UE chce zmusić kraje członkowskie do uznawania „małżeństw” jednopłciowych

Geje, LGBT. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Geje, LGBT. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Europarlament przyjął we wtorek rezolucję, domagając się, by „małżeństwa” jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przeciwko tym postulatom głosowali wszyscy eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a SLD i Wiosny – poparli rezolucję.

W rezolucji w sprawie „praw osób LGBTIQ” w UE, przyjętej 387 głosami do 161, przy 123 wstrzymujących się od głosu, Parlament Europejski podkreślił, że obywatele ci powinni mieć możliwość pełnego korzystania ze swoich praw, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się, w całej Unii.

Przeciwko rezolucji opowiedzieli się wszyscy biorący udział w głosowaniu europosłowie PiS: Adam Bielan, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Patryk Jaki, Krzysztof Jurgiel, Karol Karski, Beata Kempa, Izabela Helena Kloc, Zdzisław Krasnodębski, Elżbieta Kruk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Beata Mazurek, Andżelika Możdzanowska, Tomasz Poręba, Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca, Jacek Saryusz-Wolski, Beata Szydło, Dominik Tarczyński, Grzegorz Tobiszowski, Witold Waszczykowski, Jadwiga Wiśniewska, Anna Zalewska i Kosma Złotowski.

Za rezolucją głos oddało troje eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej: Bartosz Arłukowicz, Danuta Huebner i Janina Ochojska, a także przedstawiciele SLD i Wiosny: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki i Leszek Miller. „Za” były również Sylwia Spurek i Róża Thun.

Od głosu wstrzymali się: Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski.

Reprezentanci PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

W rezolucji stwierdzono, że „małżeństwa” lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a „małżonkowie” i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich „odpowiednicy” przeciwnej płci.

W związku z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że przepisy dotyczące „małżonków” zawarte w dyrektywie o swobodnym przepływie osób mają zastosowanie również do par tej samej płci, Komisja powinna podjąć działania wobec Rumunii, gdzie rząd nie zaktualizował krajowego ustawodawstwa, aby uwzględnić to orzeczenie – domagają się posłowie.

Rezolucja wzywa również wszystkie kraje UE do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców. Posłowie chcą, by „tęczowe rodziny” miały takie samo prawo do łączenia rodzin, jak pary przeciwnej płci i ich rodziny.

Posłowie uznali również, że „społeczności LGBTIQ” w Polsce i na Węgrzech doświadczają dyskryminacji i wezwali w związku z tym UE do wszczęcia postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, zastosowania środków sądowych i narzędzi budżetowych przeciwko Warszawie i Budapesztowi.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

 1. Powiedzcie „wolnościowcy”, co was obchodzi osobiste życie jakichś ludzi, że im zabraniacie, oczywiście zabraniacie „wolnościowo”, hłe hłe :-)

  • Nic nas nie obchodzi, dlatego nie ma potrzeby oficjalnego, urzędowego uznawania czegoś takiego. Bo państwa nie powinno to obchodzić!
   Poza tym nikt im nie zabrania im żyć jak chcą, tylko odmawia się potwierdzania że jest to normalne, bo nie jest!

 2. Nie za bardzo rozumiem głosowanie pani Rose Hrabiny na Thun i Hohenstein i reszty „opozycji” – przecie oni gęby wycierają polską KONSTYTUCJĄ 3x dziennie – a tu taki zonk – wychodzi że chyba jej nie czytali nawet :-)

  A wszyscy inni – cisną wyraźnie na Polexit chyba ???

 3. No właśnie co stanowi wg nich to kryterium wolności przecież to ściema.jak ktoś chce wyjść za mąż za kota lub za pluszowego misia to też jest przecież ograniczanie wolności.

 4. To jak to,jesli chcieli aby polacy zagłosowali za wejsciem do łuni to guru lewicy niejaki Kwaśniewski zapewniał ze łunia nie będzie się wtrącać w sprawy światopoglądu jak i kłamał ze nigdy żądnego kraju nie będą zmuszać do akceptacji lgbtwc .Tak to lewica łże ,jakby ktoś mial jeszcze jakieś nadzieje że lewusy kiedykolwiek prawdę mówią

 5. trzeba wyjść z unii. Te pobożne życzenia pisowskich notabli, że unię trzeba zmieniać to teatrzyk dla gawiedzi, nic nie są wstanie zrobić i o tym dobrze wiedzą, a nawet nic nie chcą zrobić. Wysokie apanaże europosłów wystarczająco dobrze trzymają europosłów przy korycie .

 6. Wyszczepiony gej w tęczowej maseczce sado-maso z ekologicznej szmaty to wzór prawdziwego Europejczyka.

  Gdyby nie elektorat, z którego korzysta Kaczyński, to bezideowy PIS zagłosowałby za tęczową agendą Nowego Ładu, która wraz z energią wiatrową i wyszczepianiem będzie już obowiązkowym standardem na końcowym etapie agendy NWO Fit for 55.

Comments are closed.