Stan wyjątkowy będzie przedłużony? Minister Błaszczak zabrał głos

Mariusz Błaszczak Źródło: PAP
Mariusz Błaszczak Źródło: PAP
Szef MON, Mariusz Błaszczak, rozmawiał z Piotrem Goćkiem w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki. Głównym tematem rozmowy był stan wyjątkowy na granicy z Białorusią.

Polska granica jest bezpieczna. Stan wyjątkowy wprowadzony w pasie przygranicznym spowodował to, że nie odbywają się wycieczki opozycji totalnej na granicę, w celu wpisywania się w scenariusz białoruski. A że władza na Białorusi utrzymuje się tylko dlatego, że ma wsparcie Kremla, to można powiedzieć, że miliśmy próbę przeprowadzenia działań wymierzonych w Polskę, które zostały postanowione za naszą wschodnią granicą – mówił Mariusz Błaszczak.

Błaszczak o deportowaniu migrantów: jesteśmy wolni od poprawności politycznej

Mamy do czynienia z poprawnością polityczną, która powoduje, że nawet jeżeli takie decyzje są podejmowane, to one nie są wykonywane. My jesteśmy wolni od dyktatu poprawności politycznej. Polski rząd kieruje się interesami polskimi, bezpieczeństwem naszego kraju – mówił minister.

Stan wyjątkowy zostanie przedłużony?

Mam nadzieję, że nie [będzie potrzeby przedłużenia stanu wyjątkowego]. Ale wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Jeszcze raz to bardzo mocno podkreślam, że ryzyko prowokacji znacząco spadło, dlatego że został wprowadzony stan wyjątkowy w pasie przygranicznym – powiedział Błaszczak w radiu.

Stan wyjątkowy. Odsunięcie „widowni” dało komfort

Źródło: Polskie Radio

23 KOMENTARZE

 1. Może by tak NCzas zainteresował się po co minister Błaszczak powołuje do służby 60-cio latków i ludzi z kategorią D, którzy nigdy nie byli w wojsku? Jaka jest ich sprawność bojowa w porównaniu do zwalnianych właśnie ze służby żołnierzy, którzy nie chcą przyjmować wiadomego specyfiku? https://tiny.pl/9t3zg

 2. geopolitycznie to wygląda tak: chabadowy rząd warszawski wsparł sorosowe ruchy majdanotwórcze przeciw Baćce po to, by ten nie miał wyjścia i wpadł w łapy chabadowego cara Putina…. i tak się stało, teraz Baćka już gra w chabadową grę, również dlatego, że jest już całkowicie zależny energetycznie od Moskwy… no, ale durnowate polskie komentatory tej układanki nijak nie ogarniają – i snują opowieści o uchodźcach i złym Baćce – co go sami w chabadowe łapy wepchnęli. Wszystko to teatr

 3. Prawidlowo.Kiedys mielismy i w sumie mamy obiekty strategiczne gdzie jest zakaz filmowanai fotografowania i ogolnie ochrony przed osobami nieporzadanymi (byc moze spiegami itp).Decyzja jak najbardziej adekwatna do zaistnialej sytuacji.Cywile powinni wziac dodatkowo pod uwage ze pewne sprawy maja wyzsza range(tj woskowe) bo sluza bezpieczenstwu kraju i obywateli.

 4. Czemu zadna gazeta nie naciska rzad w Polsce by wyplacili rekompenasty
  za covid-19 szczegolnie dla mnieszych firm???
  Wszystki kraje w UE zrobily te wyplaty, oczywiscie trzebabylo sie o to starac.
  Podczas komuny ludzie przynajmniej mieli wsparcie w
  gazetach. Teraz to pisza tylko banaluki albo oczerniaja inne kraje,
  jak w Korei Polnocnej.

  • Już Panu Zygmuntowi kiedyś to tłumaczyłem. W Polsce tzw. klasy średniej ma nie być bo to jest najbardziej niezalezna grupa społeczna. Poza tym szabesgoje w Polsce nie reprezentują Polskiej Racji Stanu…dlatego Polskę likwidują.
   Pięknie to ujął pan Bartłomiej Sienkiewicz w knajpie „U Sowy” kilka lat temu mówiąc, że cytat:”Państwo polskie istnieje teoretycznie”…a pan Sienkiewicz wie co mówi bo jest pułkownikiem WSI…

 5. „My jesteśmy wolni od dyktatu poprawności politycznej. Polski rząd kieruje się interesami polskimi, bezpieczeństwem naszego kraju” – to co jeszcze robią tzw. szczepionki w naszym kraju?

 6. reżim kaczelniczka trzyma się dzięki wasingtonowi, zresztą w grudniu będzie już po pisDZIORACH, tylko będzie jeszcze gorszy rząd światowy!

 7. Teatr dla gawiedzi,cały czas przechodzili imigranci i rząd nie widział problemu, sam od 2015r. ściągnął miliony. Gdyby MM zamiast milionami finansować białoruską opozycję i wydawać na reklamy eksperymentalnych preparatów genetycznych wydał na budowę muru, problem by nie istniał, Węgrzy sobie poradzili. Ale tu nie chodzi o imigrantów tylko ćwiczenie w zamordyzmie Polaków.

Comments are closed.