Łgarstwa rosyjskiego ministerstwa. Jest odpowiedź polskiego MSZ

Defilada kawalerii sowieckiej po kapitulacji Lwowa. / foto: Domena Publiczna
Defilada kawalerii sowieckiej po kapitulacji Lwowa. / foto: Domena Publiczna
Prenumerata NCZ! z prezentem
Rosjanie twierdzą, że 17 września Armia Czerwona rozpoczęła akcję wyzwoleńczą w Polsce. Na skandaliczny i kłamliwy wpis zareagowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

17 września 2021 roku przypada 82. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Rosyjskie ministerstwo obrony z tej „okazji” zamieściło wpis w mediach społecznościowych. Na Twitterze przekonują, że wyzwalali Polskę.

„17 września 1939 r. Armia Czerwona rozpoczęła akcję wyzwoleńczą w Polsce. Wojska radzieckie przekroczyły linię Curzona, nie pozwalając Wehrmachtowi zbliżyć się do Mińska. Narody Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy z radością powitały żołnierzy radzieckich” – napisała strona rosyjska.

Na kalumnie odpowiedział rzecznik MSZ, Łukasz Jasina.

„Nie było wyzwolicielskiego pochodu, ale agresja dokonana w porozumieniu z hitlerowskimi Niemcami. Rzeczpospolita Polska nie przestała istnieć 17 września 1939 roku. Mieszkańcy zajętych terenów rychło staną się ofiarami zbrodni dokonywanych przez sowieckie państwo” – odpowiedział Jasina.

17 września. 82. rocznica napaści ZSRS na Polskę

20 KOMENTARZE

 1. Nareszcie jest stosowna reakcja na sowiecką propagandę. Niemcy przynajmniej wstydzą się Hitlera, zaś wielu obywateli byłego ZSRS najwyraźniej tęskni za Stalinem.

 2. Ukraińcy i Białorusini, którzy witali komuchów rosyjskich… A to dobre… Holodomor na Ukrainie i mord w Kuropatach na Białorusi.

  • Wielu sądzi, że „Ukraińcy-Ukraińcami, ale Białorusini są OK”, a jedyna różnica między jednymi, a drugimi jest w sumie taka, że Białorusini nie urządzili Polakom „Wołynki” (jak mawia Michalkiewicz). Być może jedynie dlatego, że nie zdążyli. Albo że nie mieli takiego politycznego przewodnictwa, jak Ukraińcy mieli w UPA.
   W dniu próby WSZYSTKIE liczniejsze mniejszości: Niemcy, Żydzi, Ukraińcy, Żmudzini (zwani „Litwinami”) i Białorusini — odwróciły się od Polaków i są na to liczne świadectwa.

 3. ciekawe czy bycie pod rządami Putina dzisiaj nie byłoby o wiele spokojniejsze niż życie/umieranie pod rządami PiS i kliki zwanej opozycją. Nasz rząd sprzedał Polaków/nawet niemowlęta/ i wziął ewidentnie za to kasę, a Putin jednak nie sprzedał IM Rosjan na eksperyment! Nie wykonuje poleceń jak nasi opcji zagładzania ludzi podnoszeniem cen i podatków,blokadą dostępu do lekarzy oraz nie terroryzuje izolacją wzorowaną na SS.

  • Tzw Zachód to obecnie obszafr bezprawia bandyckich rządów, zniewalania obywateli i zamykania ich w gettach. Taka prawda. Lepiej jest niestety w Białorusi tam mają swobodę

   • Ja jebu „Kamyk zielony”, przecież piszesz nie po polsku, ruska mordo! O Białorusi i Ukrainie piszemy po polsku : na Białorusi i na Ukrainie. Zaś wymienieni, ruskie, piszą w Białorusi i w Ukrainie…

 4. Z artykułu (googlujcie na tytuł j.w.):

  „Ludność ta [..] demonstracyjnie okazywała radość z powodu upadku Polski.

  Chociaż wśród wiwatujących tłumów byli polscy komuniści, to zdecydowaną ich o większość stanowili przedstawiciele innych narodów Rzeczypospolitej: Żydzi, Ukraińcy i Białorusini. Symbolem tej rebelii stał się [..] Wyrostek, który z okna domu strzela w plecy polskie­mu żołnierzowi. Albo ze śmiechem zdziera z budynku rządowego i rzuca na uliczny bruk tabliczkę z orłem białym.”

 5. kiedy przyglupy z „polskiego” ministerstwa zaczna obchodzic wyzwalanie moskwy w 1610r przez HETMANA STANISŁAWA ŻÓŁKIEWSKIEGO?!

  ale najpierw te półgłówki od rebe geremka musialyby wiedziec,ze cos takiego mialo miejsce…..

 6. Tyle tylko, że ta sowiecka „akcja wyzwoleńcza” była planowana dużo wcześniej z Hitlerem, jej ustalenia zostały spisane w pakcie Libentrop-Mołotow, a przypieczętowana została defiladą zwycięstwa Wehrmachtu i Armii Czerwonej w Brześciu. Hańba Ruskim, że nie są w stanie obiektywnie ocenić ataku ZSRR na Polskę.

Comments are closed.