Szpitale coraz częściej odmawiają przyjmowania porodów. „Sytuacja jest tragiczna”

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Ze względu na wyż demograficzny i braki kadrowe szpitale coraz częściej muszą odmawiać przyjmowania porodów. – Sytuacja jest tragiczna. W tym roku musieliśmy już szesnaście razy odmówić wizyt pacjentkom w ciąży z powodu braku miejsca – mówi ginekolog Ingrid Rijksen.

To okropne. Chcemy pomóc, ale nie możemy tego zrobić – dodaje Rijksen, cytowana przez dziennik „Algemeen Dagblad”. Zdaniem ginekolog, która pracuje w szpitalu St. Jansdal w Harderwijk w centralnej części kraju jest to konsekwencja kilku czynników. – Mamy wyż demograficzny i dodatkowo brakuje nam pracowników – wyjaśnia.

W konsekwencji część ciężarnych jest odprawianych z kwitkiem i musi rodzić w domach. – Nie doświadczaliśmy czegoś takiego od dwudziestu lat – powiedziała gazecie położna Attie van Herwijnen.

Zdaniem położnej kobiety są narażone w ten sposób na niepotrzebne cierpienie ze względu na brak odpowiednich środków przeciwbólowych, które są dostępne w szpitalach.

„Algemeen Dagblad” przytacza historię Stephanie Meerleveld z miejscowości Ermelo w centralnej Holandii. Okazuje się, że aż trzy szpitale odmówiły przyjęcia porodu. Ostatecznie jej syn przyszedł na świat w domu.

Źródło: PAP

Prenumerata NCZ! z prezentem

8 KOMENTARZE

  1. Badania pokazują że maseczki bardziej szkodzą niż pomagają i są źródłem zakażeń – niech ktoś powie w jaki sposób są utylizowane odpady medyczne w postaci maseczek ? Niech ktoś przedstawi choć jedno badanie dotyczącze skuteczności maseczek ?

  2. Nczas judzi po żydowsku pisząc o negatywnych zdarzeniach w świecie nie wymieniając kraju, z tytułu wnioskujemy, że w to w Polsce. Im gorzej w Polsce, tym lepiej dla Konfederacji ?

Comments are closed.