Cenzura w sieci. Facebook usunął konta kontestujące segregację szczepionkową

Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Reuter donosi, że Facebook usunął sieć blisko 150 kont i kanałów powiązanych z ruchem Querdenker. Ten ruch sprzeciwiał się ostatnio ograniczeniom covidowym w Niemczech.

To akcja cenzorów wymierzona we wszelkie próby skoordynowanie kampanii przeciw segregacji szczepionkowej w mediach społecznościowych. Zdaniem „cenzorów” takie akcje powodują bowiem większe „szkody społeczne”, niż jakieś indywidualne wpisy.

Według Reutersa zespoły bezpieczeństwa Facebooka rozszerzyły taktykę stosowaną do blokowania takich akcji. Używają w tym celu prowokacji, czyli fałszywych kont. Chcą w ten sposób doprowadzić do zamknięcia większej ilości skoordynowanych grup kont, mogących wywoływać „negatywne zachowania społeczne”.

Szef polityki cyberbezpieczeństwa Facebooka Nathaniel Gleicher powiedział, że „szkodliwe kampanie zazwyczaj obejmują ściśle zorganizowane sieci użytkowników, którzy systematycznie naruszają jego zasady, aby wyrządzić społeczne szkody”.

Jako przykład podał… wydarzenia na Kapitolu z 6 stycznia br. Jego zdaniem mocno zaangażowana była w nie posiadająca konta na Facebooku właśnie organizacja Querdenker. Miała zamieszczać „na platformie szkodliwe, dezinformujące treści na tematy zdrowotne, mowę nienawiści i podżeganie do przemocy”.

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

4 KOMENTARZE

  1. A jak by tak wszyscy zaczęli pisać prawdę o covi kłamstwie na faceboookach to rozumiem że to to się samo zlikwiduje, czytaj zakończy swój byt ? No to w imię prawdy, do dzieła.

    • Używam FB, tak jak powstańcy używali niemieckiej broni do zabijania Niemców. Działanie na FB to działanie na terytorium wroga i wroga narzędziami.

Comments are closed.