Spurek znów w akcji. Tym razem chce zakazać wędkarstwa. Krótki komentarz Dziambora

Sylwia Spurek znów donosi do UE w sprawie Kanału na Mierzei Wiślanej /Fot. PAP
Sylwia Spurek /Fot. PAP
Sylwia Spurek nie odpuszcza. W ostatnim czasie zielona europoseł oświadczyła, że będzie dążyć do wprowadzenia zakazu wędkarstwa. Zapowiedzi polityk krótko skwitował poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Po wakacjach Spurek wróciła ze swoją „Nową 5 dla zwierząt”.

„1. 2023: zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach + zakaz polowań, w tym wędkarstwa
2. 2025: zakaz otwierania nowych hodowli
3. 2030: zakaz badań z wykorzystaniem zwierząt
4. 2040: 100% zakaz hodowli zwierząt
5. TERAZ: ochrona zwierząt w konstytucji” – ogłosiła na Twitterze Spurek.

Wcześniej oświadczyła też, że podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego jej środowisko wzywa „Komisję Europejską do przyjęcia mapy drogowej odchodzenia od wykorzystywania zwierząt w badaniach testach regulacyjnych i edukacji”. „UE musi być wolna od cierpienia” – oświadczyła.

W ocenie Spurek, jeśli „partie polityczne popierają testy na zwierzętach (albo milczą w tej sprawie), to są albo niededukowane, albo działają dla czyichś zysków. Ale niestety, taki mamy klimat, że partie w Polsce maja za nic prawa zwierząt” – ubolewała, dodając do wpisu hasztag „#mamyprawobyćichgłosem”.

Do pomysłów Sylwii Spurek, która znów uaktywniła się na Twitterze, odniósł się poseł Konfederacji Artur Dziambor.

„Zakaz wędkarstwa, bo to też polowanie. Zakaz hodowli zwierząt. Brakowało mi jej pomysłów. Jakoś tak się skupiliśmy na rzeczach ważnych, że zapomnieliśmy, że gdzieś, w alternatywnej rzeczywistości, są rzeczy całkowicie nieważne, ale dające mnóstwo radości” – skwitował krótko polityk.

Źródło: Twitter

15 KOMENTARZE

 1. myślistwo i jest wędkarstwo jest uzasadnione jako metoda zdobywania pożywienia. Jako rozrywka i zabawa jest debilne i haniebne. Kartę wędkarską zdobyłem w latach 70tych, myśliwym jestem od 15 lat – więc zapewne wiem o czym tu piszę

  • To chyba „zdobyłeś” te pozwolenia — i tyle; i nie praktykujesz ani wędkarstwa, ani myśliwstwa, skoro tak piszesz. Albo jesteś zwyczajnym „mięsiarzem” — i DOPIERO TO jest „debilne i haniebne”, bo za PRL-u byłoby jeszcze jako-tako zrozumiałe, ale obecnie mięso możesz sobie kupić w sklepie.

 2. To są skutki wegaństwa.A dokładniej braku białka zwierzęcego.Mózg Spurka się autokonsumuje.Stąd to lewackie bredzenie.

 3. Czyżby sponsorami tej pani i jej podobnych byli ci co biorą się za produkcję tzw sztucznego mięsa? Eee, nie, to napewno wynika tylko z dobroci serca dla zwierząt 😅

 4. A czy okoniom, sandaczom i szczupakom też zabroni łapania i pożerania ryb? O wilkach, rysiach i niedźwiedziach to już nie wspominając…

 5. Już ją Onet reklamuje:
  „Polska ustawa o ochronie zwierząt jest dość progresywna – zoznacza europosłanka”

  Moim zdaniem to jest raczej „europosranka” — i nic więcej.

 6. 👹👹👹 Dziambor zapomniał nadmienić, że komentowanie wypowiedzi Spurek daje mnóstwo radości, bo ten fakt nie jest taki drobny, nie należy wprowadzać zakazu – względnie okresów ochronnych w polowaniach na wymienioną ! A co, jak NIE – jak TAK !?! 👹👹👹

Comments are closed.