Konfederacja niemal trzecią siłą polityczną. Zaraz wyprzedzą Hołownię [NOWY SONDAŻ]

Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Szymon Hołownia Źródło: PAP, YouTube, collage
Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Szymon Hołownia Źródło: PAP, YouTube, collage
REKLAMA
Najnowszy sondaż UnitedSurveys dla „Wirtualnej Polski” jasno pokazuje, że już niedługo to Konfederacja może być wymieniana jako trzecia siła polityczna w Polsce. Traci natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w przyszłą niedzielę, to w polskim Sejmie zaszłaby mała rewolucja i przetasowanie sił. Choć największą siłą wciąż byłoby Prawo i Sprawiedliwość, to na trzeciej pozycji znajdowałaby się Konfederacja.

Według najnowszego sondażu dla „Wirtualnej Polski” – największym poparciem wciąż cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego. PiS popiera 36,4 proc. Polaków. To wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

REKLAMA

Na drugim miejscu znalazłaby się formacja Donalda Tuska. PO-KO mogłoby liczyć na 22,3 proc. głosów. To spadek aż o 5,3 pkt. proc.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Na podium znalazłby się jeszcze Szymon Hołownia z Polska2050 i wynikiem 9,2 proc. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że niedługo ruch gwiazdora wypadnie poza czołową trójkę – Polska2050 traci z sondażu na sondaż (teraz – 0,8 pkt. proc.).

Hołownię goni Konfederacja, która odnotowała kolejny wzrost – o 2,9 pkt. proc. – i obecnie chce na nią zagłosować 8,8 proc. Polaków.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.).

Co ciekawe – w tym sondażu do Sejmu dostaliby się jeszcze ludowcy z wynikiem 5,2 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Niezdecydowanych jest wciąż 11,3 proc. ankietowanych.

Na swoim Twitterze Marcin Palade podał wyniki sondażu wśród wyborców zdecydowanych. W tej grupie różnica między Polska2050 a Konfederacją jest na poziomie błędu statystycznego.

Według tego co pisze Palade – PiS w tej grupie miałby 41 proc. poparcia, PO-KO – 25,1, Polska2050 – 10,4 proc., Konfederacja – 9,9 proc., Lewica – 7,7 proc., a PSL – 5,9 proc.

Frekwencja wyniosłaby 53,7 proc.

 

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Źródło: „Wirtualna Polska”, Twitter

REKLAMA