Zarekwirowany sprzęt, dziennikarze na komisariacie. Ostatnia niezależna gazeta w kraju zlikwidowana

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Na polecenie prezydenta Nikaragui, JE Daniela Ortegi, policjanci zamknęli ostatnią niezależną gazetę „La Prensa”, najstarszy dziennik w kraju.

Likwidacja niezależnych mediów i opozycja za kratami mają dać rządzącemu od 2007 roku dyktatorowi kolejną kadencję.

Policja zamknęła redakcję dziennika „La Prensa” w stołecznej Managui, zarekwirowała sprzęt, wyłączyła internet, odebrała telefony komórkowe i zatrzymała załogę.

Po czym – opieczętowawszy gmach – zabrała wszystkich, w tym generalnego dyrektora, p.Jana Holmanna Chamorro, na komisariat.

Uderzenie w gazetę to kulminacja trwającej już dwa miesiące rozprawy reżimu p.Daniela
Ortegi i jego żony, p.Rosario Murillo, z opozycją polityczną, niezależnymi mediami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, a także z Kościołem katolickim.

Planowane na listopad głosowanie nie będzie miało nic wspólnego z demokratycznymi wyborami. Po obławie na przeciwników prezydenta w więzieniach przebywają 32 osoby, w tym siedmioro kandydatów w wyborach listopadowych, zdelegalizowane zostały wszystkie partie opozycyjne oraz zamknięte najważniejsze media (ich siedziby splądrowano),
jak niezależny kanał telewizyjny 100%Noticias, redakcje gazet i portali internetowych „El Confidencial”, „El Nuevo Diario” i „La Prensa”.

Reżim zamknął też 24 organizacje pozarządowe, w tym humanitarne i medyczne, które usiłowały pomagać w walce z epidemią koronawirusa.

Poczynania p. Daniela Ortegi potępiają wszystkie demokratyczne państwa Zachodu, ONZ oskarża go o zbrodnie przeciw ludzkości. Jego jedyni sojusznicy to dyktatura na Kubie, reżim w Wenezueli i Rosja.

Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 35-36 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

19 KOMENTARZE

 1. Niezależna gazeta i organizacje pozarządowe.Gdy słyszę takie słowa to dostaję wysypki gdyż zazwyczaj niezależne gazety i organizacje pozarządowe sà zwykle lewackimi jaczejkami i organizacjami wywrotowymi sponsorowanymi przez wszelakiej maßci lewaków i globalistów.Patrz org Kramka i opozycyjna Gazeta Wyborcza.

   • PiS nie jest finasowana ani na uslugach ludzi ktorzy mieszkaja na innym kontynencie i mowia innym jezykiem. Jest finansowana przez normalnych ludzi ktorzy mieszkaja tu i mowia polskim jezykiem ale o innych pogladach politycznych. Nazywa sie to demokracja a wolne wybory o tym decyduja a nie Mr. Soros, Zaslaw, Blumberg i inne kaczki z tej samej paczki.

  • Amerikanie nie moga zminic wladz w innym raju, tak jak UE nie moze zmienic
   Polski by zyli jak w Europie. Nikaragua ma ropenaftowa, ale kraj
   rzadza kalecy politycy, ludzie przemycaja to na granicy by mogli kupic chleb.
   Takich krajow jest duzo wiecej, Mexyko i cala ameryka poludnowa.

 2. 12:56 Nie „chce” ale to robi. Czy w telewizji suweren zobaczy chociażby dzisiejsze wystąpienie Banasia lub Dziambora (tego można zobaczyć obok w NCZAS) przy pustych salach sejmowych partii rzucającej nieswoją kasą? TVP od lat zawłaszczana a podatnikowi wyrywane miliardy na manipulacje. Moralność polskich cudotwórców politycznych identyczna jak w Nikaragui – od zawsze, od kiedy pamiętam – czy za peerelu czy za Obalonej.

Comments are closed.