Rosja. Władimir Putin jest na kwarantannie. Chodzi o koronawirusa

Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Prezydent Rosji Władimir Putin podda się na pewien czas samoizolacji z powodu przypadków zachorowań na Covid-19 w jego otoczeniu – poinformowało we wtorek biuro prasowe Kremla.

Putin powiedział, że jest zmuszony poddać się samoizolacji, podczas rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonowem.

Wcześniej rosyjski przywódca w poniedziałek wieczorem spotkał się w Moskwie z syryjskim prezydentem Baszarem el-Asadem, skrytykował „pewne kraje”, których ingerencja w Syrii utrudnia konsolidację Syrii – poinformował Kreml we wtorek.

W poniedziałek Putin oglądał na poligonie Mulino w obwodzie niżnienowogrodzkim przebieg manewrów strategicznych Zapad-2021, w tym zastosowanie robotów bojowych Uran-9 i Nerechta oraz najnowszego wozu bojowego piechoty B-19 z modułem Epocha.

W punkcie dowodzenia Putin rozmawiał z szefem sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji generałem Walerijem Gierasimowem, który poinformował, że na poligonie Mulino zaangażowanych jest około 20 tysięcy żołnierzy.

W tej części manewrów, określanej jako ich główny etap, użyto 5,6 tys. sztuk uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Działania w powietrzu prowadziło ponad 100 samolotów i ponad 100 śmigłowców. Na poligon wyjechało około 160 czołgów.

Putinowi towarzyszył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, który komentował działania na poligonie.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. No proszę, proszę… Sputnik News i inne polskojęzyczne tuby z Rosji tak zawzięcie twierdziły że Covid-19 to lipna grypka z Zachodu, a tu sam car się kowidka przestraszył…

    • Co tam u twojego ojca czerwonoarmisty? Nadal pozostaje nieznany? Czy jedyną pamiątkę jaką po nim masz to kałmuckie rysy? Czy może kałmuckie rysy to po tej dziwce, która się z nim puściła za szklanicę smoleńskiego samogonu?

  2. no pacz pan,jeszcze przedwczoraj lecieli z łukaszenkiem motolotnią nad moją chałupą,a dziś izoluje się,musi go przewiało,a lukaszenek to zdrowy chłop,pił z gwinta gorzałke i bez kasku leciał,

  3. Ciekawe co naprawdę się dzieje wątpię w ściemę z Covid
    zgniły zachód planuje i kombinuje nie bez powodu wycofali się z Afganistanu
    USrael, UE zadłużone, upadłe …

Comments are closed.