Wywiad z „Naczelnikiem” państwa – żadnego Polexitu nie będzie

Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
PAP publikuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który stwierdza wprost, że „nie będzie żadnego Polexitu, to wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas”. „Naczelnik” nie pozostawia wątpliwości: „chcemy być w UE, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem”.

Zjeść ciastko i mieć ciastko to podobno rzecz niemożliwa, podobnie jest z cnotą, albo się ją ma, albo nie… Ewolucja UE pokazuje, że w tej grze nie chodzi już o delegowanie części suwerenności do Brukseli, a ta chce nie tylko palca, ale całej ręki. W dodatku narzuca własne „wartości” i wyraźnie dąży do federalizmu.

Jarosław Kaczyński przyznaje, że „traktaty w niemałym stopniu przestają obowiązywać, albo są wykorzystywane pretekstowo. Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno – Niemcy”. Optymistycznie jednak dodaje – „Temu musimy się przeciwstawiać. Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane tak, aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione”.

W sprawie Krajowego Planu Odbudowy, wicepremier mówi:

„z mojej wiedzy wynika, że żadnych merytorycznych zastrzeżeń nie ma. Natomiast zdaję sobie sprawę w jakiej fazie w tej chwili znajduje się UE i jak różne sprawy są rozgrywane. W dalszym ciągu uważam, że jest bardzo duża szansa na to, żeby Plan był w niedługim czasie zatwierdzony.”

PAP zapytał prezesa PiS, co ze zmianami w rządzie? Zwłaszcza, że media spekulują, że stanowisko w rządzie mogliby stracić na przykład Grzegorz Puda, Michał Kurtyka, czy Michał Dworczyk?

Jarosław Kaczyński: „Mówi się o jakiejś reorganizacji rządu, o jakiejś rekonstrukcji, tego nie będzie. Nie wykluczam oczywiście jakichś pojedynczych zmian, bo są osoby, które chciałyby w tej chwili przejść do innej działalności”. Dodał, że spekulacje na ten temat są „przedwczesne”. Nie będzie też zastępstwa dla byłego wicepremiera Jarosława Gowina w resorcie rozwoju i technologii, bo to było „sztucznym zbiorem różnych działów administracji państwowej, gospodarczych i społeczno-gospodarczych”.

Zapowiada się za to wyłączenie sportu i i turystyki z ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego, sportu i turystyki. „Nie wykluczam” – mówi wicepremier.

Zapytany, czy planuje opuścić rząd? – prezes PiS mówi: „Na pewno w tym roku nie zrezygnuję, chyba że ze mnie zrezygnują”. Ujawnił, że pracuje nad ustawą o powszechnym obowiązku obrony:

„Koncentruję się głównie na projektach dotyczących tego, by polska obrona narodowa, ale taka szerzej rozumiana, także obrona w stosunku do różnego rodzaju zagrożeń naturalnych, katastrof naturalnych, była wyraźnie lepsza. Pandemia pokazała, że tutaj potrzebna jest jednak duża sprawność i że ona musi być przekrojowa”.

W sprawie ustawy medialnej, Kaczyński owi wprost – „Nie pali się”. „Chcę jednak jasno powiedzieć: żadne państwowe spółki – ORLEN, PGNiG, banki nie przejmą udziałów TVN, co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Przypuszczam, że to w dalszym ciągu będzie kapitał zagraniczny, tylko zgodnie z limitami, które obowiązują w UE. Przypuszczam też, o czym mówię z bólem, że po zmianach, w dalszym ciągu będzie to stacja, która będzie z daleko posuniętym sceptycyzmem odnosiła się do PiS i jej rządów”.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

 1. To źle.To oznacza że zostaniemy pozbawieni energetyki ze zniszczonym rolnictwem pozbawieni suwerenności przez unijnych neomarksistów.Nadejdzie głód , chłód i ciemność bo Polaka nie będzie stać na kromkę syntetycznego chleba i ogarek świeczki.W imię ratowania umierającej planety.

  • I o to właśnie chodzi, żeby Polskę zlikwidować ! W podtekście, żeby zlikwidować Polskę katolicką…
   Narodzie Polski kiedy to zrozumiesz ?

 2. Kazden, nawet średnio rozgarniety, wie że kałczyński prędzej wymorduje wszystkich mieszkańców niż pozwoli opuścić przez Polskę czrwony pedrylski kołchoz UErr –republik radzieckich–

  • Dokładnie tak. Kaczyński to jest kolega z lat szkolnych Lejby Fogelmana, żyda który trzęsie Polską a starzec z Żoliborza to wykonuje.
   Poza tym jego promotorem, który zasiał u Kaczyńskiego nienawiść do Polski był żyd Stanisław Ehrlich…
   I jak mówi ulica jego prawdziwe nazwisko to Kalkstein

 3. otwarcie się przyznają że chcą być marionetką Niemiec które wprowadza nazistowskie prawa aborcyjne. Niemcy rodowitych Niemców przekonują by nie mordowali swoich nienarodzonych dzieci (aborcj jest dla ludów podbitych)

 4. Są i będą ustawki gadki w mediach głównego ścieku typu Pis wyprowadza Polskę z UE … ale przez 6 lat tego nie zrobił.
  Czego nie powiedzą to że UE, USrawl, Izrael upadają zadłużone, zdegenerowane w czym udział ma lewica twór elit satanistycznych loże, iluminatów, Watykanu, Rothschildów, Rokefelerów
  politycy pedofile degeneraci jak Biden, Trump i inni

  • Polska na razie się tym wszystkim zjawiskom opiera ale tylko dlatego, że jest katolicka – dlatego jest tak zmasowany atak na nasza Ojczyznę. Jak masoneria żydowska wyruguje katolicyzm z Polski to będzie oznaczało koniec Polski…

 5. …by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane- eurokołchoz tak doprecyzuje,- że nie tylko będzie brał podatki, na które dali przyzwolenie- i nie będziemy mieli nic do gadania, zgodnie z wartościami ojropejskimi, nawet nam nie pozwolą- jak na ptryjote, dobrze mówi

 6. kaczelniczek by się prędzej sfajdał niż Polskę z euro-komuny wyprowadzi, przecież ten komuch był z euro-komuną już w 2002 roku

 7. Przy tobie najjaśniejsza pani trwać chcemy.Nawet gdy robisz nam kupę na głowę ,a zwłaszcza wtedy.Pragniemy tkwić w Unii Europejskiej,aby walczyć z jej dyktatem.To schizofrenia?

Comments are closed.