„Będziesz pan wisiał”. Grzegorz Braun tłumaczy swoje słowa

Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Grzegorz Braun Źródło: PAP, collage
Będziesz pan wisiał! – krzyknął Grzegorz Braun w stronę ministra Adama Niedzielskiego, gdy wyłączono mu mikrofon. W rozmowie z Marcinem Rolą polityk Konfederacji tłumaczy, o co tak naprawdę chodziło w jego głośno komentowanym sejmowym wystąpieniu.

O sprawie pisaliśmy szerzej na łamach NCzas.com. Grzegorz Braun krzyknął w stronę ministra zdrowia: – Będziesz pan wisiał! – po tym jak znów wyłączono mu mikrofon.

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”. Wykluczono go z obrad [VIDEO]

Polityk reprezentujący konserwatywne skrzydło Konfederacji postanowił dokładnie wyjaśnić o co mu chodziło, gdy przemawiał w Sejmie. Odniósł się także do faktu, iż zostało w jego sprawie złożone doniesienie do prokuratury.

– Jasno przecież wynika z tego nagrania, że ja upominam się o prawo i sprawiedliwość – przepraszam za słowa. Upominam się o sprawiedliwe sądy. No, a jak sądy, to i wyroki – stwierdził Grzegorz Braun.

– Kilka – co najmniej – wskazówek, deliktów kodeksowych, karnych – wskazałem na działania przestępcze, które nie należą do sprawy podejrzeń, bo to już fakty w statystykach notowane. Mogę wskazać jeszcze kilka innych artykułów Kodeksu Karnego – takich jak chociażby groźby karalne. Cóż to jest innego, jak nie groźby karalne, kiedy „Minister Choroby i Nagłej Śmierci” Niedzielski straszy Polaków tym, że odbierze im wolność, odbierze im konstytucyjne prawa do przemieszczania się, do gospodarowania, że zamknie szkoły, że zatem zdestabilizuje życie publiczne, rodzinne, religijne, gospodarze – to są właśnie groźby karalne – uważa poseł Braun.

Grzegorz Braun zwrócił się także do Polaków, by „zaczęli wreszcie składać zawiadomienia do prokuratur”. – Każde z was z osobna – powiedział poseł.

Polityk stwierdził, że wymienione przez niego „groźby karalne” mogą się ziścić i dlatego Polacy powinni ubiec rządzących i wytaczać pozwy. Poseł wskazał choćby na kwestie szczepień, które miały być remedium, a teraz okazuje się, że potrzebne będą kolejne dawki.

– Rada szalonych medyków zarekomendowała właśnie kolejną dawkę tak zwanej szczepionki – przypomniał poseł.

Grzegorz Braun wyjaśnił, że mówi „tak zwanej”, bo nie uważa preparatów stosowanych przy szczepieniach na Covid-19 za szczepionki, tylko „medykament eksperymentalny”.

Kolejny zarzut, który Braun stawia ministrowi Niedzielskiemu, to „podżeganie do przestępstwa”.

– To jest przestępstwo samo w sobie. Przecież pan minister Niedzielski […] jak mówi takie rzeczy, to niestety realność ich spełnienia jest bardzo bliska – uważa poseł.

Na koniec polityk przedstawił zarzut, który jest według niego „najważniejszy”.

– Zbrodnie. Zbrodnie przeciw ludzkości moi państwo. Tworzenie warunków, w których ludzie na masową skalę tracą życie. Od drugiej wojny światowej nikt nie zgładził tylu Polaków w czasie tak krótkim, jak dokonali tego Niedzielski, Szumowski do spółki z „wielkim szpitalnikiem” Dworczykiem i pod patronatem premiera Morawieckiego i „super premiera” Kaczyńskiego i z kontrasygnatą przecież innych organów władzy najwyższej – uważa poseł Grzegorz Braun.

Polityk uważa, że „jeśli do kogoś bardziej od tych faktów przemawiają jakieś tam połajanki twitterowe i jakieś pohukiwanie na mnie z rozmaitych stron w tej chwili dochodzące – no to ja proszę tylko o taki łagodny wymiar kary, żeby odnosić się do tego, co ja, i rzeczywiście mówię”.

– Proszę bardzo o komentowanie tej sprawy w całym jej całokształcie – poprosił polityk.

Źródło: wRealu24

25 KOMENTARZE

  • Jakieś wsparcie prawne by się przydało.Może jakaś ogólnopolska akcja? Dostępne powinny być gotowce, pozwy dotyczące nielegalnych londałnów, szmat namordnych , eksperymentów medycznych i ogólnie rzecz biorąc szczucia.

 1. Panie Sommer, proszę zakładać zrzutkę dla Brauna. Połowa uposażenia poselskiego na 6 miesięcy to (6 x 12 827 PLN) : 2 = 38 481 PLN, 6 diet poselskich to 6 x 4008 = 24 048 PLN. Razem 62 529 PLN. Przemnóżmy to przez 2, żeby Zwitek i Kichawie-Końskiej gul skoczył i mamy 125 058 PLN do uzbierania.
  Każdy wyborca Konfederacji (1 256 953) niech da po 10 groszy i jest! A miny tych parszywców knesejmowych będą bezcenne.

  • Tylko proszę nie pytać Brauna o zgodę, bo on z wrodzonej skromności odmówi. A jeśli ktoś za nim nie przepada, to niech i tak wpłaci. Tylko po to, żeby zagotować krew u tego obleśnego babiszona – marszałczycy Witek.

   • Pan G. Braun, może nie przyjąć pieniędzy kupujmy więc jego książki, jak już mamy to dodatkowo na prezent dla sąsiada czy rodziny.

   • Czyli lewusy traktują Brauna jak socjalistę lub żebraka, który sam zarobić nie potrafi? Ani nie potrafi jak mężczyzna ponieść finansowych konsekwencji swoich własnych wybryków?

   • Zbiórkę musi zainicjować Mr Sommer. To musi być osoba publiczna, a nie jakiś taki ja, anonimowy Maciek. Bombardujcie Mr Sommera mailami, żeby to szybko ogarnął. Utrzemy nosa Zwitkowej i Kichawie-Końskiej! Domagamy się od Brauna, żeby na tych słowach nie poprzestał i jechał równo ze zdrajcami, więc musimy go też zacząć niezależnie finansować. Żeby nam go ekonomicznie nie zadusili. Godzień jest robotnik zapłaty swojej.

  • Bravo Panie Grzegorzu. Najdzielniejszy! Najmądrzejszy! Najporządniejszy Poseł EVER w Polskim sejmie!!!! Bardziej jednak od zbiórki pieniędzy, którą łże media WYTKNĄ Panu Braunowi jako tacę od biednych Polaków polecam gorąco modlić się Różańcem za Pana Grzegorza!!! AMEN!

 2. W Norymberdze były kary śmierci za mniejszą liczbę uśmierconych ofiar przez funkcjonariuszy zbrodniczego aparatu władzy, z możliwością spowiedzi przed egzekucją.

  A w Polsce za stokilkadziesiąt ofiar paraliżu służby zdrowia, sprawca tego zbrodniczego procederu podszywjący się pod funkcję ministra zdrowia dalej chodzi po wolności.

  • Zgłoś sprawę do prokuratury !
   Wolność jest wartością najwyższą, nie wolno po niej chodzić jak po jakimś deptaku !

 3. Rażący jest „brak poczucia humory” – u naszych przywódców. Lepiej od nich wypadał Miller (i jego kamanda) – podczas wystąpień Leppera. Następnym razem (Braun), niech używa sloganu „nadgorliwość – gorsza od Faszyzmu”

 4. Nie rozumiem po co Braun się tłumaczy – im więcej będzie mówił tym bardziej będą wybierać fragmenty na to by potwierdzić z góry założoną tezę. Do tego by coś było groźbą karalną musiałyby zaistnieć okoliczności – wiarygodne miejsce i czas oraz Braun musiałby mówić w pierwszej osobie a tak nie jest – będą bić pianę w pustej szklance – olać i robić swoje unikając lewackich łżemediów.

  • Piszcie do Sommera, żeby to szybko ogarnął bez pytania Brauna o zgodę. Braun się może nie zgodzić, bo jest wyjątkowo skromnym człowiekiem. Ale my chcemy to sfinansować! Braunowi się należy.

 5. Skoro namawiacie na indywidualne składanie zawiadomień do prokuratury to przygotujcie z prawnikami porządnie opracowane wzory takich pism, przecież nie każdy jest prawnikiem i nie każdego stać na prawnika.

Comments are closed.