Brutalne pobicie księdza w Szczecinie. Złamana szczęka [VIDEO]

Pobicie księdza w Szczecinie. Nagranie z monitoringu.
Pobicie księdza i dewastacja przedsionka kościoła w Szczecinie. (Fot. TVP Info/screen)
Prenumerata NCZ! z prezentem
W jednej ze szczecińskich parafii doszło do brutalnego ataku na księdza. 33-letni mężczyzna połamał duchownemu szczękę. Napastnik został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który zachowywał się agresywnie – demolował, co mu stanęło na drodze, połamał m.in. krzyż.

Do krewkiego 33-latka wyszedł ksiądz i… został pobity. Ma złamaną szczękę.

Wczoraj rozmawiałem z księdzem Marcinem, ma pękniecie żuchwy, krwiak i nie wiadomo co tam będzie – powiedział ks. Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa w Szczecinie.

Napastnik został zatrzymany przez policję. W momencie ataku najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Był już wcześniej notowany.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej (art. 196 kk), a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała. Konieczna będzie opinia biegłych.

Lokalny oddział Telewizji Polskiej dotarł do nagrań z monitoringu ze zdarzenia. Do obejrzenia poniżej.

7 KOMENTARZE

  1. Łobaczewski, Ponerologia polityczna: W społeczeństwie jest statystycznie 6% psychopatów. To nie są ciężkie przypadki kwalifikujące się do szpitala. Gdy ci psychopaci zostaną podjudzeni to zaczynają rewolucjonizować. Tak działo się w czasie rewolucji bolszewickiej i hitlerowskiej. Pyt.: Kto i po co akurat teraz juszi judzi psycholi na całym tzw. zachodzie?

  2. Nie będziesz pan wisiał. Dobrze napisałem? Czy muszę jeszcze napisać, że się księdzu należało? Poprawność polityczno – społeczna, to ważny czynnik w dziedzinie wolności słowa. No teraz to już chyba dobrze?

  3. W normalnym kraju i normalnym systemie nie było by tego problemu. Genetyczny patolog już dawno byłby w obozie pracy o podwyższonym rygorze. Po odbyciu kary połączonej ze skuteczną resocjalizacją nigdy na nikogo nie podniósł by ręki, a nawet głosu.

  4. Musiał wrócić z Campusu Przyszłość – i przeszkolony – zaczął odpiłowywać meble i księdza…

Comments are closed.