Rewolucja w myśleniu na lewicy? Socjaldemokraci chcą wprowadzić obowiązek pracy dla przybyszów pobierających zasiłki

politolog/Imigranci/. Zdjęcie ilustracyjne. fot. PAP/EPA/rośnie liczba barbarzyńskiej praktyki
Imigranci/. Zdjęcie ilustracyjne. fot. PAP/EPA
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Socjaldemokratyczny rząd Danii zapowiedział wprowadzenie obowiązku świadczenia pracy przez 37 godzin tygodniowo przez osoby bezrobotne mające „potrzebę integracji”, jeśli chcą one otrzymywać świadczenia socjalne.

Według ministra ds. imigracji i integracji Mattiasa Tesfaye zakłada się, że nowo przybyłe do Danii osoby znajdą pracę, ale jeśli przez dłuższy czas mają z tym problem lokalny samorząd powinien mieć dla nich alternatywną propozycję.

„Musi być bardziej widoczny związek między wysiłkiem a korzyścią” – podkreślił Tesfaye, który jest synem imigranta z Etiopii.

Obowiązek świadczenia pracy na rzecz lokalnej społeczności, np. zbieranie śmieci, pomoc w przedszkolu albo remont budynków należących do gminy, mają wykonywać osoby pobierające świadczenia przez dłuższy okres, nieposiadające wykształcenia oraz nieznające języka duńskiego.

W pierwszym etapie do programu ma zostać zakwalifikowanych około 20 tys. imigrantów.

Jak podkreśla Tesfaye 60 proc. mieszkających w Danii kobiet z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej pozostaje bez pracy. „Jest to szczególny problem dla dzieci, które nie doświadczają powrotów matki z pracy. Nie mogą usłyszeć opowieści o codziennym życiu w duńskim społeczeństwie” – uważa minister.

Duńskie rozwiązanie chce wprowadzić w Szwecji lider opozycyjnego prawicowego ugrupowania Szwedzcy Demokraci Jimmie Akesson, jeśli jego partia dojdzie do władzy po mających się odbyć jesienią 2022 roku wyborach parlamentarnych.

„Niewłaściwe jest, że ludziom, którzy żyją z zasiłku nie stawia się żadnych wymagań” – podkreśla Akesson. (PAP)

21 KOMENTARZE

  • Też mnie rozczulił nieszczęsny los tych dzieci, których matki nie opuszczają codziennie na pół dnia bo idą do pracy.

  • Matka opiekująca się małymi dziećmi przez cały dzień – prawdziwy koszmar i wynaturzenie! Te dzieci są już stracone… Prawdopodobnie będą normalne, okropieństwo!

 1. Krok w dobrym kierunku ale nie wiele to zmieni.Nakład sił i środków na zintegrowanie człowieka z terenów islamu jest tak duży źe nigdy nie będzie się takie działanie opłacało dla społeczeństwa

  • Jakie ‚zintegrowanie człowieka z terenów islamu’?
   To sie jeszcze nigdzie nie udalo.
   Jedyna integracja jaka tam jest mozliwa to integracja bialej lokalnej spolecznosci z islamskimi nachodzcami.

 2. Jeszcze weryfikować czy pracuje zgodnie z wytycznymi i czy rzeczywiście chce być duńczykiem czy dalej takim arabem, który ma w poważaniu duńskie prawo. Za to drugie deportować w trybie natychmiastowym.

 3. Widziałem taką pracę w jednym z bardziej ubogaconych krajów skandynawskich. Wieczorem i w nocy młodzież imigrancka śmieci, demoluje okolice, podpala samochody. W dzień „pracujący imigranci” sprzątają, naprawiają i usuwają skutki pożarów. Wg. lewaków syzyfowa praca to jest ich pomysł na politykę zatrudnienia i zwalczania bezrobocia.

  • To może być wajcha, która podzieli muzołów bo w końcu ten co sprząta wkurzy się, że inny mu śmieci. Dziel i rządź. Może ale nie musi się udać. Wg mnie fajna próba.

   • Ale płaci podatnik pracujący naprawdę. Dzienna zmiana najczęściej siedzi i ma przerwę – a pieniądze dostają. Urzędnik boi się zwrócić im uwagę, bo to będzie rasizm.
    Jedna wielka lipa. Nie mieli problemów to sprowadzają sobie imigrantów, przed którymi trzeba się bronić, prowadzić ich sprawy sądowe, utrzymywać w więzieniu, leczyć, niektórych pochować, niektórych wydalić. I wtedy życie Europejczyka ma sens.

 4. Lewacka utopia. Nikt nachodźców nie będzie w stanie zmusić żeby normalnie pracowali. Jeśli ktoś spróbuje pogonić ich do roboty, to będą się mścić.

  • Koran zabrania pracy zarobkowej, fakt ten uniemożliwia integrację nawet na najniższym poziomie. Indywidualna decyzja o odstępstwie czy porzuceniu nakazów religijnych to dekapitacja lub ukamienowanie, to wszystko

 5. Aktualny przykład z Paryża jakie są korzyści z masowej organizowanej imigracji muzułmańskiej:
  sześć lat śledztwa, milion stron protokołów, 348 stron aktu oskarżenia, wyrok najwcześniej w maju 2022.
  Jeden oskarżony, który był gotów umrzeć już 6 lat temu, to jak można go ukarać? Taki proces kosztuje miliony Euro, rodziny ofiar dokładają się do tego poprzez podatki. Europa niestety zgłupiała tak, że zasługuje na inwazję. Lub asteroidę.

 6. Dania to sympatyczny, fantastycznie nowoczesny kraj, pomagaja emigrantom alle tymczsowo,
  nikt nie dostanie obywatelstwa. Chcesz sie zchronic to pracuj, i wracaj do starego
  miejsca. Niestety takich politykow brakuje w UE.

 7. Rany boskie, tylko nie praca w przedszkolu. Pogwalca te malenstwa, a kara wiadomo jaka. Tydzien prac spolecznych. Ta walka z nierobami to jak walka z covidem. Z gory na przegranych pozycjach.

  • Dania ma znikome przypadki, natomiast w Polsce jak nie kilkanscie to kilkadziesiat
   w kazdym roku. Trzeb uzywac troche logicznego myslenia, bo takiego zwynaturzenia
   nie ma zaden kraj.

Comments are closed.