Policja Kapitolu zatrzymała „neonazistę”

Kapitol w Waszyngtonie. Fot. Wikipedia
Kapitol w Waszyngtonie. Fot. Wikipedia
Policja Kapitolu (USCP) poinformowała, że zatrzymała neonazistę z Kalifornii. Dziwne, że w tym socjalistycznym stanie tacy się jeszcze uchowali? Miał „patrolować” okolicę siedziby Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) w Waszyngtonie.

Podano, że był „uzbrojony”, bo miał w samochodzie… bagnet i maczetę. Jak na USA raczej arsenał dość ubogi. Uwagę zwraca „czujność” funkcjonariusza i „kamuflaż” ze strony potencjalnego terrorysty.

Okazuje się, że uwagę funkcjonariusza zwrócił stojący pod siedzibą DNC czarny pickup ze… swastykami i innymi ekstremistycznymi symbolami. Zatrzymany mężczyzna to 44-letni Donald Craighead z Oceanside w Kalifornii.

Oświadczył, że był „na patrolu” i „zaczął mówić o ideologii supremacji białej rasy”. W samochodzie miał m.in. bagnet i maczetę, których posiadanie jest niedozwolone w stolicy USA. Miał swastykę namalowaną na lusterku auta (stąd i „faszysta”), w środku napis „confederacy” literami stylizowanymi na pismo runiczne, do tego pentagram oraz coś co przypominało… kości zwierząt.

Mężczyzna w sieciach społecznościowych zamieszczał symbole okultystyczne oraz związane m.in. z gangiem motocyklowym Hell’s Angels. „Faszysta” spadł im z „nieba”, bo w Waszyngtonie zaplanowany jest marsz w obronie zatrzymanych uczestników ataku na Kapitol z 6 stycznia. Policja Kapitolu ogłosiła w poniedziałek 13 września, że ponownie ogrodzi teren wokół gmachu amerykańskiego parlamentu.

Policję mają sprawną, ale psychiatria w Stanach chyba leży?

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. To fakt. Albo ten człek jest psychicznie chory a jeśli to ustawka to jej organizator tym bardziej :) najlepszy jest ten napis! :)))

 2. Pewnie kolejna ustawka USrael to enklawa zakłamania, fałszu …
  skoro zrobili zamachy na WTC w 2001 … to dalej będą robić prowokacje

 3. Prawdziwe zagrożenie:))
  Szkoda że nie miał koszulki: „Zabiję Bidena, gdyż kocham Trumpa”
  albo (bez uwzniaślania Trumpa jako kontrastu dla Bidena):
  „Precz z panowaniem Ż. nad Waszyngtonem”
  To nawet establiszmentowy publicysta, choć pozujący na antyestebliszmentowego (jakież to znane i powszechne) Buchanan, chyba stwierdził, że Waszyngton sprawia wrażenie okupowanego przez Izreal.

 4. „psychiatria w Stanach chyba leży?”
  Skoro psychiatrzy jankescy nie radzili sobie gorzej niż psychiatrzy CCCP twórczo rozwijając jak nie MKUltra to idee lobotomii to niby dlaczego mieli by dziś „leżeć” pieniądz jest pieniądz, granty nie gryzą, kto zapłaci temu służą.

 5. „Dziwne, że w tym socjalistycznym stanie tacy się jeszcze uchowali?’ – oj BD – chyba nie dziwne – że neo-narodowy-socjalista się tam uchował ???

Comments are closed.