Studentka skazana na 2 miesiące w zawieszeniu i 3 tys. euro grzywny za krytykę przechodzenia granic przez imigrantów

Obrona Europy
Rzeczniczka Pokolenia Tożsamości Fot. Twitter Seganis
Pani Thaïs d’Escufon, studentka z Tuluzy i była rzecznik rozwiązanego przez władze stowarzyszenia „Génération Identitaire” (Pokolenie Tożsamości) została skazana za swoją wypowiedź na filmiku umieszczonym na YouTube. Uznała za „skandaliczne”, że „migranci mogą przekraczać granicę”, co uznano za „publiczne zniewagę”.

Została skazana na 2 miesiące więzienia w zawieszeniu i 3000 euro grzywny przez sąd w Haute-Garrone. Na wyroku z pewnością zaważyło jej członkostwo w „Pokoleniu Tożsamości”, które organizowało akcje ochrony granic przed migrantami. Organizację rozwiązano w marcu 2012 roku pod zarzutem „podżegania do nienawiści i dyskryminacji”.

Swój inkryminowany wpis zamieściła po operacji antyimigracyjnej z 19 stycznia na Col du Portillon, na granicy francusko-hiszpańskiej. Nosiła ona nazwę „Obrona Europy” Na taki sam wyrok jak D’Escufon, został także skazany inny działacz rozwiązanego ruchu, Jeremie Piano. Jemu zarzucono „podżeganie do nienawiści rasowej”.

Thais D’Escufon potępiła „bardzo poważny atak na wolność słowa”, który służy „do kryminalizacji dyskursu antyimigracyjnego”. Prokurator Christophe Amunzateguy żądał kary czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i domagał się 4000 euro grzywny dla każdego z oskarżonych.

Historią warto przypomnieć w związku z tym, co dzieje się na polskiej granicy, gdzie też przecież „bronimy Europy” i to oficjalnie. I pomyśleć, co by się działa o u nas, gdyby do władzy dorwali się miłośnicy migrantów w rodzaju posłów Sterczewskiego, czy Jachiry…, a w sądach orzekali prawnicy „postępu”.

Pikanterii wyrokowi we Francji dodaje fakt, że tego samego dnia siedmiu lewicowych aktywistów skazanych w 2018 r. na kary do czterech miesięcy więzienia (też w zawieszeniu) za przemycanie do Francji migrantów, zostało wyrokiem sądu apelacyjnego w Grenoble 9 września uwolnionych od winy.

16 KOMENTARZE

 1. Dosc juz klamstwa bezboznych globalistow unijnych .
  Kazdy juz to widzi , kazdy juz to wie .
  Brawo Pani Thais d’Escoufon .
  Wolnosc slowa to podstawa
  wszystkich naszych wolnosci .
  Bez tego nie ma wolnosci .

 2. Dosc juz klamstwa bezboznych globalistow unijnych .
  Kazdy juz to widzi , kazdy juz to wie .
  Brawo Pani Thais d’Escoufon .
  Wolnosc slowa jest podstawa
  wszystkich naszych wolnosci .
  Bez tego nie ma wolnosci .

 3. Dosc klamstwa bezboznych globalistow unijnych .
  Kazdy juz to widzi , kazdy juz to wie .
  Brawo Pani Thais d’Escoufon .
  Wolnosc slowa jest podstawa
  wszystkich naszych wolnosci .
  Bez tego nie ma wolnosci .

 4. Coś mi się wydaje, że… trzeba by się sprężyć, wyjść z Unii, obalić komunę i stworzyć normalne państwo, które będzie przyjmować uciekinierów z Europy. W krótkim czasie z 36 mln uroślibyśmy do 120, a wtedy oprzemy się wszelkiemu plugastwu.
  Państwo wolnościowe i prawicowe, rzecz jasna.
  Najlepiej (bo najszybciej): Polska, Węgry i Rumunia, a Słowacja „nie będzie miała wyjścia” – nie wiem jakie na Słowacji są nastroje, ale wobec takiego sojuszu pewnie się zgodzą.

 5. Pomysł zajebioza. Najwyższy czas opuścić ten tonący okręt i spokojnie obserwować brzegu, jak nieuchronnie opada na dno…

 6. Powinni czytac „nczas” tu bialamalpa skacze podrazniona.
  Wolnosc slowa to znacz nie atakujesz slowami, bialamalpa nigdy o tym
  nie slyszala.

  Polska, Węgry i Rumunia, Słowacja to niedorozwiniete kraje, gdzie poziom zycia jest
  dokladnie jak w Afryce, o przepraszam nie wszystkie regjony w Afryce.
  Dlatego te dyskusje zadko kto odwiedza inne kraje a jesli to na zlodziejska runde

  • Może i niedorozwinięte, ale to nasze kraje. Tu się urodziliśmy, tę Ziemię pokochaliśmy – bo jest za co. I większość z nas jest z tego dumna.
   I o tę Ziemię będziemy walczyć!
   A Rosji nie ma za co kochać, jedynie kultura cerkwi i XIX-wieczna ma sens.
   Zygmunt, gdybyś miał honor, to byś zapadł się pod ziemię z powodu uczynków Twojej ojczyzny, bo jej uczynki = uczynkom Niemiec.

   Coś czuję, że „Polska, Węgry, Rumunia, Słowacja” działa na Ciebie (Rosję) jak płachta na byka.

Comments are closed.