Palestyńczyk zaatakował nożem w Jerozolimie [VIDEO]

Palestyński nożownik zaatakował policjanta w Jerozolimie.
Prenumerata NCZ! z prezentem

Media donoszą o próbie ataku nożem w Jerozolimie. Napastnik został postrzelony przez izraelską policję na Starym Mieście. Odniósł ciężkie rany i zmarł w szpitalu uniwersyteckim Hadassah.

Napastnik był Palestyńczykiem. Do incydentu doszło w piątek 10 września. Izraelska policja poinformowała o „próbie ataku nożem na Starym Mieście w Jerozolimie”.

Atak miał miejsce w tzw. bramie lwów (brama św. Szczepana). Przez bramę tę wchodzi się na teren dzielnicy muzułmańskiej.

W swoim oświadczeniu policja informowała, że jej funkcjonariusze otworzyli ogień do mieszkańca Wschodniej Jerozolimy, czyli palestyńskiej części miasta.

50-letni mężczyzna miał próbować dźgnąć nożem policjanta. Niektóre źródła podają, że 19-letni policjant został lekko ranny.

Poważnie ranny, został przewieziony do szpitala Hadassah, gdzie według rzecznika placówki policji, stwierdzono zgon. Wejścia na Wzgórze Świątynne zostały zamknięte.

W piątek po południu doszło do gwałtownych starć między Palestyńczykami a siłami IDF na wielu obszarach Zachodniego Brzegu, w tym w Hebronie, Beit Umar, Kalkilya i Beita.

Źródło: AFP

11 KOMENTARZE

 1. To najpierw został zabity przez izraelską policję na Starym Mieście, potem odniósł ciężkie rany, a na koniec zmarł w szpitalu? Tak wynika z artykułu.

 2. Na szczęście w Izraelu nie ma antyszczepów, BLM i podobnego lewactwa, zatem policja strzela do napastników bez strachu, że anarcholewactwo antyszczepskie lub BLMiarskie będzie na interwencję policjantów pluć.

 3. ratownik medyczny ma dobrzez zarabiac,belkotal Bosak,a jak ma zarabiac robol?
  czy Mentzen pplaci jak trzeba czy robole rozia na smiecowkach? No koczkodany z Konfederacji,jak to jest? Powinien ujawnic ile zarabiaja u niego robole?

  • A co to ma do treści artykułu? A od „belkotania” jak widać jesteś ekspertem- vide ortografia i stylistyka twojego postu. Chyba że jesteś pijany, jeśli tak to przepraszam. Ale idź spać.

  • Wręcz przeciwnie; zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Prawda jest taka, że to Hamas jest agresorem w tym konflikcie i to Hamas na co dzień nęka Izrael atakami terrorystycznymi. Poza tym nie ma czegoś takiego jak „naród palestyński” – jest to sztuczny twór wymyślony naprędce w czasach, gdy Żydzi zaczęli masowo wracać do swojego kraju.

   • Biblijna legenda… dzięki za dobry żart! Zapomniałeś jeszcze dodać, że kosmici wybudowali świątynię Salomona i że ziemia jest płaska.

    • syjonistyczny oszołomku, Biblijne żydzi to wyznawcy Jahwe /יהוה/, wspólnota religijna a nie żaden naród, tak jak nie ma narodu chrześcijan, muzułmanów czy jakiejkolwiek innej religii. W syjonistyczne bredzenia możesz sobie wierzyć na własny użytek, to czosnkowym smrodem nie zakłamiesz rzeczywistości. Spadkobiercami Biblijnych żydów, religijnie są karaimowie, a genetycznie Palestyńczycy…

 4. Tiaaaa…. w Polsce tez coś mówili o podpaleniu budki przed ambasada Rosji przez „nacjonalistów” a później „ja pier…. skąd na plaży się wzięło tylko kibolów” hehe, nie wierze w ani jedno słowo wypływające z mediów rządowych. A nawet to wielkie halo, ze ktoś kogoś próbował

 5. Dali mu – jacyć prowokatorzy/kreatorzy jego ataku – narkotyki i pokazali drogę do nieba?

  Nie twierdzę, ze ukartowane, że dał się sprowokować do głupiego samobójstwa, ale….
  Te drobienie kroczkami :) i odsłonięcie noża, jakby chciał, by gościu obwieszony kamizelkami i akcesoriami, a więc którego trudno trafić jednak nożem, mógł się obronić….

 6. Jeśli żydy mają prawo wrócić na teren Palestyny po blisko 1500 lat od jej opuszczenia z własnej woli zresztą bo maja kaprys by USA założyło im tam państwo (sami nie byli zdolni do tego prze 2k lat) to co jesli jakieś Indiany postanowia założyć państwo w Ameryce Północnej? Dokonają masowego ludobójstwa bialych tak jak żydy masowo wybijaja zamieszkałych do zawsze u siebie Palestyńczyków. Dodam, że Indiany mają do tego dużo lepszy mandat bo nikty nie zgodzili się na opuszczenie swoich ziem.

Comments are closed.