Czesi zamykają specjalne punkty szczepień z powodu braku chętnych

Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage
Szczepionka, kobieta Źródło: Pexels, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Przed wakacjami w Republice Czech, podobnie jak w Polsce, otwierano dziesiątki dodatkowych punktów szczepień. Obecnie są puste i powoli się je likwiduje.

Symboliczne jest tu zamknięcie otwartego na początku maja Centrum O2 Universum, w praskiej dzielnicy Libeň. Było to największe centrum szczepień w Republice Czeskiej.

Od wielu dni moce przerobowe tego ośrodka były niewykorzystywane. Zostało zamknięte w piątek 10 września.

W ciągu 4 miesięcy zrobiono tam ponad 680 000 zastrzyków, głównie z produktem Pfizer/BioNTech. Jesienią los tego centrum podzielą także inne ośrodki szczepień w kraju, które będą stopniowo zamykane.

W Pradze i innych miastach szczepienia przejmą już tylko szpitale i gabinety lekarzy ogólnych. Minister zdrowia Adam Vojtěch poinformował, że obecnie w Czechach działa jeszcze około 300 punktów szczepień.

W sumie w Czechach zaszczepiono w pełni (dwoma dawkami) około 5,8 miliona osób. Stanowi to 56% populacji i jest wynikiem trochę wyższym, niż ma Polska (50,1%), ale dużo mniejszym, niż „średnia unijna”.

Źródło: Radio Praga

4 KOMENTARZE

  1. W pełni zaszczepionych nastoletnich chłopców są (6x) sześć razy bardziej prawdopodobne, aby cierpieć z powodu problemów z sercem od szczepionki niż być hospitalizowany z Covid-19, główne badanie okazało. Chris Whitty, główny lekarz Anglii, przygotowuje się do doradzania ministrom, czy szczepienia dzieci przyniosą społeczeństwu szersze korzyści, donosi The Telegraph. Szczepień i Immunizacji (Joint Committee on Vaccination and Immunisation – JCVI) ..

    • wydał w zeszłym tygodniu długo oczekiwany werdykt, stwierdzając, że „margines korzyści” ze szczepienia 12- i 15-latków jest „uważany za zbyt mały” i powołując się na niskie ryzyko wystąpienia wirusa u zdrowych dzieci. Badania opublikowane w czwartek wywołają nowe obawy o to, czy ryzyko szczepionki przewyższa korzyści dla zdrowych dzieci.

  2. Panie Robercie!
    Oto ostatnia cześć Ewangelii wg św. Sommera: kiedy trollujesz na wielu forach, to przynajmniej rób to w sposób spójny, a nie że na jednym piszesz, że nie masz zejść na COVID, a na drugim że musiałeś wielu ratować. „Mak znowu czyści forum 5 – retrybucja”

Comments are closed.