Lubelskie. Niezaszczepieni uczniowie wysłani na zdalne nauczanie

Nauka zdalna.
Nauka zdalna - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
REKLAMA
Segregacja sanitarna w Polsce. W jednej ze szkół w Biłgoraju niezaszczepieni uczniowie zostali wysłani na zdalne nauczanie

Rząd, ustami ministrów Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka, zapewniał, że nie będzie żadnych dodatkowych przeszkód dla niezaszczepionych zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Zapowiedzi swoje, a życie swoje. Jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

REKLAMA

W jednej z klas technikum u ucznia wyszedł dodatni wynik na wirusa SARS-CoV-2. W związku z powyższym niezaszczepieni zostali zamknięci w domach na kwarantannie i tym samym skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat covidowy mogą uczyć się stacjonarnie.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Co ciekawe, „Dziennik Wschodni” pisze, że „takie na poły zdalne nauczanie nie obejmują jedynie w-f i zajęć technicznych”.

Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego minął ledwie tydzień, a już dziesiątki klas w całej Polsce przeszły na nauczanie zdalne w związku z wykryciem w danej klasie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Sytuacja z Biłgoraju to jednak pierwszy przypadek, aby segregowano uczniów ze względu na przyjęcie bądź nie podobno dobrowolnej szczepionki.

W ubiegłym roku kuratoria oświaty publikowały listy placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo. W nowym roku szkolnym, jak na razie, tego nie robią. Z doniesień medialnych wiadomo jednak, że do powrotu do nauki zdalnej doszło już w m.in. w szkołach w Warszawie, Radomiu, Poznaniu czy Grudziądzu.

Źródło: Dziennik Wschodni

REKLAMA