Wielki obóz koncentracyjny. Nowy reżim sanitarny w Australii

Obrazek ilustracyjny/Lockdown i spacerniak/fot. Pixabay/pxfuel (kolaż)
Obrazek ilustracyjny/Lockdown i spacerniak/fot. Pixabay/pxfuel (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem
Od poniedziałku w australijskim Sydney w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 mogą spotykać się na świeżym powietrzu w maksymalnie pięcioosobowych grupach. W Australii ogłoszono największą dotychczas falę mniemanej pandemii. W wielu obszarach wprowadzono ścisły lockdown.

Gladys Berejiklian, premier stanu Nowa Południowa Walia, w którym leży Sydney, zapowiedziała, że związane z epidemią ograniczenia zostaną złagodzone, gdy ponad 70 proc. mieszkańców przejdzie pełen cykl szczepień przeciw Covid-19. Oczekuje się, że ten próg zostanie przekroczony w połowie października. Na razie w pełni zaszczepionych jest 42 proc. dorosłych w Australii i 46 proc. w Nowej Południowej Walii.

– Do tych, którzy postanowili się nie zaszczepić, to wasz wybór, ale nie oczekujcie, że będziecie mogli robić wszystko to, co osoby, które się zaszczepiły – powiedziała w poniedziałek Berejiklian. Wezwała też wszystkich, do jak najszybszego przyjęcia zastrzyku.

Oprócz zezwolenia na spotkania do pięciu zaszczepionych osób w otwartej przestrzeni, od poniedziałku w 12 najbardziej dotkniętych epidemią rejonach Sydney na świeżym powietrzu będą mogli się na dwie godziny zebrać zaszczepieni członkowie jednej rodziny.

Według oficjalnej narracji, czerwcu w Australii wybuchła trzecia, największa jak dotąd fala epidemii Covid-19 napędzana przez bardziej zaraźliwy wariant Delta koronawirusa. W całym kraju w zeszłym tygodniu diagnozowano średnio 1,7 tys. nowych infekcji dziennie. Większość z nich w dwóch najludniejszych australijskich stanach, Nowej Południowej Walii w Wiktorii. Blisko połowa z 25 mln Australijczyków objęta jest surowymi restrykcjami. Obowiązują one w największych miastach, Sydney i Melbourne, oraz stolicy kraju Canberze.

Od poniedziałku w Australii szczepieniami przeciw Covid-19 objęto również młodzież w wieku 12-15 lat. W niedzielę zakupiono dodatkowy milion dawek szczepionki firmy Moderna. Według władz w kraju niedługo będzie wystarczająco dużo szczepionek, by mogły ją przyjąć wszystkie uprawnione do tego osoby.

Źródło: PAP

33 KOMENTARZE

 1. No tego się po Antypodach nie spodziewałem. Mój syn wybrał się tam dwa lata temu, wstępnie miał być to roczny pobyt – ale już po kilku miesiącach zorientował się, że Australia jest mocno przereklamowana. Stwierdził, że widoczki to i owszem, ale kultura płytka, a kraj idzie w nie wiadomo jakim kierunku i …. poleciał do Japonii. Cieszę się z jego decyzji /jest teraz w Polsce/, bo by się załapał na wczesną fazę marksizmu w stadium przyśpieszenia

  • Za dużo patrzenia w telewizor i konformizm „zero ryzyka” czyli byle sie nie wychylac to może nic nie będę musiał zmieniać w życiu bo to co jest nie wymaga wysilku.

   • Większość Polaków to konformiści. Mamy też patologie rodzenia za 500+, szprycowanie bo chce jechać zagranicę. Anglia, Dania znoszą restrykcje szprycowo/kowidowe. Szwecja się szykuje… W USA są stany gdzie za szmate na gębie grozi kara!

 2. To brzmi jak horror. Ale prawo prawem a ludzie pewnie grillują przy piwku i komentują wydarzenia sportowe. I to jest dopiero horror.

 3. Wracają do korzeni – brytyjskiej kolonii karnej. Miejscową/rdzenną ludność bezwzględnie wykończyli, Tak więc, odpłata nadchodzi.

 4. Gołym okiem widać że to szantaż: wolność i pełnia praw tylko po zaszprycowaniu. Niby zakaźna ta Delta ale prawie nikt nie umiera. Tu nie chodzi o realne zagrożenie wirusem.

  • I teraz padną zasadne pytania:Czy wyszczep zwalcza kowit czy też kowit jest dobrym pretekstem ażeby móc każdemu zrobić zastrzyk?Czemu to ma służyć

 5. Barany nie zdają sobie już sprawy że to już jest ich żezi, zagłada idzi a my się przyglądamy i czekamy jak za naszą dupę się wezmą i nas wyrżną..!!!

   • Czy tam nie mają ambasady Białorusi albo Rosji? Przecież to są represje o charakterze politycznym, wystarczy udać się do ambasady i poprosić o azyl.

Comments are closed.