Papież Franciszek przylatuje do Bratysławy w poniedziałek 13 września

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Premier Słowacji Eduard Heger zaapelował do rodaków, by wykorzystali wizytę papieża w ich kraju i „spróbowali wejrzeć w głąb siebie”. Zachęcał też do wzajemnego szacunku. W sieci społecznościowej premier opublikował krótkie nagranie.

Apeluje w nim do Słowaków o wsłuchanie się w papieskie orędzia:

„Rozejrzyjmy się wokół siebie i zastanówmy, jak wiele mostów spaliliśmy, zamiast budować nowe (…) Wwoimi słowami i czynami wydobywa z nas to, co najlepsze. Nosi w sobie człowieczeństwo, miłość i pokorę”.

Heger jest katolikiem zaangażowanym w działalność charyzmatycznej wspólnoty chrześcijańskiej „Martindom”. Działa ona przy bratysławskiej katedrze św. Marcina.

Papież Franciszek przyleci do stolicy Słowacji Bratysławy z Węgier w poniedziałek i tego dnia nie będzie mieć oficjalnego programu. We wtorek spotka się z najważniejszymi politykami Słowacji (Węgrzy tego zaszczytu nie dostąpią) oraz ze… społecznością żydowską.

Ma zaplanowane prywatne spotkaniu z Misjonarkami Miłości, czyli siostrami Matki Teresy. W środę będzie na wschodzie kraju w Preszowie i Koszycach, gdzie m.in. spotka się ze społecznością romską. W Szasztinie w środę odprawi mszę św. i wygłosi homilię. Program jak zwykle dość „postępowy”…

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

Comments are closed.