłgoraju niezaszczepieni uczniowie zostali wysłani na zdalne nauczanie

Rząd, ustami ministrów Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka, zapewniał, że nie będzie żadnych dodatkowych przeszkód dla niezaszczepionych zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Zapowiedzi swoje, a życie swoje. Jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

W jednej z klas technikum u ucznia wyszedł dodatni wynik na wirusa SARS-CoV-2. W związku z powyższym niezaszczepieni zostali zamknięci w domach na kwarantannie i tym samym skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat covidowy mogą uczyć się stacjonarnie.

Co ciekawe, „Dziennik Wschodni” pisze, że „takie na poły zdalne nauczanie nie obejmują jedynie w-f i zajęć technicznych”.

Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego minął ledwie tydzień, a już dziesiątki klas w całej Polsce przeszły na nauczanie zdalne w związku z wykryciem w danej klasie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Sytuacja z Biłgoraju to jednak pierwszy przypadek, aby segregowano uczniów ze względu na przyjęcie bądź nie podobno dobrowolnej szczepionki.

W ubiegłym roku kuratoria oświaty publikowały listy placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo. W nowym roku szkolnym, jak na razie, tego nie robią. Z doniesień medialnych wiadomo jednak, że do powrotu do nauki zdalnej doszło już w m.in. w szkołach w Warszawie, Radomiu, Poznaniu czy Grudziądzu.

Źródło: Dziennik Wschodni

Prenumerata NCZ! z prezentem

36 KOMENTARZE

 1. A kto by się tam z bachorami użerał jak można pić kawkę przed komputerem? I brać dodatki za zdalne nauczanie? Myślcie trochę!

 2. kto chciał się zaszczepił, wiele ma przeciwciała i to one są wyznacznikiem odporności a nie zaszczepienie , ponadto wirusa mogą roznosić tak samo zaszczepieni i niezaszczepieni, gdzie tu logika ? Taka sprawna natychmiastowo powinna trafić na prokuraturę.

 3. Kolejny dowód na to, że lewactwo to rasiści i faszyści – kto nie po ich myśli politycznej czy jak teraz zdrowotnej, to takiego odseparować od społeczenstwa, do obozu lub psychuszki!!! A tych nauczycieli to sie powinno dyscyplinarnie, pokazowo na zbity …. wywalić, reszta by się zastanowiła. No ale dostrzegam jeden plus tej sytuacji – przynajmniej niezaszprycowanym nie grozi podłapanie jakiegoś paskudztwa, którym inni zostali zaszprycowani.

  • Z popiskiwania antyszczepa Wrednego Zgreda wynika, że uważa on Janusza Mikke za faszystę i rasistę, gdyż Mikke grzmiał, że HIVowców trzeba odseparować od społeczeńsdtwa :-) :-)
   Nieładnie antyszczepku tak mówić o własnym idolu :-) :-) :-)

  • larry elder opluty przez lewaczkę w masce małpy parę dni temu. oczywiście że lewactwo i socjaluchy to najgorsze ksenofoby, rasiści i bigoci. dlatego bez przerwy jojczą na ten temat.

 4. Mądry adwokat i do sądu z dziadami, tylko nie Mentzen, bo on sprawę położy zaraz na początku, jakimś pozwem zbiorowym czy coś w tym stylu.

  • Własnie.Takie sprawy należy utrącać w zarodku, globalnie.A nie rozdrabniać się na tysiace spraw sądowych. Dziwne ze Konfederacjatego nie robi. W sądach już powinny leżeć pozwy o bezrawne szmaty i naruszanie konstytucyjnych praw obywateli , bezprawny areszt domowy.

   • W Polsce nie istnieje precedens sądowy, a pozew zbiorowy każdy sąd odrzuci- sprawdźcie orzecznictwo np w sprawie winiet czy akcyzy na auto. Tak że nie tędy droga.

 5. Do sądu z dziadowską szkołą.Niech średniowiecz udowodni na podstawie badań naukowych że zaszczepieni nie zarażają.To ma być szkoła?To jest kołtun.

 6. Kolejny rok szkolny pseudopademicznych rygorów, minister Czarnek powinien wydać rozporządzenie, że zaszczepieni nauczyciele nie mogą pracować zdalnie. Uczeń chory idzie na zwolnienie a pozostali przychodzą normalnie.

 7. Gdyby rodzice pozwali dyrektora z powództwa cywilnego + złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, to już sam ten fakt może by wpłynął na otrzeźwienie dyrekcji szkoły.

 8. Za dobranie się do dzieci i młodzieży ta mafia powinna trafić do obozu pracy ciężkiej. Trzeba zachować w pamięci zewnętrznej wszystkie nazwiska osób odpowiedzialnych za te zbrodnie.

 9. U jednego z uczniów wynik dodatni ale u którego nie piszą .U tego który wyraził dobrowolnie zgodę na eutanazin ,czy u tego z instynktem samozachowawczym.

  • Oj wiecej, wiecej. Nacisk likwdacji tych instytutow, ktore preparuja nam te wirusy. Dlaczego ten temat jest zamydlany? Przeciez co pare rok mozna rozpylic nastepny taki wirus i zrobic nam totalne zamordzie.

  • Wydaje mi sie, ze specjalni agenci co jakis czas rozpylaja ten wirus po swiecie, bo juz dawno by zniknal jak nas wszystkich tak powystraszali ze odskakujemy od siebie na kilka metrow. Niemozliwe, zeby to tak trwalo i sie wykluwalo i to na calym swiecie. Logistycznie niemozliwe. Ja od poczatku mowie, ze wala nam to w powietrze.

 10. Zaszczepie sie ale tylko szczepionka i to taka ktora dziala. I niech ze mnie nie robia wyrzutka spolecznego, bo nie zapominajmy o prawdziwych kryminalistach, zbrodniarzach, ktorzy te hybryde spreparowali w laboratoriach. Moze sie za nich wziac najpierw? A nie szczuc porzadnych ludzi.

 11. cd…bo rozumiem szczepow, antyszczepow, szczepow pod przymusem, ale to wszystko nie nasza wina!!! Czy zabroniono dalszych eksperymentw? Czy rozwalono juz te instytuty smierci? I komu sluzy sklocanie ludzi, dzielenie? Dlaczego mamy sobie skakac do gardel, a oni siedza i sie smieja?

Comments are closed.