Niedzielski i apogeum „czwartej fali”. On już wie kiedy nadejdzie

Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)
1000 zakażeń już w przyszłym tygodniu. Tak twierdzi „minister pandemii” Adam Niedzielski. W „Gościu Wiadomości” u Danuty Holeckiej ujawnił też, kiedy czeka nas apogeum „czwartej fali”.

„Minister pandemii” Adam Niedzielski grzmiał, że wzrosty liczby pozytywnych wyników testów na koronawirusa są bardzo duże.

– Liczby rzeczywiście nie są jeszcze duże, w tym sensie że my się już nawet oswoiliśmy z dziesiątkami tysięcy nowych zakażeń dziennie, bo przecież tak było w drugiej czy trzeciej fali. Ale dynamika, czyli te wzrosty z tygodnia na tydzień jest naprawdę bardzo duża – twierdził Niedzielski.

– My mamy przyrosty w tej chwili rzędu 40 proc. z tygodnia na tydzień i między innymi dlatego prognozujemy, że te 1000 zakażeń, które jest taką pewną barierą, być może bardziej psychologiczną niż epidemiczną, będzie w przyszłym tygodniu prawdopodobnie. To nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia, kiedy taka liczba pojawi się w kolejnym komunikacie – dodał.

Ujawnił też, na kiedy pandemiczni eksperci prognozują apogeum „czwartej fali”. Wówczas nie jest wykluczone, że pojawią się „bardziej drastyczne” decyzje ws. koronarestrykcji.

– Nie wiadomo w jakiej sytuacji będziemy w październiku czy listopadzie, bo my prognozujemy, że apogeum tej czwartej fali będzie właśnie na przełomie października, listopada i być może to apogeum też będzie oznaczało sytuację, kiedy ta liczba zakażeń jest np. powyżej 20 tys. Myślę, że wtedy będziemy skłonni podejmować takie decyzje bardziej drastyczne – mówił Niedzielski.

W piątek pandemiczny resort zdrowia poinformował o 652 pozytywnych wynikach testu na koronawirusa. W 38-milionowym kraju zmarło 8 osób.

Źródła: TVP/300polityka.pl

17 KOMENTARZE

 1. 📢📢📢 Autoryzowana zrzutka dla Brauna, organizowana przez Fundację Osuchowa: zrzutka(KROPKA)pl/caj6sn
  Wpłać i wyślij jasny przekaz doktorowi Niedziele.
  Niech Witkowej gul skoczy z wściekłości.
  Niech Kichawa-Końska dostanie padaki z zazdrości.
  Roznoście link dalej na fejsach i jutubach.

  • Jego logika opiera się na procentach. Jeden chory dzisiaj, a dwóch jutro to przecież 100% wzrost ! To już nie fala, a tsunami !

 2. Pan Adaś już mówił, że 4. fala rozpocznie się pod koniec sierpnia i wtedy będziemy mieli 1000 zakażeń dziennie.
  Najśmieszniejsze jest to, że kilka dni temu w wiadomościach mówili, że zmarło 10 osób na covid, z czego AŻ 80% BYŁO NIEZASZCZEPIONE. Nie wierze w te dane ani trochę, bo to tylko liczby wypowiedziane w telewizji, ale to oznacza że według nich zmarły 2 osoby zaszczepione. Okazuję się jednak, że te szczepionki nie koniecznie chcą chronić przed „ciężkim” przejściem choroby.

 3. To hybryda a może już i klon. Ma program wczytany i tak musi klepać. Usłużni dziennikarze oczywiście to rozklepują dalej bo za to biorą kasę a mutant daje im za to też aplikacje bez szczypania.Haniebna podłość zmutowanych trwa a hybryd mamy już podobno 19 mln w Polsce. Szkoda czasu na dyskusje z nimi bo nanografenki/czipki w nich strują ich świadomością.

 4. Przecież 4 fala miała być już w połowie sierpnia – kiedy na wakacjach wszyscy się z wszystkimi wymienią wirusami – tak ten pan prorokował w lipcu :-)

 5. Nie chcę mieć nic wspólnego z pisuarami ale wszystko idzie zgodnie z planem nawet zeby były 3 testy wykonywane dziennie to ZBRODNIARZ niedzielski powie że jest 1000 pozytywnych tak będzie jak on chce STOP KORONA ŚCIEMIE !!!

 6. „My mamy przyrosty w tej chwili rzędu 40 proc. z tygodnia na tydzień – jak w jednym tygodniu chorych było 10 osób, a w kolejnym 14 to jest to 40 proc. przyrost ;) Jak zawsze zabawa danymi. Jak jest mało to straszą procentami, jak jest dużo (ale % z tygodnia na tydzień niski) to straszą wartościami bezwzględnymi. A jak się weźmie pod uwagę ile ludzi liczy cały naród to te jego tysiące to często nawet nie jest promil społeczeństwa. Poza tym, jak sam powiedział, to oni mają przyrosty – nie my ;)

Comments are closed.