Wypadek wojskowych ciężarówek w Lublinie. Kilkunastu żołnierzy w szpitalu

Wojskowa ciężarówka.
Wojskowa ciężarówka - zdj. ilustracyjne. (Fot. PAP)
Dwie ciężarówki wojskowe z żołnierzami zderzyły się w środę rano w Lublinie. Szesnastu żołnierzy trafiło do szpitala. Szczęśliwie żaden z nich nie został ciężko ranny.

Do zderzenia dwóch wojskowych ciężarówek doszło w środę na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jak poinformowała żandarmeria, ciężarówki marki Star przewoziły 45 żołnierzy 19. Batalionu Zmechanizowanego z 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy zmierzali na strzelnicę w miejscowości Srebrzyszcze.

„W efekcie tego zdarzenia 16 żołnierzy profilaktycznie zostało przewiezionych do szpitala na badania. Nie mamy na razie potwierdzonych żadnych obrażeń ciała u nich” – poinformował oficer dyżurny Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie por. Iwo Sawa.

Według wstępnych ustaleń żandarmerii, jedna z ciężarówek najechała na tył drugiej. Jak poinformował Sawa, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i żandarmeria wojskowa.

Dodał, że prokurator z działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wstępnie zakwalifikował zdarzenie, jako sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

„Nie jest to kwalifikacja ostateczna. Jest uzależniona od ustaleń prokuratury, przesłuchania świadków i obrażeń ciała żołnierzy, jeśli takowe zostaną stwierdzone” – powiedział Sawa.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia z wypadku udostępnił portal lublin112.pl.

2 KOMENTARZE

    • Co się dziwić, jak chcąc powiększyć armię, pod pretekstem morderczej pandemii zlikwidowali testy i egzaminy do woja, biorą wszystko jak leci, dodatkowo oficerka dostała rozkaz nie krzyczenia na poborowych, bo strzeli focha i zabierze lakier do paznokci i się zawinie.

Comments are closed.