Ford kolejnym koncernem motoryzacyjnym, który wycofuje się z Indii

Ford
Ford Figo Aspire z Indii Fot. Wikipedia Bitswanup Ganguly CC bt 3.0
Prenumerata NCZ! z prezentem
Amerykański producent samochodów Ford przestanie produkować samochody w Indiach. Kierownictwo firmy podało 9 września, że nie byli w stanie „znaleźć zrównoważonej ścieżki”. Straty wynoszą dwa miliardy dolarów.

Taka decyzja jest kolejnym ciosem dla premiera Indii Narendry Modiego, który chce zachęcać zagranicznych producentów do inwestowania. Tymczasem General Motors opuścił jego kraj w 2017 roku. W roku ubiegłym wyniósł się Harley-Davidson.

Ford podaje, że jego działalność w Indiach przyniosła straty w wysokości ponad dwóch miliardów dolarów w ciągu 10 lat. Inwestycja okazała się nie rentowna – napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Ford India, Anurag Mehrotra.

Na plan wycofania się przeznaczono kolejne 2 miliardy. Produkcja pojazdów na rynek lokalny zostaje wstrzymana natychmiast. Zakłady w Sanand (zachód) będą kontynuowały produkcję na eksport do końca przyszłego roku.

Zakłady montażu i produkcji silników w Chennai (południowy wschód) zamkną swoje podwoje w drugim kwartale 2022 roku. Zwolnienia dotkną prawie 4000 pracowników.

Źródło: AFP

16 KOMENTARZE

    • To też,ale myślę ze to presja chińskich koncernów samochodowych-każdy z nich produkuje więcej modeli aut niż cały eurokołchoz. Polecam na YT kanały: Chiński Biznes i Damian Chen,mieszkający tam Polacy zaznajamiają widzów z niektórymi markami.

  1. Indie i okolice nie potrzebują aut przeładowanych elektroniką o zamkniętej specyfikacji i na dodatek nieznanych parametrach, widać że zwieszenia pojazdów wykonywane z plastiku również są niepożądane, tak samo jak nadwozia malowane akwarelowymi farbkami, cztery katalizatory w jednym aucie i miliony czujników które śledzą użytkownika i decydują jak ma jeździć i kiedy serwisować auto. Zacofańcy

  2. Po wielu przykladach nielegalnych wojen i niewyobrazalnych strat, Amerykanie rozkochali sie we wszystkich sposobach ucieczek. Wreszcie powiedzenie YANKEES GO GOME wzieli sobie do serca.

  3. A ja chciałbym nowoczesny samochód, który „elektroniczne” miałby jedynie 4 rzeczy: radio, zapłon, immobilizer i sterowanie wtryskiem — ale całą resztę wyposażenia miałby ELEKTRYCZNĄ, nie „elektroniczną”. Jak dawniej.

Comments are closed.