Lewacy się zapłaczą. Papież Franciszek powiedział to wprost

Papież Franciszek Źródło: PAP
Papież Franciszek Źródło: PAP
Papież Franciszek podkreślił nieprzejednane stanowisko Kościoła Katolickiego ws. sakramentu małżeństwa oraz aborcji. Nie spodoba się to skrajnej lewicy, która w papieżu Franciszku widziała szansę na zmianę podejścia w Kościele.

Odnosząc się do rezolucji Parlamentu Europejskiego nawołującej do tego, by wszystkie kraje uznały małżeństwa osób tej samej płci, papież Franciszek stwierdził: „Małżeństwo jest sakramentem, Kościół nie ma władzy, aby zmieniać sakramentów”.

Odnosząc się do takich inicjatyw, stwierdził, że są to „próby udzielenia pomocy osobom różnej orientacji seksualnej”. Papież podkreślił, że państwa mają możliwości prawne, by je wspierać przepisami cywilnymi.

„Ale małżeństwo to małżeństwo” – dodał. „Jako sakrament to mężczyzna i kobieta” – podkreślił papież.

Zastrzegł zarazem: „To są nasi bracia i siostry, musimy ich wspierać”, a „Kościół im pomaga”.

Kościół nie zgadza się na aborcję. „To jest życie ludzkie i ono musi być szanowane”

Franciszek stwierdził też, że „Kościół jest surowy” w kwestii aborcji, bo „gdy ją zaakceptowano, to byłoby tak, jakby zgodzono się na codzienne zabójstwo”.

“Aborcja to zabójstwo. Kto dokonuje aborcji, zabija” – oświadczył papież.

Powiedział, że w każdej książce na temat embriologii można przeczytać, że „w trzecim tygodniu od zapłodnienia są już wszystkie organy. Wiele razy, zanim kobieta zda sobie sprawę z tego, że jest w ciąży, są już wszystkie organy” – zaznaczył papież.

„To jest życie ludzkie i ono musi być szanowane” – zaznaczył Franciszek.

„Ta zasada jest tak jasna. Temu, kto tego nie rozumie zadam dwa pytania: czy słuszne jest zabijanie życia ludzkiego, by rozwiązać problem? Bo z naukowego punktu widzenia to jest życie ludzkie. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem?” – oświadczył Franciszek.

W kontekście aborcji papież odpowiadał na pytanie, dotyczące sporu wśród biskupów USA na temat tego, czy zabronić przystępowania do komunii politykom, którzy są zwolennikami wyboru w kwestii aborcji. Zaznaczył zarazem, że odpowiada wskazując zasadę, bo nie zna dobrze sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Franciszek oświadczył, że nie może przystępować do komunii ktoś, kto jest „poza wspólnotą”.

„To nie jest kara. Taki ktoś jest poza” – stwierdził papież.

„Kiedy spojrzymy na historię Kościoła, to widzimy, że kiedy nie ma podejścia duszpasterskiego do problemu, zajmuje się wtedy stanowisko polityczne” – ocenił papież.

„Komunia nie jest nagrodą dla doskonałych, komunia to dar, prezent, obecność Jezusa w Kościele, we wspólnocie” – oświadczył papież.

„Ten, kto nie jest we wspólnocie, nie może przyjmować komunii” – podkreślił papież.

Wyjaśnił: „Takie osoby są poza wspólnotą, a więc ekskomunikowani. To ostre określenie, ale znaczy to, że nie należą do wspólnoty, bo nie są ochrzczeni albo zostali oddaleni z jakiegoś powodu”.

Papież opowiedział historię o Żydówce

Papież wyznał, że nigdy jako duszpasterz nie odmówił nikomu komunii i nie był w sytuacji, że stała przed nim osoba, która nie powinna jej przyjmować.

„Zdarzyła mi się natomiast sympatyczna rzecz, kiedy poszedłem odprawić mszę w domu dla osób starszych. Zapytałem, kto chce przystąpić do komunii, niech podniesie rękę. Wszyscy staruszkowie podnieśli. Kiedy podszedłem do pewnej kobiety, ona wzięła mnie za rękę i powiedziała: ‚dziękuję ojcze, dziękuję, jestem Żydówką'” – mówił.

Jak stwierdził, ta kobieta była Żydówką, ale Bóg chciał ja nagrodzić.

Papież Franciszek o szczepieniach

Papież odniósł się też do kwestii szczepień. Powiedział, że wątpliwości dotyczące szczepień przeciwko Covid-19 mogą wynikać także z tego, że są one różne. „W Kolegium Kardynalskim też mamy też paru negacjonistów szczepionkowych, a jeden biedak trafił do szpitala” – mówił.

Zdaniem papieża obecna sytuacja wokół szczepień jest „dziwna”, bo „ludzkość ma historię przyjaźni ze szczepionkami”. Podkreślił, że od pokoleń dzieci są szczepione przeciwko różnym chorobom.

Wyraził opinię, że wątpliwości dotyczące szczepień wynikają także z „odmienności szczepionek” oraz „famy niektórych z nich , że są niemal jak coś trochę więcej niż woda destylowana”.

„To w ludziach wywołało strach” – ocenił papież. Wyraził przekonanie, że trzeba wyjaśniać sytuację i rozmawiać z ludźmi.

Franciszek ujawnił, że w Watykanie prawie wszyscy są zaszczepieni.

Pytany o rozmowę z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie wyjaśnił, że nie rozmawiał z nim o imigracji, a jednym z głównych tematów była ekologia. Franciszek wyraził uznanie dla zaangażowania Węgier na rzecz ekologii. Poinformował też, że rozmawiał o węgierskiej ustawie, której celem jest zachęcanie młodych osób, by zakładali rodziny.

Papież Franciszek: UE powinna powrócić do marzeń ojców założycieli

Zdaniem papieża Unia Europejska powinna powrócić do marzeń ojców założycieli. Unia, mówił, to nie są spotkania, by coś ustalić. Jest ryzyko zdaniem papieża Unia stanie się „urzędem do załatwiania spraw”.

„Trzeba sięgnąć do mistyki, szukać korzeni Europy i nieść je dalej” – wskazał.

Wszystkie kraje UE, mówił, „muszą być na tym samym poziomie, zainspirowanym przez ojców założycieli”.

Źródło: PAP

15 KOMENTARZE

  • Lewactwo antyszczepionkowe też przemilcza Papieża, zwolennika szczepionek.
   Choć najbardziej zlewaczali antyszczepscy bezbożnicy już nawet się nie kryją i Papieża lżą. Jak to lewactwo.

   • od kiedy Papież jest specjalistą od szczepień ? każdy producent tzw. szczepionek wykorzystywał abortowane dzieci co dla mnie jest nie do przyjęcia nikt nie musi oddawać życia żebym mógł ja żyć.

  • Pseudo szczepionka to wymysł szatana importowany z piekła, by wywołać u antyszczepionkowców chorobę psychiczną z paranoją, omamami, manią prześladowczą i koprolalią

 1. No, proszę! Właśnie chciałem coś napisać, ale sobie myślę „odświeżę stronę”. I odświeżyłem, i od razu zobaczyłem tego łajdaka, fałszerza. Do tego wprost przez niego szatan przemawia.
  Każdy w miarę zdrowo myślący zobaczy ten fałsz z daleka.

 2. A teraz mój komentarz:
  „To są nasi bracia i siostry, musimy ich wspierać” – mam nadzieję, że papież miał na myśli wspieranie w życiu i nawracaniu, a nie w ich zboczeniu…
  Jak widać – Franciszek potrafi przemówić zdrowym ludzkim głosem. Pozostaje pytaniem dlaczego również wypowiada się czasem nawet w sposób skandaliczny… Mają kontrolę nad jego umysłem czy on jest taki… labilny…?

 3. Od razu czułem, że coś tu śmierdzi z tym jego nawróconym gadaniem. I oczywiście o wymordowanie szczypawkami chrześcijan chodzi. Tylko o to. Ludzie wierzący w Boga są kulą u nogi tej ordynarnej spiskowej depopulacji. To kanalie. Za wszystko zapłacą właściwą cenę.

 4. a może tak towarzysz Bergoglio zrobi ze „szczepionek” – 8 sakrament i po sprawie…
  a „SYLLABUS ERRORUM” nadal obowiązuje!

 5. To typowe dla czarta. Potrafi powiedzieć dużo mądrych, dobrych prawd aby uśpić czujność i tylko z jedną drobną sprawą zaatakować (tu widać ewidentnie, że chodzi o przyjęcie preparatu z komórek macierzystych zabitych dzieci).

 6. Wirusolodzy twierdzą, że terapia oparta na aminokwasie „Lizyna” zniosła by potrzebę szczepionek ! opublikowane dnia 17 lutego 2021 na Freedom Bunkier

 7. Szczepionki sa produkowane w oparciu o linie komorkowe, ktore tworzy sie pobierajac komorki z abortowanych plodow (bez znieczulenia, kiedy dziecko jeszcze zyje pobierane sa np komorki z jego oka).

Comments are closed.