Katastrofa jednego ze światowych przodowników szprycowania. Izrael ogłosił kolejne, szalone rekordy zakażeń. I czwartą dawkę szprycy

Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem

W Izraelu zanotowano w sobotę ponad 10 tys. nowych przypadków zakażeń Covid-19, co stanowi wysoki wskaźnik jak na ten dzień tygodnia. Kraj gromadzi szczepionki na czwartą dawkę.

„Nie wiemy, co się stanie. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego w ciągu sześciu miesięcy i trzecia dawka będzie działać dużej” – powiedział dyrektor w izraelskim ministerstwie zdrowia Nachman Ash w wywiadzie dla radia 103FM.

Izrael, niegdyś lider w światowym wyścigu w walce z Covid-19, stał się na początku września krajem z najwyższym wskaźnikiem infekcji na mieszkańca – podał Johns Hopkins University w Baltimore.

To typowo covidiańska logika: skoro się mocno „wyszczepiliśmy”, ale mamy rekordy zakażeń, to będziemy szprycowali się jeszcze bardziej.

Izrael to – przypomnijmy – światowy rekordzista w szprycowaniu. Kraj ten Przekroczył poziom ponad 50 procent zaszczepionych w pełni obywateli już w marcu, a w lipcu osób w pełni zaszprycowanych było już ponad 60 procent.

Obecnie osób, które przyjęły dwie dawki szprycy jest nieco ponad 62,5 procent. Przynajmniej jedną dawkę szprycy przyjęło ponad 68 procent.

Zaszprycowany Izrael: rekordy zakażeń, trzecia dawka i zielony paszport na pół roku

Obecnie w szpitalach w poważnym stanie znajduje się 697 pacjentów. Od początku pandemii zmarło tu na Covid-19 7338 osób. W sobotę wykryto 10 084 nowe przypadki zakażeń, choć zazwyczaj ilość ta pod koniec tygodnia się zmniejsza.

Z przeprowadzonych w sobotę 155 871 testów wynika, że zakażonych jest 6,6 proc. badanych osób.

68 KOMENTARZE

  • Ęczasik z prawdą mijać się raczy.
   Izrael nie jest światowym liderem szczepień, jest dopiero 16 sty.
   Liderem jest Singapur, gdzie prawie wszyscy dorośli są zaszczepieni, dzięki czemu średnia liczba zgonów na Covid-19 z ostatnich 7 dni wynosi ZERO
   No i w konserwatywno liberalnym Singapurze za brak maseczki w pociągu sąd wsadza do mamra

   • Jak zwykle z uporem maniaka eunuchu,”zapominasz” dodać,że ten najlepszy na świecie system ochrony zdrowia jest prywatny,a ilość zgonów przez dwa lata na C19 w Singapurze wynosi całe 57 osób.To średnio pół osoby na tydzień.Na Marsie też w zeszłym tygodniu nikt nie umarł,nawet na C19.

 1. WHO informuje o alarmującym roznoszeniu się patogenu w Afryce. W ostatnim tygodniu liczba zgonów z powodu COVID-19 była tam o 43 procent większa niż tydzień wcześniej.
  Według danych WHO, w ubiegłym tygodniu w Afryce na COVID-19 zmarło ponad 6200 osób, a tydzień wcześniej 4300 osób. Oznacza to wzrost o 43 procent. Najwięcej osób umiera teraz w Namibii, RPA, Ugandzie, Zambii oraz w Tunezji.

 2. Przeciez Zydzi to nie jest glupi naród, a ich zachowanie jest dziwne w kontekscie szprycowania. Pod tym nielogicznym zachowaniem musi byc jakies drugie dno

 3. Ach te statystyki.
  Tanzania ponad 60 mln ludzi, wyszczepienie pełne 0,57%, zmarło – całość 50 ludzi.
  Wys. Solomona 700 tys. ludzi, wyszcz. peł 3,6%+6% 1 dawka. Zmarło 0 – 20 zachorzało 20 wyzdrowiało.

  • Kawałek Francji na oceanach – Nowa Kaledonia – 288 tys osób. Wyszczeo pełn 25% +5% 1-ą. No, duzo nowych zachorowań: 256. Zmarło wszystkich …1.
   Portugalia – lider szczepień. 10 mln. ludzi. Wyszczep peł 80%. 458 nowych zachor, 5 nowych śmierci.
   Boliwia podobna ludność jak Portugal, tj. 11,8 mln. Wyszczep pel 25%+10%. 141 nowych zachor, 5 nowych śmierci
   Nikaragua 6,7 mln. Wyszczep 3,9%+3,2%. Zmarło wszystk. 201

   • Laos – niemały 7,4 mln. Wyszczep „niezłe”, ale tyłka nie urywa: 25% pełne+ 11% niepełne.Nowych przypadków niemało – 198, ale …. wszystkich śmoercitylko 16.
    Nawet Nowa Zelandia 5,5 mln,, która dopiero „dogania i przegania” Polskę, tj. wyszczep 30% pełne+28%, 36 nowych przypadków i wszystkich śmier. – 27.
    Po prostu nie da się ując racjonalnej korelacji między „wyszczepieniem” a zachrowaniami i śmierciami z covida.

    • Jeśli kraje „kłamią” – a np. w Europie widzieliśmy kłamstwa zwiększające „szkodliwość wirusa”, np. „z trumnami” czy przypisywanie każdje śmierci prawie covidowi, teraz po wyszczepie, pewnie w drugą stronę – nie mają „rzetelnej statystyki”, to tym bardziej się nie da szukać racjonalnej korealacji…..

     • „Łączna liczba dawek szczepionki wykorzystanych w Polsce od początku epidemii koronawirusa wynosi 36737087.”

      Liczba zmarłych z powodu ‚pandemii’ ponad 200 tysięcy osób.

Comments are closed.