Trzecia dawka szczepionki na Covid-19 dla osób po 80 roku życia już w Irlandii

Obrazek ilustracyjny/Babcia i szczepienie dziecka/Fot. freepik/Pixabay (kolaż)
Obrazek ilustracyjny/Babcia i szczepienie dziecka/Fot. freepik/Pixabay (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Irlandia zaoferuje trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w pełni zaszczepionym osobom w wieku 80 lat i starszym – poinformował w środę irlandzki minister zdrowia Stephen Donnelly. By kwalifikować się do dodatkowego szczepienia, od poprzedniego musi upłynąć co najmniej sześć miesięcy.

Minister zdrowia poinformował również, że dawkę przypominającą preparatu przeciw koronawirusowi będą mogli otrzymać także pensjonariusze ośrodków opieki powyżej 65 roku życia.

Trzecią dawką mają być preparaty koncernów Pfizer lub Moderna.

W środę dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)) Tedros Adhanom Ghebreyesus zaapelował do bogatych państw, by te powstrzymały się przed podawaniem trzeciej dawki szczepionki.

Irlandia będzie kolejnym państwem, które rozpocznie kampanię szczepień przypominających dla części obywateli. Dodatkowe szczepienia prowadzą między innymi USA, Izrael, Francja, Wielka Brytania, Dania i Niemcy.

Także w Polsce pod koniec sierpnia Rada Medyczna zaakceptowała dopuszczenie trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 dla osób z zaburzeniami odporności.

Źródło: PAP

31 KOMENTARZE

 1. Wolnościowcy, jesteście tu? Bo dotąd spotkałem tu tylko lewactwo antyszczepskie, które drwi z łamania mojej wolności przez rząd. Chcę się zaszczepić 3 dawką, chcę zapłacić, a rząd mi nie pozwala, a lewaki antyszczepskie nie tylko nie protestują przeciwko łamaniu mej wolności, nawet po lewacku drwią wspierając lewacki zamordyzm rządu.
  Szczepionka dla każdego chętnego! Wolność wyboru!

   • Nie twoje ciało, nie twoje zdrowie, więc odpiernicz się z głupawym komentarzem, antyszczepie zamordysto. Oczekuję wsparcia wolnościowców, a nadal nie widzę tu ANI JEDNEGO!

    • Wezmę tyle dawek ile trzeba, żeby w końcu wygrać tę cholerną hulajnogę. I żaden załgany antyszczep mi tego nie zabroni !

     • Zmień płytę trollu antyszczepaku lewaku ,palancie ,covidioto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jak chcesz mozesz zaszczepic sie tysiac razy albo ile podoba ci sie. Nikt ci nie zabrania. Sa dostepne szczepionki na wiele chorob, jak chcesz to szczep sie do woli. Najpierw radze udac sie do psychiatry.

 2. 👹👹👹 No i widzicie sami, że szczepionki nie zabijają.
  Bo na cóż by, dwa razy już zaszczepieni, mieliby przyjmować trzeci raz to samo? Aha! Nie to samo?…👹👹👹

  • Najgorszy rodzaj pacjenta to antyszczepionkowiec. Nie rozumie, że jak ma cukrzycę lub nadciśnienie, to ma brać leki codziennie. Upiera się że chce taki lek który weźmie raz i jest wyleczony. Tak samo że szczepionkami, twierdzi że nieskuteczna, bo trzeba wziąć więcej niż raz w życiu. Na szczęście najczęściej antyszczepionkowcy sami się „leczą” preparatami dla krów, więc nieczęsto muszę się z nimi użerać

   • Permanentne zażywanie leków, to walka z symptomami, a nie z przyczyną.
    Do zdrowia przychodzi się za pomocą prawidłowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia.
    Leki potrzebne są tylko w sytuacjach kryzysowych, na krótko.
    Człowiek jest z natury zdrowy. Chory tylko czasami. Zwykle z własnej winy.

    • O jakże mądra wypowiedź, z pewnością konsultowana z najwybitniejszymi szamanami z Burkina Faso, Czadu i Kongo. Chory jest z własnej winy bo obraził Złe Mzimu. A jak się urodził bez rączek, to też z własnej winy. Raka, udar mózgu i gangrenę leczy się dietą i zdrowym trybem życia.
     Co te antyszczepskie dzikusy jeszcze wymyślą? :-)

     • Na raka ludzie umierają z powodu tzw. chemii.

      Na ciśnienie i wylewy z powodu beta– albo alfa–blokerów. Umierają nad ranem w śnie miliony ludzi. Bo wtedy te „leki“ podwyższają ciśnienie.

      Debilu.

     • itichy, kolejny przygłup który twierdzi, że z własnej winy urodził się bez rączek człowiek po thalidomidzie. Po co wyciągał rączki z macicy mamusi i wciskał ten talidomid mamusi do gębusi? :-)

     • Debil itchy niech siedzi itcho i nie kompromituje antyszczepstwa jeszcze bardziej. Betablokery ani alfablokery nie podwyższją ciśnienia tętniczego krwi. Nigdy.
      To są leki obniżające ciśnienie.
      Chce się „leczyć” łajnem szczura lub odrobaczaczem dla bydła, to niech żre co mu się w paranoicznym łbie antyszczepskim uroi, ale dezinformacji nie siej, morderco.

     • Nie znasz sie na biochemii w ogole. Zdrowa zywnosc i zbilansowana dieta jest podstawa dobrego stanu zdrowia. W dawnych czasach ludzie cierpieli na chorobe – szkorbut. Kiedys choroba beri beri stanowila powazny problem w Azji z powodu diety ubogiej w witaminę B1.

     • Metoda leczenia raka zmiana zywienia opiera sie na badaniach potwierdzających, że cukier odżywia raka. Niskoglukozowa i niskowęglowodanowa dieta bogata w oleje i proteiny może uczynić życie nowotwora znacznie trudniejszym, a nawet cofnac chorobe. Podobnie leczenie innych chorob mozna wspomoc (a nawet wyleczyc).

   • Protokół zapobiegania i leczenia Covid ,opracowany przez stowarzyszenie amerykańskich lekarzy FLCCC. Jest wersja po polsku. W odróżnieniu od niektórych polskich lekarzy, nie zalecają paracetamolu i czekania do czasu , aż delikwent zaczyna się dusić, tylko skutecznie leczą a protokół czas uaktualniają.

   • O wujek wstał. Jak tam wujaszku? Piżama czysta? Prostata w porządku? Pamiętasz gdzie wieczorem odłożyłeś szczękę? No to miłego dnia.

   • Ty „lekarz” co Ty powiesz? To w/g koncernów trzeba brać do końca życia. A może byś tak pokombinował i wyleczył pacjenta,zamiast go truć.
    A da się. Poszukaj w jaki sposób.

   • 👹👹👹Trzeba, jak ty „Lekarz”, mieć mordę…żeby się użerać. Kto wychowywał cię? JAKAŚ partyjna guwernantka ze wsi?!?👹👹👹

   • Tylko że kupujący nie jest tu ostatecznym odbiorcą. Więc to przekręt. Wytłumaczę koledze: Wujek zabrał ci pieniądze, za które kupił gipsu który następnie kazał ci zeżreć. Zeżarłeś z ochotą bo jesteś tumanem, a teraz nie możesz się wysrać. Sprzedawca gipsu ma wyj***e, wujek ma polewkę, a ty problem. Zrozumiałeś?

 3. Dwie dawki nie wystarczyły, aby wybić to bezczelne dziadostwo, które ośmiela się jeszcze po ukończeniu 80. roku życia pobierać emerytury.
  Ale teraz mamy trzecią dawkę. Zmodyfikowaną. Ta wersja załatwi ten problem na zawsze.

  • Bardzo mądra konkluzja, dam równie mądrą: NCZas! wysyła mikrofale przez ekran komputera, o takiej częstotliwości, że zabijają zaszczepionych. NCzas! też jest w światowym spisku :-)

  • Pewnie. Oni nie mogą załatwić wszystkich jednym strzałem bo byłoby zbyt oczywiste, na tym bazują te trole tj. szczepionka =śmierć. Dlatego potrzebne są kolejne dawki no i pojawią się kolejne wirusy, które wytłumaczą dlaczego nadmiarowe zgony są wśród szczepionych.
   Statystyki śmiertelności seniorów po szczepieniach mówią same za siebie. Są domy opieki, gdzie ponad 50% poszło do piachu.

 4. Remdesivir to „lek” polecany przez Fauchi i objety procedura w szpitalach amerykanskich wiele miesiecy PRZED zatwierdzeniem go przez FDA. Stosowany do dzis. Powoduje on problemy z nerkami, i w konsekwencji zalanie woda pluc, co trzeba umiec odroznic od objawow plucnych „kowida.”

Comments are closed.