Rozbito grupę narkotykową. Zatrzymano ponad 20 osób, w tym policjantów

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Hiszpańskie służby rozbiły grupę przestępczą zajmująca się uprawą i handlem marihuany, w której skład wchodzili policjanci oraz żandarmi. Do środowego popołudnia zatrzymano 25 osób oraz odkryto cztery plantacje konopi indyjskich.

Jak podało radio Cadena Ser w oparciu o źródła w policji, wśród ujętych przez hiszpańskie służby osób są funkcjonariusze policji krajowej (Policia Nacional), a także żandarmerii (Guardia Civil).

Hiszpańska rozgłośnia ustaliła, że w gronie aresztowanych jest co najmniej 7 członków obu tych formacji służb bezpieczeństwa. W ciągu najbliższych godzin do aresztu mogą trafić kolejni członkowie grupy, w tym policjanci i żandarmi.

Tymczasem według portalu Voz Populi wśród dotychczas zatrzymanych członków grupy przestępczej jest pięciu policjantów z wydziału do zwalczania handlu narkotykami w Meridzie, w tym szef tej jednostki.

Organizacja przestępcza działała głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Estremadury, na zachodzie Hiszpanii, a zatrzymani funkcjonariusze to m.in. pracownicy komisariatów w prowincji Badajoz.

Do środowego popołudnia zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące m.in. przynależności do organizacji przestępczej oraz handlu narkotykami.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Niechby sobie każdy uprawiał to zielsko i palił, jeśli ma ochotę; wtedy nie byłoby na tym żadnego biznesu.
    A ponoć (nie znam się) nie jest to jakieś szczególnie szkodliwe (o ile nie przesadzać; ale to jak ze wszystkim).

Comments are closed.