WP: „PiS chce zacieśnić współpracę z Konfederacją”. Bosak stanowczo odpowiada

Krzysztof Bosak Źródło: Facebook
Krzysztof Bosak Źródło: Facebook
„Wirtualna Polska” twierdzi, że PiS chce zacieśnić współpracę z Konfederacją. Krzysztof Bosak odpowiada na doniesienia mediów.

Według „WP”, politycy PiS w ostatnich dniach „intensywnie szukają kontaktów z posłami Konfederacji”. Władza liczy na przychylność wolnościowców, narodowców i konserwatystów m.in. ws. „Lex TVN”. Przypomnijmy, że w pierwotnym głosowaniu w Sejmie Konfederacja wstrzymała się od głosu.

Wobec kruchości większości sejmowej, każdy głos może być na wagę złota, dlatego w PiS jest nadzieja, że nawet jeśli nie z całym kołem poselskim Konfederacji, to uda się chociaż z częścią posłów nawiązać współpracę programową.

Według „WP” w PiS oddelegowany do polepszenia relacji z Konfederacją jest m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek. Miał zaprosić już na niezobowiązujące spotkanie Krzysztofa Bosaka.

„Zaproponowany termin dotyczył bieżącego tygodnia, lecz rozmowy jeszcze nie doszły do skutku” – podkreśla „Wirtualna Polska”.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Krzysztof Bosak. „Nie da się zacieśnić czegoś co nie istnieje. PiS prowadzi politykę biegunowo przeciwną do naszych oczekiwań. Także MEN (dopuszczenie do wykorzystania szkół do propagowania eksperymentalnych szczepień wśród dzieci, szczepień za które obecnie nikt finansowo-prawnie nie odpowiada)” – napisał jeden z liderów Konfederacji.

19 KOMENTARZE

  • Tylko się nie rozpuknij… Jesteś taki żałosny… Wy naprawdę nie macie za grosz inteligencji i spostrzegawczości.

   • Współpraca z PiS… w sumie czemu nie? Ale niech płacą z góry. Najpierw ustawa anty-segregacyjna, anty-447, ekshumacja w Jedwabnem. Dopiero potem popracie Konfederacji dla lex TVN i podobnych śmiesznych ustawek

 1. Kłócące się między sobą dwie strony tej samej monety, tego samego złego szeląga, próbują wciągnąć Konfederację w swą rywalizacjię. Zero współpracy, chyba że dadzą gwarancje poparcia dla postulatów Konfederacji w istotnych kwestiach.

  • Żadnych obiecanek, najpierw konkretna ustawa potem dopiero głosowanie. Jak dali radę ustawę o IPN uchwalić w jedną noc to ustawę dla konfy też dadzą radę.

  • Nie ma czegoś takiego jak gwarancja w polityce. Jak będą chcieli to oszukają i nic to nie zmieni. Jak większa partia próbuje się dogadać z mniejszą, zawsze to się kończy wykorzystywaniem tej mniejszej.

 2. Kiedyś myślałem że konfederacja przyłączy się do pisiorkow i będą mogli wspólnie budować Polskę na wzór Orbana z większością konstytucyjną i wtedy się obudziłem „wstrzymuje się od głosu”

  • Od Orbana bolszewia rytu żoliborskiego przyjęła za wzór wyłącznie uwłaszczanie się partyjnej nomenklatury na państwowym i kupowanie głosów socjałem. Więc trudno by Konfederacja przekładała rękę do wałów „narodowo” UE piejskiej socjalistycznej kamaryli kulasa …

 3. PiS chce po prostu — jak zawsze — „powybierać” posłów z innego ugrupowania, po jednym… po jednym…
  Jeśliby zaś udało się Konfederacji przeforsować jakieś wolnościowe rozwiązania w ramach taktycznego „dealu” — to czemu nie. Ale nie spodziewam się, szczerze mówiąc; pisiaki po prostu czują się zbyt pewnie na to.

 4. Podstawowa sprawa – pis to nie jest prawica!!!! To są socjaliści ze skłonnościami do komunizmu. A po to są lewacy ze skłonnościami do chińskiego systemu komunistycznego. Pozostali to zwykłe faszyzujace lewactwo. Tak naprawdę prawicę tworzy Konfederacja, zeby tak jeszcze inne ugrupowania sie przyłączyły i przestali toczyc wojnę o to, którzy sa bardziej prawicowi to będzie dobrze.

  • Pis’owi do komunizmu to jeszcze daleko, zatrzymajmy się na socjalistach :). Dopóki jest demokracja, dopóty będą konflikty międzypartyjne. Ludzie dostali „wolność” poprzez branie udziału w wyborach i zakochali się w demokracji. Nikogo nie obchodzi to, że przed wyborami politycy mogą kłamać.

 5. Poza pisem nic po prawej stronie byc nie może,a skoro już coś wyrasta to trzeba to dyskredytować i to szybko,tania zagrywka

 6. Nie powtarzajcie tego glupiego sloganu ;eksperymentalnych szczepień; — to nie sa eksperymentalne szczepienia — przeciez oni dobrze wiedza jakie beda skutki

Comments are closed.