Segregacja sanitarna dzieci na Kujawach. Pomysł dyrektora spotkał się ze sprzeciwem rodziców

Strzykawka, uczeń Źródło: Pexels, collage
Strzykawka, uczeń Źródło: Pexels, collage
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach na Kujawach chciał faworyzować zaszczepionych uczniów. Pomysł spotkał się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem rodziców dzieci.

Z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osięcinach na Kujawach odbywa się właśnie promocja szczepień na Covid-19. Nauczyciele będą zbierać deklaracje od rodziców, którzy chcą zaszczepić swoje dzieci.

Dyrektor szkoły wpadł na pomysł, który miał zachęcić rodziców i dzieci do szczepień. Jest on jednak bardzo kontrowersyjny.

W zarządzeniu dot. organizacji szczepień czytamy, że „uczniowie którzy się zaszczepią (lub zrobili to wcześniej) otrzymają +20 punktów z zachowania”.

Dodatkowo dyrektor poinformował, że „w drugiej połowie października odbędzie się dyskoteka dla klas VI – VIII poprowadzona przez DJ-a, na którą wstęp będą mieli tylko zaszczepieni uczniowie”.

Trudno nazwać to inaczej, niż segregowaniem dzieci na zaszczepione, które są faworyzowane i niezaszczepione, które są traktowane tak, jakby zrobiły coś złego – będą bowiem miały mniej punktów z zachowania, a przecież wcale nie zachowały się źle.

Pomysł oczywiście spotkał się ze sprzeciwem dorosłych i dyrektor musiał się szybko z niego wycofać.

– W związku z głosami krytyki chce wyjaśnić, że moją intencją nie było dyskryminowanie uczniów, lecz promowanie wśród nich postaw obywatelskich – stwierdza dyrektor w kolejnym oświadczeniu.

– Przepraszam tych, których moja decyzja obraziła. Trzeba przyznać się do błędu. Działając w dobrej wierze, nie przypuszczałem, że zranię czyjeś uczucia. Aby naprawić popełniony błąd, zmieniam treść powyższego zarządzenia – dodał.

Oświadczenie dyrektora szkoły w Osięcinach na Kujawach
Źródło: grupa FB – Nasze Osięciny

Źródło: NCzas

49 KOMENTARZE

 1. Dać matołowi do podpisania że bierze pełną odpowiedzialność za skutki uboczne preparatu ( ze zgonem włącznie) i pokryje wszystkie koszty leczenia takich skutków

  • Oto skutki zlewaczenia – roszczeniowi zlewaczali rozwydrzeni rodzice podważają decyzje szkoły. W prawicowym Singapurze (zero zgonów, wicelider szczepień, niedawno prześcignęły Singapur Zjednoczone Emiraty Arabskie) takich dzikich roszczeń i awanturnictwa nie ma. Tam się nawet do mamra wsadza za brak maseczki w pociągu.

  • Promowanie postaw obywatelskich to szykanowanie i piętnowanie ludzi którzy chcą korzystać legalnie ze swoich praw.Tak wygląda prawo pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

 2. Dobrze że zrozumiał swój błąd. Wszyscy powinniśmy uczyć się na błędach i swoich i innych. Jesteśmy ludźmi a to zobowiązuje

  • Niestety zlewaczałe zntyszczepy nie podkulają ogonów, coraz więcej lewactwa w Europie.

 3. Ktoś taki nigdy nie powinien zostać dyrektorem. Trzeba go też odsunąć od pracy z dziećmi i młodzieżą. Rodzice mają taką siłę sprawczą, o ile są zorganizowani, mówią jednym głosem i nie brakuje im determinacji.

 4. Wydalić zamordystę i psychola, ze stanowiska dyrektora i nawet na szatniarza nie zatrudniać !!! Tacy dyrektorzy to bydlaki i dzieci mają głęboko w czterech literach !!!!

 5. Publikując tak skandaliczne , faszystowskie zarządzenia dyrektor jednocześnie powinien przyjąć pisemne zobowiązanie, że będzie ponosił osobistą odpowiedzialność za powikłania bliższe i dalsze.

 6. „chce wyjaśnić, że moją intencją nie było dyskryminowanie uczniów” – z takim tekstem człowieku nie nadajesz się do szkolnictwa i pracy z dziećmi. A także na inne stanowiska decyzyjne. Odpowiedź typowo bolszewicka- dyskryminuję, ale nie chcę dyskryminować, „nie chcem ale muszem” i póki nie otrzymam gwałtownego oporu będę dyskryminował, bo sam nie jestem w stanie ocenić co jest dyskryminacją, a co nie – wydaje się mówić dyrektorek od siedmiu boleści.

 7. W świętokrzyskim… dziecko płakało i mówiło, że nie pójdzie do szkoły, jak rodzice nie podpiszą zgody na szczepienie („bo pani powiedziała, ze muszą przynieść zgodę..”. Inny przykład: kobieta stara się o pracę (w gminie o sporym bezrobociu, zwłaszcza dla kobiet) w instytucji podlegającej wójtowi gminy.. i co słyszy! „przyjmiemy jak się pani zaszczepi” Tak wygląda rzeczywistość! Przecież nie ma przymusu!. Ludzie ludziom gotują los…

 8. Fajne przeprosiny już w pierwszym zdaniu kłamstwo przecież te tzw. szczepionki niczego nie zatrzymują:)
  Dla mnie od razu do zmiany dyrektora powinno dojść:)

  • Czego taki imbecyl chcialby uczyc? Jezeli nie wie co promuje i jakie sa tego skutki to chyba nazwanie go imbecylem jest obrazą dla imbecyli.

Comments are closed.