ATYCOVIDIAŃSKI BUNT. Branża gastronomiczna w Holandii mówi „nie” segregacji sanitarnej

Marken w Holandii. Foto: Pixabay
Marken w Holandii. Foto: Pixabay

W Holandii od 25 września, aby odwiedzić restaurację lub bar, konieczne będzie okazanie certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19 – wynika z ustaleń rządu, które mają być ogłoszone we wtorek. „To nie jest do zaakceptowania” – głosi oświadczenie Koninklijke Horeca Nederland (KHN), organizacji branży gastronomicznej.

Nowa propozycja utrudni i tak niełatwą sytuację branży gastronomicznej – twierdzi KHN. „Można siedzieć obok siebie w pociągu i transporcie publicznym, a jednocześnie wprowadza się nowe bariery dla branży horeca” – czytamy w komunikacie organizacji.

Koninklijke Horeca Nederland zauważa, że od 25 września ma zostać zniesiony obowiązek zachowania 1,5 m dystansu, natomiast gastronomiczna będzie podlegać nowym ograniczeniom.

„Jestem naprawdę wściekły, bo to naprawdę nie do przyjęcia, że branża hotelarska musi teraz odgrywać rolę policjanta” – twierdzi przewodniczący KHN Rober Willemsen.

Zdaniem organizacji rząd chce wykorzystać nowe regulacje do tego, aby wywrzeć presję na społeczeństwo w celu zwiększenia wskaźnika szczepień.

„Branża hotelarska to salon społeczeństwa, w którym każdy jest mile widziany i powinien czuć się mile widziany” – podkreśla KHN. „Dlatego „nie akceptuje faktu, że branża gastronomiczna jest +wykorzystywana+ do ukrywania nieudanej polityki rządu” – dodano.

14 KOMENTARZE

  • 84 proc. osób w Holandii, u których test na obecność koronawirusa w organizmie dał w minionym tygodniu wynik pozytywny, to osoby niezaszczepione – informuje serwis dutchnews.nl.
   Publikacja: 14.07.2021 13:05
   Kolejne 10 proc. zakażonych w ciągu ostatniego tygodnia w Holandii to osoby zaszczepione jedną dawką szczepionki – wynika z danych zebranych przez agencję zdrowia publicznego, RIVM.

 1. BIG Farma zatrudniła sobie lobbystów we wszystkich rządach świata. Niewiarygodne, że tylko Łukaszenka oparł się łapówce.

 2. Nudny ten NCzas!
  Jak nie deprecjonowanie szczepień tendencyjnie dobranymi przykładami (ciągle za „lidera szczepień” przedstawia średnio wyszczepiony Izrael, a o prawdziwych liderach Singapurze i ZEA nawet się nie zająknie), to ciągle informacje o antyszczepionkowych lobbystach i awanturnikach.
  Nie ma innych tematów poza propagandą antyszczepionkową?

Comments are closed.