10 września 2021 roku Dania wróciła do normalności. Przynajmniej na razie…

Badania medyczne.
Badania medyczne - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Dania zdecydowała się znieść 10 września ostatnie restrykcje związane z pandemią Covid-19. Miesiąc temu zdjęto maski. Ludzie żyją już innymi sprawami.

Duńczycy nie muszą od 1 września przedstawiać testów lub świadectw szczepień w barach i restauracjach.

Od piątku 10, kończy życie tzw. „coronapass”, jak nazywa się tutaj szczepionkowe paszporty. Nie jest już potrzebny nawet w nocnych klubach, gdzie obowiązywał najdłużej.

Minister zdrowia oświadczył, że „epidemia jest pod kontrolą”. Członek Rady Naukowej ds. koronawirusa Camilla Holten Møller wyjaśnia, że w tej chwili w Danii jest tylko 25 do 30 osób hospitalizowanych dziennie z powodu Covida.

Uważa, że sukces osiągnięto dzięki ogromnej kampanii badań przesiewowych. Od jesieni testowano co tydzień prawie połowę populacji.

Szczepieniami objęto 80% populacji. Wskaźnik wynosi nawet ponad 95% wśród osób starszych i przewlekle chorych. Rząd uważa to za sukces i wyraz zaufania do swojego gabinetu. Duńczycy podporządkowywali się zaleceniom.

Minister Zdrowia nie wyklucza przywrócenia „coronapassu”, gdyby wariant Delta miał odwrócić w najbliższych tygodniach wskaźniki. Czy wtedy Duńczycy jednak bez problemu wejdą do tej samej rzeki obostrzeń?

Źródło: Radio France

11 KOMENTARZE

 1. Chwilowa ściema rządu, że wróci stare !.No chyba że …tak jak mówię od dawna w Skandynawii rządzi Masoneria rytu Szweckiego.

  • Dania – stopień wyszczepienia o którym Izrael może tylko pomarzyć, to średnia zgonów z 7 ostatnich dni 3. Słownie TRZY.
   Mądrzy Duńczycy się wyszczepili i cieszą się ze zdrowia i braku restrykcji, a durne i tchórzliwe polskojęzyczne antyszczepstwo dalej trzęsie portkami przed strzykaweczką i paranoicznie wyje na restrykcje, które samo spowodowało głupotą i tchórzostwem

    • Wujek to za darmo pisze, myślał że jest cwany, a dał się wyruchać. I teraz uważa że im więcej takich jak on frajerów, tym dupa będzie mniej boleć. Ale już poszedł spać, starszy człowiek w końcu i po przejściach.

   • Tak się właśnie steruje społeczeństwem: podać 3 zgony na kowid tam, gdzie „wyszczepialność” jest duża i 30 tam, gdzie mała.

 2. Wyznawcy Allacha szczepią się chętnie, wiceliderem wyszczepienia na świecie są Zjednoczone Emiraty Arabskie.(efekt średnio tylko 1 zgon dziennie)

  Brakujące 24,3% w Danii to dzieci, oraz chorzy psychicznie antyszczepami idiotami zwani.

 3. 80% zaszczepionych, plus 24,3% niezaszczepionych, to się za szczepana nie zgadza. Poducz się wujek matematyki. I historii sie wujek też poducz, to się dowiesz ile procent społeczeństwa wyszczepili w XIX w w Anglii a ile np w Niemczech i jakie to dało efekty.

  • Bo zaszczepionych dwoma dawkami jest w Danii 75,7% społeczeństwa. Wszystko się w liczbach zgadza. Matematykę znam, a antyszczepy nie potrafią znaleźć rzetelnych danych

Comments are closed.