Filozof postawił tezę, że „patriarchat już nie istnieje”, no i się zaczęło…

Alain Finkielkraut. / foto: wikimedia, Jérémy Barande / Ecole polytechnique Université Paris-Saclay, CC BY-SA 2.0
Alain Finkielraut to francuski filozof i pisarz, członek Akademii Francuskiej, pochodzący z rodziny polskich Żydów. Teraz oznajmił, że „patriarchat już nie istnieje”, co wywołało prawdziwy kociokwik feministek.

Zwalczanie „patriarchalnego społeczeństwa” to jedna z idee fixe lewicy. 15 września Alain Finkielkraut w stacji radiowej France Inter mówił o feminizmie. Wygłosił tam m.in. takie zdanie:

„Jeśli zamężna kobieta zachodzi w ciążę i chce dokonać aborcji, a mąż chce tego dziecka, to ona ma tu ostatnie słowo, co oznacza, że patriarchat już nie istnieje.”

Dalej dodał, że jedynym celem odwoływania się do „porządku patriarchalnego” jest „obecnie atakowanie i podbój cywilizacji”. Alain Finkielkraut dodał, że ruch feministyczny związany z akcją #MeToo wprowadził „procesy pozasądowe” i uważa, że „domniemanie niewinności jest zniewagą dla ofiar i pozostałością patriarchalnego porządku”.

Filozof przypomniał, że „domniemanie niewinności jest podstawą naszego prawa.” W sumie obrona zdrowego rozsądku.

Jednak po tej wypowiedzi rozpętała się prawdziwa nagonka. Padały wyzwiska, pisano, że jest „starym dziadem”. Jedna z feministek napisała: „patriarchat istnieje tak długo, jak długo są mężczyźni, którzy zabierają głos w sprawie, czy kobieta powinna donosić dziecko wbrew swojej woli”. Feminizm to już nie ruch „wyzwalania” kobiet, ale paranoiczny stan umysłu…

Źródło: Valeurs

Prenumerata NCZ! z prezentem

12 KOMENTARZE

 1. Czyżby żydzi jak zwykle stworzyli stwora [lewactwo] który ich samych zaczyna zjadać?!Nawet niedaleka historia zna takie przypadki.

 2. Każdy filozof to siejący ferment,pasożyt społeczny-a w ogóle to kierunki humanistyczne nie powinny być finansowane przez państwo.

 3. Filozofia to jedna z dziedzin manipulowania masami. Inne to teologia, produkcja reklam i tzw. marketing, popularna muzyka rozrywkowa, gry komputerowe, itp.
  Chodzi o to, aby ludzie, którzy nie załapali się do kat. homo sapiens – czyli myślących – mieli co robić gdy im się każe. Np. wyć i płakać gdy na scenie stoją przytupy, modlić się gdy trzeba działać w obliczu zagrożenia, szczepić się eksperymentalną miksturą – lista jest długa. Ten pan ma swoje zdanie, ale co to kogo g…o obchodzi?

  • Masz myslenie odwrotne do logicznego.Filozof poszukuje prawdy – polecam. Chocby wikipedie poczytac – ale pewnie pozostaniesz przy swoich wymyslach zamiast sprawdzic czym jest filozofia..jeszcze porownujesz do teologii.

 4. Ta wypowiedz jest pulapka. Facet mowi jak rasowy feminista . On widzi swiat z pozycji feministycznych. Feminizm jest irracjonalnym pogladem na rzeczywistosc. Poza glowami feministow nie istnieje kategoria patriarchatu. Propagowaniem feminizmu kieruja starzy faceci , w duzej czesci jednej narodowosci, zajmujacy sie glownie interesami na Wallstreet. Po tym widac jak rozjechane z rzeczywistoscia sa feministyczne brednie

 5. Znak błyskawicy

  Znak błyskawicy… Wściekłe macice
  Nie dość są wściekłe mym zdaniem skromnym.
  Bo obślumpały Polski stolicę
  Znakiem, choć groźnym, to dość ułomnym.
  Jak wie to Bolek, znak w elektryce
  Jest ostrzeżeniem przed przeogromnym
  Napięciem prądu. Przed woltażowym
  Napięciem, a nie przedmiesiączkowym!

  • Po wtóre: jeden piorun to mało.
   Na przykład dawne bojówki w Rzeszy,
   Kiedy im państwo mundur nadało,
   Znak zdublowały. Co teraz peszy
   Wściekłe macice?… Dublujcie śmiało!
   (Narząd rozumem przecież nie grzeszy…
   I tak w wyniku licznych ekscesów
   Zrobiło pełno się tych eSeSów.)

   • Najlepszy symbol to potrojenie.
    Bo doskonałość jest wszak troista.
    Nie Trójcy Świętej to uwielbienie
    (Wyjaśniam, chociaż rzecz oczywista),
    Ale przeciwnie: behemocenie!
    Jest błyskawica trochę, jak glista;
    Jak wąż, upadły anioł, jajowód;
    Lub… zwisły fallus!!! – wściekłości powód.

 6. Ten filozof ma rację. We Francji mężczyzna bez zgody matki dziecka nie może nawet wykonać badań DNA pod kątem ustalenia ojcostwa. Żyjemy w matriarchacie, wbrew temu co trąbią feminoidy.

 7. Patriarchat istnieje i będzie istniał tak długo, bo opiera się o WYMYSŁY judejskie, czyli wielkie wymyślone ‚religie’ dlatego, że mężczyźni w starożytności byli bardziej brutalni od kobiet (teraz odwrotnie). Pratriarchat nie zniknie, bo zanikłyby religie dla których jest fundamentem. Zaś religie będą isnieć, bo są na zapotrzebowanie głupców. Dlatego P. to system naturalny.

 8. Niby prawicowa gazetka a takie kretynskie komemtarze w wiekszosci.Gdzie wy macie oczy – baby maja juz dawno wiecej przywilejow niz faceci.Widac to na kazdym kroku.Wiek emerytalny, traktowanie, decyzje sadow w kwestii dzieci – ojciec nie ma zadnych praw etc.

Comments are closed.