Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
REKLAMA
Władze Meksyku wystawiły jako nagrodę na jednej z państwowych loterii dom słynnego handlarza narkotyków Joaquina Guzmana, pseudonim “El Chapo”. Przemytnik, a zarazem szef narkotykowego kartelu z Sinaloa korzystał z niego do lutego 2014 r., kiedy zbiegł z budynku osaczony przez oddziały specjalne meksykańskiego wojska.

W komunikacie władz Meksyku, na który w środę powołuje się agencja AP, sprecyzowano, że w ostatnich latach budynek mieszkalny słynnego przestępcy przeszedł modernizację.

W ramach prac remontowych, które wykonano w usytuowanej w mieście Culiacan willi między innymi usunięto liczne kamery, służące “El Chapo” do monitoringu domu w obawie przed ewentualną obławą policji, a także zalano betonem dużej dziury pod wanną. Przez owe sekretne wejście osaczony przestępca uciekł policji długim tunelem wykopanym pod budynkiem.

REKLAMA

Organizatorzy loterii szacują, że dom Guzmana, liczący łącznie 260 m2 powierzchni, po remontach wart jest około 183 tys. dolarów USD.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Joaquin Guzman został namierzony przez policję i schwytany w 2015 r. na terenie Meksyku. Jego odsiadka nie trwała jednak długo i zakończyła się ucieczką. W 2016 r. został ponownie schwytany, a następnie przekazany wymiarowi sprawiedliwości USA.

W lipcu 2019 r. “El Chapo” został skazany przed amerykańskim sądem na karę dożywotniego więzienia. Zasądzono też przepadek mienia przestępcy.

Źródło: PAP

REKLAMA