Izrael. Blisko 1,5 tysiąca pielgrzymów, którzy wrócili z Ukrainy, zakażonych koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
W miniony weekend u ok. 1,4 tys. pielgrzymów, którzy wrócili do Izraela z Ukrainy, gdzie świętowali żydowski Nowy Rok, wykryto zakażenie koronawirusem – pisze „Haarec”.

Covid-19 wykryto w weekend w Izraelu u ok. 1,7 tys. podróżnych wracających do kraju. 47 z nich przybyło z Mołdawii, 23 z Austrii, a 18 z USA. Najwięcej – 1439 – zakażeń potwierdzono u osób przybyłych z Ukrainy.

W piątek izraelska policja poinformowała, że ponad 200 pielgrzymów wróciło z Ukrainy z podrobionymi wynikami testów na obecność Covid-19 – informuje „Haarec”.

Ok. 25 tysięcy izraelskich pielgrzymów wzięło udział w obchodach Nowego Roku – Rosz Haszana – które trwały w ubiegłym tygodniu w Humaniu na Ukrainie.

Jak pisał „Jerusalem Post”, w czwartek wieczorem premier Naftali Benet zapowiedział, że wobec osób, które wróciły do kraju ze sfałszowanymi wynikami testów, mogą być zastosowane „surowe środki”, w tym postępowanie karne.

Co roku do Humania na grób cadyka Nachmana z Bracławia, uważanego za jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich, pielgrzymują tysiące chasydów z całego świata.

(PAP)

11 KOMENTARZE

    • nie przejmuj się,również i mnie ,,dotyka”ta dolegliwośc,ale na forum NCz.jest zdecydowanie więcej ,,luzu”swobodnym wyrażaniu myśli niż gdziekolwiek indziej,

      • Obraziłem się na nich. Spróbuj wspomnieć coś o S*mmerze, cokolwiek. Nie wyświetli się. Żadna krytyka np. „Panie S*mmer, nie rób kopiuj-wklej z PAPu”. Nazwisko też musiałem wygwiazdkować, bo inaczej to się nie wyświetli.

  1. Ów Nachman był przeciwnikiem korzystania z konwencjonalnej medycyny, ponieważ prawdziwym uzdrowicielem jest Bóg. Natomiast lekarze są przedstawicielami Anioła Śmierci. Tenże Anioł korzysta z pomocy lekarzy, gdyż sam nie ma tyle czasu, by zabić wszystkie swoje ofiary osobiście. No, to ja rozumiem.

  2. Szok i niedowierzanie. Proponuję 5. dawkę. W końcu to naród wybrany, dla nich wszystko co najlepsze w nieograniczonych ilościach…

  3. I co, że zakażeni, nie znaczy chorzy, a jak chcą wspierać Pfizera niech się szprycują eksperymentalnym preparatem. To jest biznes, badania na ludziach za darmo.

Comments are closed.