Nadchodzi rewolucyjna szczepionka?! Współtwórca preparatu na COVID-19 ogłasza, że jest bliski przełomu

Szczepionka/szczepionki
Szczepionka - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
BioNTech ogłosił, że jest bliski wynalezienia szczepionki na nowotwory. Ma być oparta na technologii mRNA. Rozpoczęły się testy na ludziach.

Koncern farmaceutyczny poinformował, że rozpoczął testowanie szczepionek mRNA na raka na ludziach. Zdecydował się na taki krok po tym, jak udało się w procesie testów zahamować powiększanie się guzów u myszy.

Według badań przedstawionych przez BioNTech, szczepionka mRNA na raka wstrzykiwana myszom wywołała odpowiedź immunologiczną wytwarzającą cytokiny do ilości zdolnej do zmniejszenia guzów u 17 z 20 myszy w mniej niż 40 dni.

Teraz BioNTech ogłosił testy kliniczne, podczas których przeprowadzone zostaną badania mające dać odpowiedź na pytanie, czy wytwarzane białka będą zwalczać nowotwory u ludzi. Zgłosiło się ponad 200 ochotników.

BioNTech to koncern, który wraz z Pfizerem opracował preparat przeciw COVID-19 oparty na tej samem technologii – mRNA.

Źródło: independent.co.uk/NCzas

27 KOMENTARZE

   • W ciągu ostatniego półwiecza jest niesamowity postęp w onkologii. Niegdyś rak był wyrokiem śmierci (Wyszyński też zmarł na raka), dziś większość chorych przeżywa.
    Ale dzikusy antyszczepy niech nowych leków nie biorą. Jakaś selekcja naturalna się przyda. Rak nie Covid-19, antyszczep rakiem nie zarazi, niech łyka odrobaczacze i szczęśliwie wyciąga ośle kopytka 😋

    • Zmarlej kolezance chorej na raka i wielu innym niestety ten wielki postep w postaci wlewania w cialo trucizny i palenia ciala radioterapia nie pomogl. Obecna medycyna jest w duzej mierze oparta na leczeniu objawowym, w przypadku chorych na raka z wykorzystaniem trucizn. Niestety z powodu diabelskich oplacanych lewakow medycyna komplementarna, szukajaca i usuwajaca przyczyny nie ma racji bytu.

 1. Za niedługo pandemia nowotworów. Dzienne statystyki nowych zakażonych nowotworem? Zmienią podejście że nowotwór roznosi się w powietrzu i atakuje dalej innych poprzez kontakt ludzki :).

 2. Warto wiedzieć! Gdy w styczniu/lutym 2021 roku wznowiono przyjęcia pacjentów onkologicznych, liczba pacjentów wyniosła ok. 284 tys. W analogicznym okresie 2020 roku, liczba wynosiła ok. 10 tys. jakieś przemyślenia?

  • Pani Premier Ewa Kopacz miala racje ,
   w 2010 , ze zastrzyk mRNA nanotoksyna
   biotrucizna eksperymentalna Pfajzera
   jest nieskutecza na swinskie grype
   i tez jest przedrogie i niebezpieczne .
   To jest dalej ten sam zastrzyk
   dzisiaj tez do niczego .

  • Żadna szczepionka mRNA nie została zatwierdzona do stosowania u ludzi.
   Próby były wielokrotnie na przestrzeni kilku dziesiątek lat, i miliardowych inwestycji, zawsze wynik ten sam, albo nie pomaga albo szkodzi ale najczęściej jedno i drugie.
   Udało się wymusić stosowanie preparatu bez rejestracji? może i znów się uda, trochę dolarków się odzyska.

 3. Są tak bliscy jak ten alchemik Augusta 2 co szukał kamienia filozoficznego. „Jestem blisko, jestem blisko…” – powtarzał na okrągło. Jemu przynajmniej udało się z porcelaną a BioNTech testuje jakieś szczyny na myszach. Niestety ale znalazło się sporo testerów preparatów na C9 i zostali wyszczepieni.

 4. „Ma być oparta na technologii mRNA”
  Rozumiem. To „dziękuję, postoję”…

  Dotarło wreszcie do nich, że ludzie „zbyt mało boją się kowida”, aby dać się masowo „wyszczepiać” — więc wciskają ten sam produkt wmawiając nam, że „krawaty wiąże, usuwa ciążę…” itd. Istne panaceum.

Comments are closed.