Kancelaria pozwie Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19

Szczepionka COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Szczepionka COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Krakowska kancelaria zamierza pozwać Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19 – wynika z informacji Radia Zet. Według stacji to pierwszy taki pozew w Polsce. Pokrzywdzoną jest pani Agata, która kilka dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki została sparaliżowana od pasa w dół – podało radio.

„W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego, spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym” – mówiła Radiu Zet adwokat Beata Broniewicz-Pasieka.

Zgodnie z relacjami mecenas, Ministerstwo Zdrowia zostało poinformowane o sprawie, ale odmówiło pokrycia kosztów rehabilitacji.

Minister Zdrowia przekazał Radiu Zet, że za odszkodowania wypłacane przez Skarb Państwa nie odpowiada ministerstwo, że należy iść do sądu i to Skarb Państwa zaskarżyć o odszkodowanie.

Zgodnie z relacjami radia, pani Agata przechodzi rehabilitację, której miesięczny koszt to 2,5 tys. zł. Kobieta czuje się już lepiej, ale wciąż ma problemy z chodzeniem. Jej adwokat tłumaczyła, że pani Agata nie chciała występować na drogę sądową, aby nie zniechęcić innych do szczepień, jednak w tym momencie czuje się pozbawiona pomocy i bezradna.

Mecenas zwróciła uwagę na zapowiadany przez rząd Fundusz Kompensacyjny, pomagający osobom z powikłaniami po szczepieniu przeciwko covid. Jak powiedziała radiu, fundusz wciąż nie działa.

Zapytany o to przez Radio Zet minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że Rada Ministrów przyjęła i skierowała do parlamentu Fundusz Kompensacyjny. Projekt ustawy zawiera zapis o tym, że wszelkie roszczenia pokrywane są z tego funduszu. Według Niedzielskiego ustawa może zacząć obowiązywać za kilka tygodni.

„Jeżeli ktoś przyjął szczepionkę w styczniu i wystąpiły u niego niepożądane odczyny poszczepienne, to również będzie mógł złożyć wniosek o odszkodowanie” – powiedział minister. (PAP)

33 KOMENTARZE

 1. Podpisała oświadczenie o zrzeczeniu się jakichkolwiek roszczeń od producenta i od Państwa. Trzeba czytać zanim się podpisuje papier w banku lub przed eksperymentalnym zabiegiem medycznym. Żadne normalne ubezpieczenie nie respektuje takich żądań o odszkodowania. Guzik dostanie, a Kancelaria wyśle rachunek do komornika.

 2. Nie życzę sobie by ktoś płacił odszkodowania z moich pieniędzy. Jak się zaszczepiła to jej problem. Mogła nie być debilem.

  • Zgadzam się z tobą! Jakim prawem obarcza się polskiego podatnika za czyjąś głupotę? Jakim prawem polski podatnik ponosi koszty za „służbę zdrowia” na telefon, za koszty zamknięcia gospodarki i za wszystko inne związane z plademią?!

   • Dokładnie tak! Podatnik nie może odpowiadać za skutki cudzego debilizmu. Jak mają NOPy to niech sie leczą na własny koszt.

 3. Prawda jest taka, ze osobniki głupie wymierają i dobrze. Nie da się przez 5 czy ileś lat oglądać wiadomości TVP czy TVN i nie skumać, ze ktoś z nas robi wariata.

  • Pozwolę się nie zgodzić.
   Jeżeli ktoś, nie kierując się względami zawodowymi, przez 5 czy ileś lat oglądać wiadomości TVP to sam musi mieć jakieś zaburzenia intelektualne.

 4. „pani Agata nie chciała występować na drogę sądową, aby nie zniechęcić innych do szczepień”
  Pani Agata jest z tych „słusznie myślących”, nawet po spraliżowaniu – najprawdodobniej – z powodów szczepienia.
  Trochę mi się to kojarzy z więźniami łagrów, tymi z kręgów komunistów, którzy „podpadli”. Każdy wierzył, ze inni siedzą słusznie, i tylko on sam jest ofiarą pomyłki sądowej lub niesądowej (trójki nkwd też skazywały) i tylko on siedzi niewinnie.

  • Tak, zrzutka całej rady medycznej, celebrytów (Pazura), bloggerów, stacji radiowych i TV kto rekomendował/reklamował ten syf ludziom. Znam przypadki ludzi #jedziemy_na_wakacje ale wczesnej #szczepimysie = #zabijamysie, a teraz wiem ze maja problemy medyczne których nie mieli poprzednio. A to tylko za „przepustkę” na 10 dni „wakacji” za które zapłacą do końca życia. (u niego zapalenie mięśnia sercowego a u niej powikłania neurologiczne). Oczywiście podpisali i teraz trwoga to do Boga! 💉 ☠️

 5. Nie rozumiem dlaczego wszyscy pozywają podatników zamiast imiennie pozywać tych komuszych skursynów! Druga sprawa żal mi tej kobiety, ponieważ niewiedza czasem jest zabójcza dla danej jednostki…

 6. 💉 ☠️ Zgony skoczyły o 250%, gdy zaczęto podawać zastrzyki: Lindie Naugton przeprowadza wywiad z dyrektorem pogrzebowym Johnem O’Looneyem 💉 ☠️

 7. pewnie dlatego , będąc w dużym strachu, nasz dzielny Mateo z pierwszej ławy z „naczelnikiem” modlili się dzisiaj po 19 tej do MB aby i to się nie wydało i kasy nie dostała?No niestety, Bozia nierychliwa i jeszcze i tym razem nie przywaliła w Kościele za profanację, o świętokradztwie Komunii nie wspominając …

 8. Te cztery firmy farmaceutyczne nie zapewniły pełnego ujawnienia przez FDA na pudełku szczepionki, na ulotce informacyjnej lub etykiecie wielu głównych i/lub pomniejszych składników zawartych w tych tak zwanych szczepionkach. Celem tego artykułu badawczego jest zidentyfikowanie tych konkretnych głównych i pomniejszych składników zawartych w szczepionce ..

  • Pfizer, Moderna, Astrazeneca i Janssen przy użyciu różnych naukowych testów anatomicznych, fizjologicznych i funkcjonalnych dla każdej szczepionki SARS-COV-2-19. Jako prawo człowieka, regulowane przez prawo światowe przez Kodeks Norymberski z 1947 roku, informacja o składnikach szczepionki jest krytyczna, wymagana i konieczna do poznania, aby każdy człowiek z każdego kraju na świecie mógł podjąć świadomą decyzję o zgodzie lub jej braku na szczepienie SAR-CoV-2-19.

  • 👹👹👹Zawiódł się na sąsiadce, aż do oddziału wenerologii, bo wmawiała mu iż u niej objawy trypra są po szczepieniu i będzie zadowolony.
   Tym nie mniej, kiedy dojdzie do siebie, to stać go będzie na 3 grosze, a nie 13…👹👹👹

 9. Proces słuszny, szkoda tylko, że za powikłania nie zapłaci Pfizer tylko wszyscy Polacy, a powinni też płacić wszyscy propagandziści szprycowania z mediami i Niedzielskim na czele, niech teraz odpalą kasę, którą zgarnęli od Pfizera czy Astry za ten szit w ampułkach wciskany frajerom kowidowej famy.

 10. Wszystkim po szczepionce zalecam wykonanie CRP i D-Dimerów. Pokaże to stan zaangażowania organizmu po szczepionce i pozwoli rokować co do zdrowia i przeżycia w najbliższym, będącym tuż za progiem, sezonem przeziębieniowym. Spodziewam się bardzo ciężkich przebiegów zachorowań i powikłań naczyniowych (zakrzepica i zatorowość płucna). Zakrzepica w dowolnych narządach – np .zaczynia wieńcowe – zawał, naczynia mózgowe – rozległe udary, płuca – obrzęk płuc. Powodzenia.

Comments are closed.