Szczawiński MASAKRUJE pandemiczny resort zdrowia. „Niesamowite jest zacietrzewienie i opór przed rozumem”

Adam Niedzielski i Krzysztof Szczawiński/Fot. PAP/Facebook
Adam Niedzielski i Krzysztof Szczawiński/Fot. PAP/Facebook
Prenumerata NCZ! z prezentem
Matematyk i twórca modelu budowania odporności zbiorowej odniósł się do „rewelacji” publikowanych na profilu pandemicznego Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. „Niesamowite jest zacietrzewienie i opór przed rozumem tych ludzi niskiego zrozumienia” – skwitował.

„A oni nadal się chwalą, że nie umieją nawet ogarnąć co jest procentem czego…” – napisał na Facebooku Krzysztof Szczawiński, komentując dane z Twittera pandemicznego Ministerstwa Zdrowia.

Pandemiczny resort zdrowia podał, że liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szprycowania drugą dawką wyniosła 1 407 243 przypadki. Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych – po upływie 14 dni od pełnej dawki – było 12 505 zakażeń.

Z tych danych pracownicy pandemicznego Ministerstwa Zdrowia wyciągnęli wniosek, że odsetek zakażonych wśród w pełni zaszprycowanych wyniósł 0,88 proc. Krzysztof Szczawiński wyjaśnił jednak ich błąd. Policzyli oni bowiem procent zakażonych, którzy byli zaszprycowani, a nie odsetek zakażeń wśród zaszczepionych.

Szczawiński odniósł się też do danych dotyczących zgonów zakażonych koronawirusem wśród zaszprycowanych.

„Dodatkowo porównują tu liczby które nie są porównywalne (ogromna większość zakażeń i zgonów była w czasie gdy zaszcz*pionych było jeszcze bardzo niewiele) – uczciwie by było podać o ile szcz*pienie zmniejszyło ryzyko zakażenia czy zgonu, ale to by trzeba było umieć policzyć (jeśli ktoś w MZ to czyta, to w razie czego służę pomocą w policzeniu tego…)” – podkreślił.

Szczawiński zaznaczył, że wielokrotnie już wytykał błędy resortu zdrowia, jednak na marne.

„Zresztą już tutaj te błędy wykazywałem (a także wiele innych) – wiemy zatem że do nikogo to tam nie trafia, tak jak wszystko co próbowałem im przekazać od już półtora roku – niesamowite jest zacietrzewienie i opór przed rozumem tych ludzi niskiego zrozumienia…” – skwitował.

Źródło: Facebook

6 KOMENTARZE

 1. Od 01.08.2021 liczba zgonów :
  Izrael ludność ~9,3 miliona (wyszczepienie ~70%) 988 zgonów
  Polska ludność ~39 milionów (wyszczepienie ~51%) 204 zgonów
  wnioski ? :
  Gdy osiągniemy taki poziom wyszczepienia jak w Izraelu to będziemy mieli : 4 143 zgony DZIENNIE (czyli 20x więcej niż teraz mamy)

 2. Baza danych EudraVigilance podaje, że do 11 września 2021 r. odnotowano 24 526 zgonów i 2 317 495 urazów w następstwie wstrzyknięć czterech eksperymentalnych zastrzyków COVID-19:

  COVID-19 MRNA SZCZEPIONKA MODERNA (CX-024414)
  COVID-19 MRNA SZCZEPIONKA PFIZER-BIONTECH
  COVID-19 SZCZEPIONKA ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19)
  COVID-19 SZCZEPIONKA JANSSEN (AD26.COV2.S)

Comments are closed.